Tim Cook se sešel s papežem Františkem

Papež František měl soukromou schůzku s generálním ředitelem společnosti Apple Timem Cookem a to na evropském turné vedoucích společnosti Apple. Na Cookově turné se zatím neohlášeně zastavil ve Velké Británii, Německu a Itálii, kde mu byl udělen čestný titul. Nedávno navštívil Vatikán, kde měl audienci u papeže Františka.

Podle agentury Reuters byl Cook uveden na papežově denním seznamu posluchačů. Nicméně, stejně jako u jeho posledního publika v roce 2016, ani Vatikán, ani Apple nezveřejnily žádné podrobnosti o tom, o čem tito dva muži diskutovali.

Papež František varoval před nebezpečím stát se „otrokem svého mobilního telefonu“. V Google Hangoutu v roce 2015 také řekl, že neví, jak používat počítač.

Ve stejném roce jeho návštěva v New Yorku přiměla Apple, aby vydal upozornění pro kupující, že jejich předobjednané iPhone 6s mohou být zpožděny kvůli „dopravním omezením“.

Cook zatím svou návštěvu veřejně nekomentoval, ale neustále tweetoval o každé části svého dosavadního turné, včetně předchozí zastávky v Miláně.

Vystoupil také na Univerzitě Federica II v Neapoli, kde mu byl udělen čestný titul za mezinárodní management a inovace.

“Po celá staletí tato země přinesla průlomy v tolika důležitých oblastech,” řekl Cook v projevu. “Odvaha vzdorovat konvencím. Italští vědci, umělci, matematici a inženýři hnali lidstvo do budoucnosti.”

Předchozí článek

Apple se připojil k projektu na zlepšení rozpoznávání řeči pro handicapované uživatele

Následující článek

Pokud chcete pracovat pro Apple, Tim Cook říká, že potřebujete čtyři vlastnosti

Související články