Mac OS X Lion: dříve, než jsme čekali?

Představení Mac OS X Lion jsme se dočkali v minulém roce a bylo nám i řečeno, kdy se tento již v pořadí osmý operační systém z rodiny OS X představí i běžným smrtelníkům – a to mělo být právě léto 2011.

Představení Mac OS X Lion jsme se dočkali v minulém roce a bylo nám i řečeno, kdy se tento již v pořadí osmý operační systém z rodiny OS X představí i běžným smrtelníkům – a to mělo být právě léto 2011.

Vývoj Mac OS X Lion jde ale prý velice dobře – až tak dobře, že se ho dočkáme nejspíše i dříve. Lion totiž prý v několika posledních dnech opustil fázi interního testování, čímž by se měl velmi silně přiblížit GM release (tj. Golden Masteru, tedy verzi připravenou pro vydání mezi širokou veřejnost).

Již v poslední betě tohoto systému bylo znát jednoznačné zlepšení stability a rychlosti systému – mimojiné už se s ním dá i přes pár nedostatků normálně pracovat. Čímž ale docházíme k tomu, kdy se tedy tato nová verze operačního systému dostane mezi smrtelníky. Nasnadě nás napadá, že by se tomu tak mohlo stát již při WWDC 2011. Přecijen sám Apple uváděl na pozvánce zveřejnění několika nových informací o tomto systému a tou by mohla být bezpochyby i jeho uvedení.

Více možné ale je, že Apple představí finální verzi a samotný Lion dostupný pro veřejnost uvede až v rozmezí několika týdnů, či dokonce měsíců. Jak to opravdu bude, to si musíme počkat do 6. června.

Co je na novém Mac OS X Lionu zajímavé, je možná distrubuce. Hlavní cesta distribuce má totiž vést přes Mac App Store, což je nový distribuční kanál pro aplikace pro Macy uvedený teprve před několika měsíci. Samozřejmě by jsme se ale měli také dočkat dostupnosti ostatních možných distribučních cest, tedy DVD či nově pro MacBooky Air, pomocí USB klíčenky.

2 comments
  1. sem zvedavej jaka zvireci rada bude v OS 11? ptaci? orel belohlavy treba jako OS 11.8? 🙂 uz ten lev se mi jevi jako finale desitky.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Následující článek

Oficiálně: Steve Jobs představí 6. června iOS 5, Lion a iCloud

Související články