Infinity Blade II: recenze graficky nabušeného druhého dílu

Recenze hry Infinity Blade II, která je pokračováním legendárního RPG titulu s perfektní grafikou. Dokáže druhý díl opět pokořit vysoce nastavenou laťku?

To, že je iOS plnohodnotnou herní platformou, se podařilo dokázat už mnoha vývojářským studiům; hra Infinity Blade je však pravděpodobně tím nejznámějším a graficky nejpropracovanějším titulem, který můžete v jablečném App Store nalézt – jak bylo vtipně poznamenáno na jednom webu, Infinity Blade je pro iOS to stejné jako série Halo pro Xbox. Nyní jsme se konečně dočkali druhého dílu této legendy, který bych sám za sebe označil spíše jako evoluční než revoluční. Jaké tedy Infinity Blade II je?

Jedním slovem – překrásné. Infinity Blade II sází na zajeté zvyky, a tak zatímco herní systém nedoznal žádných převratných změn, grafika hry a obecně prostředí, ve kterém se budete pohybovat, je posunuto na (o hodně) vyšší level. Hra využívá síly dvoujádrového procesoru A5, kterým se může pochlubit nejnovější iPhone 4S a jeho větší a starší bratříček iPad 2, a využívá ji, jak můžete vidět na screenshotech, opravdu do posledního. Hru si však můžete (podle tvrzení vývojářů) zahrát třeba i na starším iPhonu 3GS (samozřejmě s podstatně horší grafikou), ovšem tuto informaci nemůžu potvrdit, neboť jsem nebyl schopný hru na svém iPhonu spustit – spadla vždy dřív, než se načetlo menu.

Hra nabídne oproti minulému dílu o poznání více lokací, které můžete prozkoumat. Dostanete se jak do honosných chrámů, tak do staré zarostlé arény či do podzemí, za které by se nemusel stydět ani Pán prstenů se svou Morií. Dalo by se říct, že hra má více konců a na každém z nich na vás čeká jiný boss. Paradoxní je, že zatímto ten údajně hlavní boss mi přišel poměrně jednoduchý, ti ostatní mi pořádně zavařili a některé z nich jsem doteď nebyl schopný porazit. Každopádně bych se nebál, že byste v Infinity Blade II pocítili nějaký nedostatek výzev.

Drobných změn však doznal i samotný souboj, o kterém se určitě shodneme, že je hlavním artiklem této hry. Kromě toho, že soupeři umí například nová komba, je nyní možné bojovat jak s jednoruční zbraní, tak i se zbraní dvouruční. Každý styl boje má svá specifika a je pouze na vás, který vám bude vyhovovat více.

Co se týče předmětů, tak těch je ve hře opět hromada – a nyní je dokonce možné je vylepšovat pomocí gemů, které posbíráte po cestě. Potěší také nové předměty typu kola štěstí či klíčů, které slouží k odemykání zamčených truhel a podobně. Příběhově hra navazuje na předchozí díl, ovšem nechtěl bych zde nic prozradit, a tak toto téma raději vynechám (máte se však na co těšit!).

Z předchozího dílu již víme, že Infinity Blade je titulem, který se těší poměrně častým aktualizacím. I když nevím, jak to bude s prvním dílem nyní, když už byl nahrazen “dvojkou”, druhému dílu vývojáři slibují pořádné přídavky. Kromě obvyklých nových předmětů a podobných věcí se údajně dočkáme i nových oblastí a nových bossů, což je určitě příjemné. Zajímavou novinkou bude taky (zřejmě nějaký) mód nazvaný “Clashmobs”, který vývojáři označují jako “massively social cooperative online challenge”, ovšem přiznám se, že nemám sebemenší tušení, o co by se mohlo jednat. Určitě se ale na updaty obsahující všechny tyto novinky moc těším.

Infinity Blade II, i když jde pouze o evoluční posun, který se drží zajetých kolejí, je naprostý must-have – jde totiž o špičku v iOS hrách. Perfektní grafiku a skvělý soubojový systém doplňuje zajímavý příběh a prakticky nekonečná opakovatelnost. Hra sice využívá potenciál nejnovějších modelů, ovšem své si užijí i uživatelé o rok starších generací. Moje hodnocení: 90%. Hru jsem hrál ve verzi 1.1.

Infinity Blade II – 5,49€ – App Store link (iPhone/iPad)

2 comments
  1. Zdravím,
    mám problém s touto hrou,mám iPhone 4 (5.0.1) a hra ide super 🙂 ale vždy keď ju vypnem a vymažem z multitaskingu,potom ju znovu zapnem a nabehne mi intro,…už pár dní ju mám stále spustenú,hrám ale chcel by som si občas aj vypnúť iPhone a samozrejme aj hru.
    Je tento problém len u iPhone 4 alebo aj na iných iOS zariadeniach?
    Ďakujem veľmi pekne 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Fix-it-up: zvládnete utáhnout rozjetý autoservis?

Následující článek

Path: překrásná sociální síť ve vašem iPhone

Související články