Legendary Wars: osvoboďte svou zemi v této taktické řežbě

Recenze hry Legendary Wars, ve které se budete snažit s využitím promyšlené strategie a prvků RPG uzavřít portál, kterým do světa proudů zlo a obludy.

Snem snad každého rytíře je ochránit svou zemi před každým nebezpečím, které by jí mohlo hrozit. Lucasovi, rytíři, který pochází z legendární země Legendaria, se tento sen brzo splní – záleží ovšem pouze na vás, zda dokážete s Lucasem a dalšími hrdiny v této kombinaci strategie a RPG porazit různorodá monstra, která se valí z obrovského vulkánu, který bude potřeba zavřít. Budete na to dostatečně odvážní?

Legendary Wars je hrou vyvinutou malou skupinou nezávislých vývojářů, která si klade za cíl procvičit nejen vaše strategické schopnosti, ale v určitých chvílích také postřeh. Určitě znáte typ her, ve kterých proti sobě stojí dva hrady, které za nějakou surovinu produkují vojáky, kteří se pak postupně přetlačují ve snaze dobýt nepřátelský hrad. A pokud snad neznáte, tak byste se měli stydět, protože jsme o nich zde na iPhoneTips již několikrát psali – namátkou zmíním například Battle of Puppets, Ancient War či Paladog 🙂

Abych se ale vrátil zpět k Legendary Wars – tato hra se od ostatních takových her liší hned ve dvou aspektech. Prvím je fakt, že zde není pouze jedna jediná “řada” jako v ostatních hrách, ale hned tři, a tak budete muset rozhodovat jak o typech vojáků, které postavíte, tak také kterou cestou je pošlete. Samozřejmě, že je můžete později nechat přeběhnout do jiné lajny, ale pokud je vojáků hodně, budete muset mít opravdu rychlý prst.

Druhým – a podle mě o poznání zajímavějším – aspektem je fakt, že hra je kombinovaná s prvky RPG. Zaprvé můžete ovlivňovat přísun surovin (v tomto případě krystalů) vylepšováním a zvyšováním počtu svých těžařů a zadruhé můžete opravdu detailně vylepšovat své jednotky za krystaly, které získáte po každé vyhrané bitvě. Každá jednotka má zhruba pět charakteristik, které lze zlepšovat, a také dva typy legendárního brnění, které můžete vždy po vylepšení na maximum pořídit. Pěkné je, že jednotky s tímto brněním mění i svůj vzhled. Vylepšovat můžete samozřejmě také svou pevnost.

Aby toho nebylo málo, jednotky umějí kromě bežných útoků také útoky speciální, kterých lze využít výměnou za manu, které se v této hře říká “essence”. Tyto útoky bývají velice silné (koneckonců si je můžete také vylepšit), ale také jsou často úplně odlišné od těch běžných – tak třeba lučištník, který běžně střílí, se může díky tomuto utoku účinně bránit na blízko. Mana se získává jednoduše zabíjením nepřátelských jednotek.

Hra obsahuje velice dlouhou kampaň s pěkným příběhem (v níž jsou běžné levely prokládány i levely speciálními, které si ale nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o všechno překvapení), kterou můžete dohrát až na tři úrovně (achievement “I am Legendary” za to jistojistě stojí). Spolu s ní ale můžete také odemykat různé další módy jako je například endless defense, který prověří vaši schopnost bránit se hordám krvelačných nepřátel, které se valí na váš hrad.

Hru jsem hrál pouze na iPadu, a tak nemůžu posuzovat iPhoní verzi, nicméně se zde bohuže vyskytuje ještě pár bugů, které sice neznepříjemňují hraní, ale na druhou stranu určitě nepotěší. Graficky je hra zpracovaná poměrně “dětinsky” (jednorožec střílející duhu?), ovšem pokud vám tento fakt podobně jako mně nevadí, bude se vám grafika líbit. Soundtrack nepřekvapí, ale také neurazí.

Legendary Wars je poměrně originální hrou, která potěší každého stratéga. I přes pár nedostatků, které budou určitě opraveny v budoucích verzí, se jedná o hru, která by neměla chybět v knihovně žádného takového hráče. A pokud si nejste hrou jistí, není nic jednoduššího, než si vyzkoušet free verzi. Moje hodnocení: 75%. Hru jsem recenzoval na iPadu ve verzi 1.0.

Legendary Wars – 0,79€ / freeApp Store link (iPhone)

Legendary Wars HD – 2,39€ – App Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Tumblr: pohodlné blogování přímo z vašeho iPhone

Následující článek

iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Související články

Footballz!: nová arkáda v AppStore priamo zo Slovenska

Slovenská spoločnosť Inlogic Software vstúpila do AppStore-u s debutovou aplikáciou Radio player (Czech Republic, Slovakia,...), ktorá je, dá sa povedať, úspešná. Množstvo z dostupných rádií sa prebojovalo na prvé priečky AppStore-u v danej krajine, Česko a Slovensko nevynímajúc. Na tento úspech by chceli naviazať aj ich prvou hrou pre platformu iPhone s názvom Footballz! Ide o jednoduchú arkádovú hru, ktorá však má niečo do seba...