iPhone 3GS: 400% nárůst videí na YouTube

Apple uvedením iPhone 3GS, který umožňuje nahrávat video a následně uploadovat na YouTube nebo MobileMe, rozpoutal menší revoluci.

Google (majitel YouTube) ve čtvrtek, 5 dní po uvedení iPhone 3GS na trh, uvedl, že počet nahraných videí na YouTube pomocí mobilních zařízení vzrostl o 400%.

Nový model 3GS, který jako první z iPhonů umí nahrávat video, dokáže jednoduše nahrát pořízený záznam na YouTube nebo MobileMe firmy Apple. Upload je možný při připojení WiFi nebo mobilního připojení 3G (v ČR pouze O2).

Přestože čtyřnásobný nárůst je úctyhodné číslo, o dost větší nárůst se dá ještě očekávat. iPhone 3GS je na trhu krátce a pouze v několika státech. Američtí analytici předpovídají až 16 miliónů prodaných kusů iPhone 3GS v tomto kalendářním roce. Vzhledem k tomu, že za první 3 dny se prodalo milion kusů (informovali jsme vás zde), není toto číslo ani zdaleka nemožné, spíše naopak.

Aby toho nebylo málo, proslýchá se, že next-gen iPod má mít stejné možnosti kamery jako iPhone 3GS (tj. nahrávání videí a následný upload na MobileMe či YouTube). I iPod by tak samozřejmě přispěl k masivnímu uploadování videí na YouTube.

A tak si říkám… nestane se z YouTube za pár let ohromné smetiště videí? Nejspíš k tomu internetová veřejnost směřuje a Google si jen může mnout ruce, protože tímto masivním rozšířením YouTube vzroste samozřejmě i jeho cena.

Additionally, persistent rumors have Apple equipping its next-generation iPods with similar camera capabilities, suggesting the growth witnessed by YouTube in mobile video usage over the past several days is only the tip of the iceberg.

99 comments
  1. Možná to donutí Google vyvinout nějaký sofistikovanější způsob automatického hodnocení videjí, ať najdu skutečně to, co hledám a není 90% výsledků hledání jen nepotřebný odpad.

  2. Možná to donutí Google vyvinout nějaký sofistikovanější způsob automatického hodnocení videjí, ať najdu skutečně to, co hledám a není 90% výsledků hledání jen nepotřebný odpad.

  3. myslím, že lidi stejně nestihaj hodnotit videa… je jich proste obrovské množství. ja se na YouTube vetšinou řídím počtem zhlédnutí…

  4. myslím, že lidi stejně nestihaj hodnotit videa… je jich proste obrovské množství. ja se na YouTube vetšinou řídím počtem zhlédnutí…

  5. Já mluvil o něčem automatizovaném, co by uživatel ovlivnil jen svým chováním a analýzou videa podobně, jak funguje PageRank ve vyhledávání Google.

  6. Já mluvil o něčem automatizovaném, co by uživatel ovlivnil jen svým chováním a analýzou videa podobně, jak funguje PageRank ve vyhledávání Google.

  7. jo to by bylo fajn.. třeba “počítat” délkou přehrávání videa. pokud by někdo po 2 vteřínách video zavřel tak je jasny, že ho asi neoslovilo tolik jako kdyz na nej koukal třeba 2 minuty. otázka jak je vše technicky řešitelné… necháme to na YouTube, potažmo Google 🙂

  8. jo to by bylo fajn.. třeba “počítat” délkou přehrávání videa. pokud by někdo po 2 vteřínách video zavřel tak je jasny, že ho asi neoslovilo tolik jako kdyz na nej koukal třeba 2 minuty. otázka jak je vše technicky řešitelné… necháme to na YouTube, potažmo Google 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Wild West Pinball: proměňte iPhone v automat

Následující článek

Česko-anglický slovník: pro iPhone za dvacku

Související články

Things pro iPhone: recenze oblíbeného GTD manažera (1. část)

Things je jedna z nejznámějších GTD (Getting things done) aplikací. A to jak na iPhone, tak i na iPadu či na Macu. Proto jsme se rozhodli, že vám přineseme krátký čtyřdílný seriál, který postupně zrecenzuje tuto aplikaci skrz všechny 3 platformy a nakonec zrecenzujeme Things jako celek. Jako první jsme se samozřejmě rozhodli začít od nejmenšího - tudíž verzí pro iPhone (či iPod touch).