iOS 6: nové funkce, o kterých se nemluví

Na WWDC keynote představil Apple jen ty nejdůležitější novinky. Ale malé funkce, detaily, to je to co mimo jiné dělá iOS systém tak úspěšným. Pojďme se na ně podívat!

Na WWDC keynote představil Apple jen ty nejdůležitější novinky. Ale malé funkce, detaily, to je to co mimo jiné dělá iOS systém tak úspěšným. Pojďme se na ně podívat!Jedna věc jsou funkce iOS 6 představené na WWDC keynote a opěvované všude po internetu, druhou věcí jsou ostatní nezníměné funkce, které posouvají funkčnost mobilního systému na další úroveň. A přesně o těchto funkcích je tento článek. A nezapomeňte, že to stále není všechno, další funkce na nás ještě čekají.

Synchronizace notifikací

Jako uživatele více iOS zařízení mi vždy vadilo, když na mě notifikace, kterou jsem například na iPhonu odklikl, stále čekala na iPadu. To je prostě otravné. S iOS 6 by se to mělo změnit, alespoň co se týče předinstalovaných aplikací (Kalendáře, Úkolů…). Zřejmě pomocí iCloudu se budou notifikace synchronizovat a tím pádem by neměla nastat výše uvedená situace. Jakmile jednou notifikaci přečtete, neměla by vás otravovat někde jinde. Doufejme, že tato funkce bude fungovat napříč iOS aplikacemi a zařízeními a také napříč Mac OS X Mountain Lion.

Update aplikací bez zadávání hesla

Server CultofMac upozornil na to, že aplikace nyní nevyžadují heslo při jejich updatu. Jakmile aplikaci jednou zakoupíte, nemusíte ji znovu autorizovat pro další updaty. A očividně má stejnou funkci i App Store na OS X Mountain Lion.

Instalace aplikací přímo v App Store bez opuštění App Store aplikace

Pokud chcete nyní v iOS 5 naistalovat aplikaci, při kliknutí na “Instalovat” se App Store vypne a ocitnete se přímo na Úvodní obrazovce. V iOS 6 se aplikace instalují přímo v App Store aplikaci, kde uvidíte i průběh instalace.

Dalším vylepšením je i tlačítko “Otevřít”, které se zobrazí u každé naistalované aplikace.

Aplikace Hodiny pro iPad

Ač to bylo dříve neuvěřitelné, v iPadu až do iOS 6 nenajdete zabudovanou aplikaci hodin jako v iPhone. V Apple však změnili názor a přinášejí opravdu pěknou a propracovanou aplikaci. Přinese standartní funkce jako světové hodiny, budíky, odpočítávání a stopky. Z hodin si dokonce můžete udělat i “iPad hodiny” a dát si je třeba na stůl. Jak nové hodiny vypadají se dozvíte na videu z iDownloadblogu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pye0iwkaa_E&feature=youtu.be[/youtube]

Modrý štítek pro nově nainstalované aplikace

Pokud instalujete množství nových aplikací z App Store, je někdy těžké zjistit, které jsou ty nové. S touto novou funkcí tomu tak nebude. Všechny nově naistalované aplikace budou označeny štítkem “Nové”. Hlavně se zmíněnou funkcí instalací aplikací přímo z App Store se bude tato funkce hodit.

Nastavení soukromí

V Nastavení nyní bude záložka se soukromím, která umožní nastavovat přístup pro různé aplikace. To aby se nestalo, že nějaká aplikace dostane nepovolený přístup třeba k adresáři, i když to nechcete. Prostě jí to nepovolíte a pokud si to rozmyslíte, v nastavení soukromí to můžete znovu povolit.

Změna barvy statusbaru podle aplikace

Každý vývojář aplikace bude mít nyní možnost nastavit, aby se statusbar přebarvil podle navigační lišty aplikace. Na pohled to vypadá lépe, než pořád jen černá barva. Ostatně, posuďte sami.

Streamování hudby z iTunes Match

V předchozích verzích nešlo přímo o streaming hudby, ale o její stáhnutí do telefonu a následné přehrání. V iOS 6 už se bude jednat o čistý stream hudby do telefonu. Stáhnutí písniček je jako volitelná možnost.

Vlastní slova v iCloudu

Pokud při psaní slov použijete vícekrát slovo, které není ve slovníku, iOS systém si ho uloží do iCloudu a nebude vám ho nadále opravovat za jiné. Takže vaše vymyšlené názvy, divné přezdívky apod. budou navždy uloženy v iCloudu. Uvidíme, jak si systém poradí s češtinou.

Buzení písničkou z vaší sbírky

Marimba už začíná být docela ohraná. Naštestí si v iOS 6 budete moci zvolit libovolnou písničku pro ranní buzení. Doposud to šlo pomocí různých aplikací, ale nyní je to přímo v systému. A nemusíte si speciálně pro budík sestříhávat 30s skladby.

Noví Emoji smajlíci

V novém updatu se dočkáte nových smajlíků. A to už v iOS 5 jich je pěkné množství.

zdroje: gizmondo, idownloadblog, macgasm

43 comments
 1. a jako vyzváněcí melodie půjde taky nastavit hudba z vaší sbírky?

  1. Tato funkce v bete 1 neni. Nepredpokladam ze by byla ve finalni verzi.

 2. Nevim jak je to mozny, ale streamovani hudby z icloudu mi fungovalo i v iOS 5. Tapnul jsem na skladbu alba, kterou jsem mel pouze na icloud a za par vterin zacla hrat…

   1. Ne, normalne jsem takhle poslouchal v aute, pres 3G nekolik alb… Muze v tom hrat nejakou roli to, ze mam neomezeny data a bydlim v Irsku?

 3. Nevite jestli pujde nastavit vlastni pisnicku i na vyzvaneni, kdyz uz pujde nastavit u budiku?

   1. a mozes mi povedat ako sa da nastavit teda vyzvanat pesnicka z albumu ktora trva 4 minuty bez toho aby si ju nejako uoravoval?

 4. Bylo by dobre, kdyz si zapnu odpocet, abych ho videl na lockscreenu jako banner nebo v notifakcni liste.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 6: (ne)kompatibilita funkcí se staršími zařízeními

Následující článek

Pocket Planes: právoplatný nástupce Tiny Tower

Související články