ipad mini 2021

iPad Mini 2021: Vše, co zatím víme.

Spekulace o aktualizovaném iPadu Mini jsou čím dál častější. My vám přinášíme přehled, ve kterém se dozvíte, jak asi iPad Mini 2021 bude vypadat, co bude mít uvnitř a jeho datum představení.

Design

Není asi žádným překvapením, že nový iPad Mini půjde ve šlépějích většiny nedávno představených produktů. Těšit se tedy můžeme na hranatý, moderní, design, který byl po iPhonu 5 obnoven řadou iPad Pro a následovaly oh iPhony, iPad Air i nový iMac s M1 čipem.

Tvar zařízení s tenčími rámečky také napomůže zvětšení displeje. iPad Mini si z 7,9” polepší na 8,4”, přičemž půdorysné rozměry budou téměř stejné. Barevné varianty zůstanou při starém, a sice u zlaté, stříbrné a vesmírně šedé.

Technologie

Hranatý design také nasvědčuje podpoře magnetické Apple Pencil. iPad Mini doteď podporoval pouze první generaci stylusu, ta se však nabíjela pře Lightning. Ve hře je také možnost, že Apple představí úplně novou generaci Apple Pencil, určenou výhradně pro iPad Mini s menšími rozměry.

Podobně jako má iPad Air 2020, i nový iPad Mini bude pravděpodobně mít zabezpečení pomocí TouchID. To však nebude umístěné v domovském tlačítku, nýbrž v tlačítku pro uzamčení obrazovky. Spekuluje se také o nasazení USB-C namísto Lightningu, a dávalo by to smysl. Vypadá to, že celá řada iPadu postupně na „céčko” přechází a zbývá už jen klasický iPad a iPad Air.

Na dřívějších únicích jde vidět třípinový konektor na zádech, podobný, jako mají iPady Pro a iPad Air. To by mohlo znamenat podporu folio doplňků. Je možné, že se chystá i menší klávesnice Magic Keyboard, avšak už pro 11” modely se jedná o velmi kompaktní klávesnici. Poslední technologickou vychytávkou má být podpora 5G připojení. 5G bylo velkým tématem při představování řady iPhone 12, a tak se není čemu divit, když jej Apple tlačí i do tabletů.

Specifikace a dostupnost

Uvnitř iPadu Mini má podle analytika tepat procesor A14 Bionic s Neural Enginem, který se nachází mimo jiné i v iPhonu 12. Jiné zdroje ale zase uvádějí možnou přítomnost zatím nepředstaveného A15 procesoru. Ten je nachystán do útrob řady iPhone 13. 

Samotný displej kromě velikosti bohužel moc novinek nepřinese. Spekulovalo se o nasazení Mini-LED panelu, to ale bylo později vyvráceno. 

Představení by se iPad Mini 2021 měl dočkat před koncem roku, kdy bude také zahájen jeho prodej. Cena bude pravděpodobně velmi podobná ceně stávajícího modelu, tedy od 11.490 Kč.

Předchozí článek

FaceID během pár let přijde na všechny iPady, Macy i iPhony.

Následující článek

iOS 15 Beta 4: Změny v Safari, sdílení Vzpomínek a nová zkratka.

Související články