BannerDisable: aby vás iPhone nerušil

Dost možná se občas dostanete do situace, kdy nechcete být rušeni neustálým vibrováním iPhonu při každém upozornění na novou SMS, další kolo v Draw Something nebo třeba zprávu z Facebooku, avšak stále chcete být na příjmu pro případné telefonáty.

Dost možná se občas dostanete do situace, kdy nechcete být rušeni neustálým vibrováním iPhonu při každém upozornění na novou SMS, další kolo v Draw Something nebo třeba zprávu z Facebooku, avšak stále chcete být na příjmu pro případné telefonáty.

Přesně to zvládne jednoduchá vychytávka s názvem BannerDisable, kterou najdete zdarma v Cydii (bez potřeby přidávat další repozitáře).

Po nainstalování přibude v Nastavení hned pod Letový režim další volba, Do Not Disturb, jejíž přepnutím jednoduše umlčíte všechny příchozí notifikace. Žádné bannery ani zvuky tak již nebudou rušit, avšak stále bude možné si upozornění přečíst v notifikačním centru, což je přijatelnější varianta než naprosté odstřižení telefonu od světa přepnutím do letového režimu.

Nemusíte se ale bát, že by iPhone začal zatajovat i příchozí hovory nebo budík, ty budou i při zapnutí funkce stále vyzvánět.

Pokud jste četli náš článek o novinkách v iOS 6, možná vám přijde, že jste již něco podobného viděli. Podobná funkce totiž byla představena před pár dny na konferenci WWDC. Chcete-li ji tedy vyzkoušet již nyní, můžete zkusit BannerDisable, budete ale bohužel muset oželet možnost nastavení na určitý časový úsek. Tento tweak zkrátka akorát zapnete a máte klid dokud ho opět nevypnete. Škoda také je, že při zapnutí není ve vrchní liště žádná ikona, musíte tak pokaždé do nastavení jen kvůli jistotě, že jste ho nezapomněli vypnout.

BannerDisable – Cydia – zdarma (odkaz otevře přímo Cydii, je funkční pouze na iOS zařízení)

167 comments
  1. naprosto ideální byla aplikace Auto Silent, ale už se nedělá pro iOS 5.xx, nic lepšího jsem zatím nenašel

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

WWDC 2012: přehled novinek, které budou v iOS 6

Následující článek

iOS 6: (ne)kompatibilita funkcí se staršími zařízeními

Související články

Windows 8: Microsoft odhalil plány, Apple má o čem přemýšlet

Sice víme, že tématika Windows a obecně Microsoftu do magazínu zaměřeného převážně na iPhone nespadá, ale dnes jsme se rozhodli udělat výjimku. Microsoft totiž představil zcela nové Windows 8 a dočkali jsme se kompletně nového překopaného UI (User Interface), mimojiné převzatého z Windows Phone 7. Nové UI se nazývá Metro a přináší s sebou i podporu plnohodnotného dotykového ovládání.

iPod touch 5. generace: prohlédněte si údajný prototyp na fotce

I přes to, že je veřejnost upjata spíše na nový iPhone 5, přichází anonymní emailová pošta do schránky jednomu známému zahraničnímu serveru a v ní čtyři fotky nového prototypu iPod touch 5. generace. Samozřejmě se nedá s nějakou jistotou tvrdit, zda se jedná o opravdový prototyp či o fake nějakého fanouška Apple, rozhodně se ale jedná o zajímavý pohled.