iOS 6: (ne)kompatibilita funkcí se staršími zařízeními

Nový iOS 6 je zase o něco lepší systém s novými funkcemi, které si však neužijete na starších zařízeních.Jaká je kompatibilita se staršími zařízeními?

Nový iOS 6 je zase o něco lepší systém s novými funkcemi, které si však neužijete na starších zařízeních.Jaká je kompatibilita se staršími zařízeními?

Jak můžete vidět na obrázku níž, nejnovější generace mobilního operačního systému od Apple bude podporovat iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch 4.generace, iPad 2 a nový iPad. Bohužel ne všechny funkce iOS 6 si na starších zařízeních užijete.

Nová funkce Flyover a turn-by-turn navigace budou vyžadovat iPhone 4S, nebo iPad 2/nový iPad. A budete samozřejmě potřebovat připojení na internet.

A co Siri? Žádný starší iPhone se jí nedočká. Bude fungovat pouze na iPhone 4S a na novém iPadu. Pro majitele iPadu 2 je to rozhodně nemilá zpráva. Pro fungování hlasové asistentky budete potřebovat připojení k internetu. Samozřejmě Siri stále neumí češtinu.

Sdílení fotografií z Photo Streamu bude vyžadovat iPhone 4 a novější a iPad 2 a novější. Pokud máte Mac, bude vyžadovat i OS X Mountain Lion. Jestliže budete chtít prohlížet tyto sdílené fotografie na webu, budete muset mít aktuální webový prohlížeč.

FaceTime se dočkalo vylepšení – budete moci telefonovat i přes mobilní sítě. Bohužel to půjde jen na iPhone 4S a novém iPadu s 3G.

V Mailu se obejvila nové funkce chytré VIP listy, VIP a Označené mailboxy. Na ní bude potřeba iPhone 4 a novější a iPad 2 a novější. (Aktualizace: tato funkce bude dostupná i pro iPhone 3GS)

Seznam četby pro offline čtení budou podporovat všechna zařízení kromě iPhone 3GS.

Doufejme, že tento seznam je konečný a žádné další funkce omezeny na starších zařízeních nebudou. Bohužel, iOS6 je stále ve fázi beta verze, takže se vše může ještě několikrát změnit (k horšími, ale i k lepšímu). Přehled zajímavých novinek z WWDC keynote 2012 si můžete přečíst v našem článku.

32 comments
   1. podľa mňa to nie je výkonom.Napr. navigon funguje turn-by-turn bez problémov. 

 1. Trošku odvec že nepôjde na Ipad 1 ked pojde na Iphone 3gs…

  1. Musíš vzít v potaz, že mají sice stejný HW, ale iPad musí vykreslovat mnohem větší rozlišení a tak má “více práce” se vším a RAM už dostává pěkně zabrat.

 2. spíš jde o to zajistit, aby si uživatelé kupovali nová zařízení… iPhone 4 už je prostě výběhový model…

 3. Tak nevím, nemám nic proti apple, sám jsem měl asi 2 roky iPhone 3G a byl jsem s ním spokojený. Apple sice vydá ios6 na iphone 3gs ale z těch nových funkcí mu tam skoro nic nepůjde. Divil jsem se proč Apple ještě podporuje takhle staré telefony a teď už chápu jak ta podpora vypadá. 
  Jako obchodní rozhodnutí pak jistě je turn-by-turn navigace jen pro iphone 4s. 4 by to stopro zvládla. Vždyť i na staré iphone 3 mě běžel Sygic, který měl plastické mapy.

  1. Jde spíše o bezpečnost a možná rychlost systému…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

BannerDisable: aby vás iPhone nerušil

Následující článek

iOS 6: nové funkce, o kterých se nemluví

Související články