iOS 15 Beta 4: Změny v Safari, sdílení Vzpomínek a nová zkratka.

Není to dlouho, co vyšla nová Beta verze pro iOS 15 s pořadovým číslem 4. Ta přináší několik málo novinek, které ale pomůžou v každodenním používání systému.

Safari

Nejvíce změn se dočkalo Safari, které trochu přeuspořádalo ovládací prvky na iPhonu. Doteď bylo například aktualizování stránek celkem nepohodlnou činností. Museli jste dojet až na vrch stránky a poté potáhnout dolů. Nyní je k aktualizaci určené samostatné tlačítko, jako tomu bylo dříve. Nachází se v adresním řádku a po kliknutí se na chvíli promění na křížek, který naopak aktualizaci zastaví.

Také tři tečky byly nahrazeny tlačítkem pro sdílení. To je v systému iOS mnohem používanější a pro uživatele tak přehlednější. Změny se dotkly i Safari na iPadech. Nově si totiž můžete v nastavení měnit rozložení prvků tak, aby vám to vyhovovalo. Na výběr je mezi kompaktní lištou záložek (kdy každá záložka je zároveň vyhledávací pole) nebo rozdělenou lištou. Ta druhá se podobá liště v systému macOS – vyhledávací lišta zůstává nahoře a pod ní se řadí samotné záložky.

Další změny

Mezi ty menší zajímavější změny se řadí přidání nové zkratky do stejnojmenné aplikace. Ta umožňuje návrat na hlavní obrazovku. Vývojáři zkratek tak budou moci dělat zkratky pro jednotlivé úkony, po nichž uživatel opět skončí na ploše.

Upraveno bylo i pár ikon. Jedna v nastavení u menu Notifikace a jedna celosystémově pro Fotoaparát. Možná si druhé změny ale ani nevšimnete, protože se doslova změnilo jen pár pixelů. Jde o odstranění znázornění spouštěče fotoaparátu. Notifikace pak vyměnily prázdný čtverec za srozumitelnější zvoneček.

Nově můžete sdílet i Vzpomínky, které iOS 15 generuje ještě zajímavější a s lepší možností uživatelských úprav. U sdílení můžeme zůstat, jelikož nyní můžete zapnout / vypnout sdílení vašeho aktuálního „Focus mode” neboli režimu Nerušit u každého kontaktu zvlášť. Nastavení najdete v aplikaci Zprávy u každého kontaktu samostatně.

Na finální verzi iOS 15 se můžeme těšit začátkem podzimu, pravděpodobně společně s představením nových iPhonů.

Předchozí článek
ipad mini 2021

iPad Mini 2021: Vše, co zatím víme.

Následující článek

TSMC získává vládní souhlas s výrobou 2-nanometrových čipů

Související články

Nové hry na AppStore: Trailery všech nejlepších dnešních novinek

Na AppStore se dnes objevila celá řada nových her, které rozhodně mají kvality na to, aby se dostaly vysoko v Top 25. To je před vánoci pro vývojáře z marketingového hlediska velice zajímavé, protože v době od 23. do 28. 12. nebudou aktualizované žebříčky nejstahovanějších her Top25. Podívejte se na trailery nových herních pecek na AppStore!

Apple iPad: Hlavní hrdina ve 2 nových TV reklamách (video)

Apple nepřestává masírovat Ameriku reklamou na iPad a před několika dny vydalo reklamu "iPad is Musical". Spot je klasicky zaměřený na aplikace z AppStore, které demonstrují sílu iPadu. Druhá reklama s iPadem v hlavní roli je na aplikaci magazínu Newsday.cz a jasně demonsruje, proč tištěné noviny jen tak něco nenahradí!