Fix-it-up: zvládnete utáhnout rozjetý autoservis?

Fix-it-up: Kate’s Adventure je jednou z her, která vás sice neohromí svou grafikou, ale zato vás spolehlivě připoutá svou hratelností. Nezatracujte ji proto hned od počátku!

Dnešní hra bude pravděpodobně vyvolávat rozporuplné pocity – já sám jsem z ní měl také takový pocit, když jsem si ji stáhl z App Store. Pokud byste totiž hru hodnotili podle grafiky a přívětivosti uživatelského prostředí, tak by si vás zřejmě nezískala za žádnou cenu, ovšem její princip, který důkladně prověří schopnost myslet na šest věcí zaráz, si vás už získat bez problému může.

Fix-it-up je jednou z her studia G5, které na první pohled vypadá, že chrlí jednu hru za druhou, a stará se tedy pouze o to, kolik jim bude na konci měsíce připsáno na účet. Sám takového velké firmy příliš rád nemám a raději dávám přednost menším herním studiům, která své aplikace pravidelně aktualizují, ovšem tato hra si mě získala natolik, že jsem udělal výjimku.

V této hře, která se přesně jmenuje “Fix-it-up: Kate’s Adventure”, se staráte o autoservis a autobazar v jednom. Lidé, kteří se chtějí zbavit svých aut, vám je do vaší dílny vozí, vy je spravíte, nalakujete a případně vylepšíte a prodáte dále – to vše samozřejmě se ziskem. To, jak moc auto vylepšíte (zda ho například na konci procesu pouze umyjete nebo i navoskujete), je jen a pouze na vás – stejně tak to, kterou nabídku přijmete, neboť ty se jedna od druhé poměrně hodně liší.

Hlavní hrdinka Kate postupně s odvíjejícím se příběhem prochází několika dílnami, z nichž každá je něčím specifická. Tu vás bude donekonečně buzerovat nepříjemný strýc, tady zase budete pomáhat policistům umývat auta.

Hra je samozřejmě rozdělena do levelů, a abyste postoupili do toho dalšího, musíte v tom předešlém do uběhnutí časového limitu splnit všechny úkoly. Ty jsou typu “vydělej 300 tisíc”, “oprav 10 aut”, “měj na parkovišti 5 maximálně vylepšených sedanů”, “najmi 8 zaměstnanců” apod. Navíc v průběhu dochází k doplňování levelů dalších.

Na to, abyste mohli provádět všechny zmíněné práce, samozřejmě nebudete stačit sami. Proto si musíte (samozřejmě za pěníze) obstarat dostatek zaměstnanců a dodat jim dostatek součástek, aby mohli ve své práci pokračovat. Jakmile budete s levely hotovi, nabídne hra v každém prostředí ještě dva módy – jeden nekonečný a jednu “challenge”.

Jak jsem již psal na začátku, hra určitě neoslní svou grafikou, ovšem samotný herní princip mě velice baví – a vlastně ani pořádně nevím proč. Škoda jen, že je hra poměrně krátká, za docela vysokou cenu, za kterou se hra prodává, bych čekal o trošku víc.

Fix-it-up: Kate’s Adventure je skvělou hrou pro ty, kteří mají rádi pořádné time-managementové výzvy a kteří se neupírají na vyšperkovanou grafiku. Škoda jen krátkosti a o něco vyšší ceny, než by mnozí z nás čekali. Výhodou ovšem na druhou stranu je, že hra je k dispozici zdarma (pouze však pro iPad; na iPhone je k dispozici klasické free verze) a poplatek je nutno zaplatit až po odehrání několika prvních levelů, a tak je možné si hru pořádně vyzkoušet. Dávám 70%. Hru jsem hrál ve verzi 1.2.

Fix-it-up: Kate’s Adventure – 3,99€ / free verze – App Store link (iPhone)

Fix-it-up: Kate’s Adventure HD – free, unlock za 5,49€ – App Store link (iPad)

60 comments
  1. A komu se nechce platit vůbec nic tak na AppStore “Fix-it-up:World Tour” 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Song Mix: zjistěte, kolik písní dokážete poznat

Následující článek

Infinity Blade II: recenze graficky nabušeného druhého dílu

Související články

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Hru Carcassonne již pravděpodobně znáte a pokud ne, tak věřte, že je velmi oblíbená a sesbírala spoustu ocenění jako například „Hra roku“, které získala hned několikrát. Nyní přichází tato fenomenální hra v oficiálním portu na iPhone a později můžeme očekávat také iPad verzi.

Televize Apple TV: jeden z posledních Jobsovo plánů

Pokud pravidelně sledujete Apple scénu, pak Vám patrně neuniklo, že již brzy se dočkáme biografie Stevea Jobse (přesněji již 24. října). A právě tato kniha od Waltera Isaacsona by měla přinést několik nových Jobsovo myšlenek, která plánoval do budoucna. A právě jednou z nich by měla být nová Apple TV. Nová televize by se však měla podstatně lišit - jak víme, nyní je Apple TV synonymem malé krabičky s napojením na iTunes nebo v zámoří velice známý Netflix.