Smutná zpráva: Steve Jobs podlehl své nemoci

Steve Jobs, legendární spoluzakladatel Apple, ve věku 56 let podlehl své dlouholeté nemoci.

Na mnoho z nás čekala dnes ráno velice smutná zpráva – zakladatel a charismatický vůdce Applu, Steve P. Jobs, ve věku 56 let podlehl své nemoci, se kterou několik let bojoval a kvůli které několikrát opustil vedení firmy. Stalo se tak jen šest týdnů poté, co rezignoval jako CEO a jen den poté, co Apple představil svůj nový iPhone.

Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že tyto titulky nikdo nečekal takhle brzy. Po transplantaci vše vypadalo nadějně a Steve se očividně zotavoval, ale zřejmě nakonec svůj dlouholetý boj prohrál. V první řadě je to samozřejmě obrovská ztráta pro jeho rodinu, která pro něj vždy, jak všichni jeho přátele potvrdili, byla na prvním místě, ale také především pro Apple a obecně celý technologický svět. I nejzarytější odpůrci musí totiž uznat, že Steve Jobs byl vizionář a lídr, který se rodí jednou za několik desetiletí.

Svůj zármutek již vyjádřili takoví lidé jako Bill Gates, Larry Page, Mark Zuckerberg a další. Všichni se shodli na tom, že i když byl Steve jejich neúnavnou konkurencí, vždy si ho velice vážili a oceňují to, co udělal pro technologický svět.

Nemá smysl zde vypisovat vše, co Steve Jobs pro Apple udělal a že díky jeho vedení je Apple dnes tam, kde je. To už všichni vědí a není to žádné tajemství. Myslím, že plně postačí, když napíšu, že i když je úspěch jablečné společnosti samozřejmě zásluhou celého týmu, byl Steve Jobs důležité “pojítko”, díky němuž svět dnes zná produkty jako iPod, iPhone či iPad. Je jasné, že bude těžké zaplnit tuto mezeru, ale jsem si jist, že si Steve vybral toho nejpovolanějšího.

Děkujeme za všechno, Steve. Budeš nám chybět.

3 comments
  1. Mezi těmi řádky je reklama na nový iPhone :)!!! Aspoň že se dožil 4S… R.I.P.  

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Samsung: chceme zakázat prodej iPhonu 4S ve Francii a Itálii

Následující článek

Obrazem: svět truchlí, Steve Jobs nám bude chybět!

Související články