TSMC získává vládní souhlas s výrobou 2-nanometrových čipů

Kde jinde bychom měli nalézt nejpokročilejší procesory, než právě v zařízeních od Applu. Tchajwanský regulátor životního prostředí dal dodavateli Apple TSMC povolení postavit dosud nejpokročilejší procesorové zařízení, které bude od roku 2023 vyrábět 2-nanometrové čipy.

Výrobce procesoru TSMC údajně již plánuje 3-nanometrové čipy pro „iPhone 14 “ (který má přijít v roce 2022) a Apple koupil celou svoji kapacitu. Nyní však společnost zahájí výstavbu nového závodu v Hsinchu na Tchaj-wanu, který bude vyrábět 2nanometrové procesory.

Továrna už je schválená, teď už ji jen postavit

Podle Nikkei Asia schválil tchajwanský výbor pro kontrolu životního prostředí návrh TSMC. Nyní je v plánu zahájit stavbu budovy počátkem roku 2022, přičemž zařízení bude instalováno do roku 2023.

„Polovodič je jedním z nejdůležitějších odvětví ekonomického růstu Tchaj-wanu,“ řekl Lin Chuan-neng, náměstek pro ekonomiku. „Vláda pomůže TSMC dosáhnout cílů v oblasti životního prostředí a bude pokračovat v budování pokročilých technologií.“

Nový závod má být postaven na ploše přibližně 50 akrů v městečku Ba-šan ve městě Hsinchu. TSMC odhaduje, že to bude vyžadovat 98 000 tun vody každý den. Do roku 2025 chce TSMC použít 10% recyklované vody a poté 100% do roku 2030.

TSMC samostatně staví nový 5 nanometrový závod v Arizoně a údajně také zvažuje nový závod v Německu.

Tchajwanský souhlas s novým závodem přichází poté, co Intel oznámil svůj záměr dohnat slévárny čipů, jako je TSMC.

Předchozí článek

iOS 15 Beta 4: Změny v Safari, sdílení Vzpomínek a nová zkratka.

Následující článek

Apple varuje před náhradními bateriemi pro AirTag obsahujícími bitteranty

Související články
Číst více

Zdánlivě dokonalé iTV Shows 2 pro iPhone a iPad

Seriály se díky internetu odstřihly od nutnosti vlastnit televizi a konkrétní kanál, což významným způsobem ovlivnilo nejen mediální svět, ale také procento těch, kteří seriálům podlehli. Bezpochyby mnozí takoví uvítají aplikaci, díky které lze mít o televizní produkci větší přehled.