GTA 3: legendární hra dorazila na iOS

Příznivci série GTA určitě nyní oslavují, protože tento titul konečně prorazil na jejich oblíbenou platformu, tedy iOS. Jedná se o GTA 3, které tak oslavuje deset let od svého vydání.

Pokud neznáte sérii GTA, nemůžete se snad ani nazývat hráčem počítačových her. Hra, která má nyní čtyři díly a netrpělivě očekává díl pátý, konečně zavítala i na iOS (a také Android) – konkrétně jde o GTA 3, které tak slaví deset let své existence. Pojďme si v rychlosti říct, jaké jsou prvotní dojmy ze hry a jak se tento port vůbec povedl.

Hned na úvod musím říct, že se povedl výborně. Trošku jsem se bál toho, jak se bude hra ovládat, ale jakmile si na nový způsob ovládání zvyknete, ani vám nepřijde, že hrajete na dotykovém zařízení. Nikdy to sice nebude až tak komfortní jako šipky na vaší klávesnici, ovšem není na co si stěžovat.

Protože jde o port, vypadá hra úplně stejně, jako kdybyste ji hráli na PC. Na iPadu 2 je vykreslování grafiky naprosto plynulé, takže pokud budete hrát hru na novějším přístroji, získáte plnohodnotný herní zážitek. iPhone je podporován ve verzi 4 a výše a u iPadu si hru užijete na obou modelech (nemám možnost ji vyzkoušet na jiných modelech, tak se o své zkušenosti můžete podělit v komentářích). Sám jsem zkoušel hru spustit také na iPhonu 3GS, ovšem telefon vykreslování grafiky těžce nezvládal a navíc hra po chvilce spadla (což se snad ani není čemu divit).

Jinak hra obsahuje všechny prvky, které najdete v PC verzi – od misí, přes ježdění sanitkou až po šílené honičky s policisty, takže se nemusíte bát, že by byla o něco ochuzená. Instalace vám zabere necelých 500 MB, což je na takovou rozsáhlou hru poměrně sympatická velikost.

Byť jsem obecně k portům her spíše skeptický, v tomto případě takový pohled opravdu není na místě. Pokud jste fanouškem této série, určitě si hru kupte, protože si díky ní budete moci notalgicky zavzpomínat třeba na svá raná hráčská léta. Pokud Rockstar uvidí, že je o jeho tituly na iOS/Androidu zájem, třeba se v budoucnosti dočkáme i portů dalších dílů, třeba GTA: Vice City nebo San Andreas. A teď mě omluvte, jdu si za Luigim pro další práci.

Grand Theft Auto 3 – 3,99€ – App Store link (iPhone/iPad)

13 comments
  1. Zdravím , je to trochu mimo témy ale neviete prosím či aj tento rok budú nejaké zľavy v App Store napríklad od EA ? Vďaka 🙂

  2. za prvé 2jorge2 zľavy sú od EA denne…stačí si pozrieť na google EA DAILY DEALS…. za druhé… je to skvelá hra… pevne verím, že si záujem nevšimne iba rockstar ale pevne verím, že aj illusion softworks (2K czech) a takýto istý port urobia aj pre NEKONEČNÚ legendu MAFIA !!! ak by sa toto stalo skutočnosťou a Mafia by bola hrou pre iOS bol by som velice, velice, velice šťastný a vysolil by som za ňu kľudne aj sumu hodnú PC verzie 🙂

  3. Nevim me to na 3GS jede v pohode a hra mi nespadla ani po hodine hrani.je to hratelne v pohode obcas nekde mirny pokles framerate ale to snad jen na par mistech.
    jinak super hra.

  4. Je to dobrý, ale na iphone 4 mám problém s tím, že tam vůbec nesvítí světla – na autech, na semaforech, majácích, nikde… Vám to funguje?

  5. zdravím, jen pro přesnost, těch dílů GTA je víc…je jich dokonce 14 a teď se čeká na ten 15tý :)..jinak GTA III na iphone 4 jede celkem dobře, ovládání aut také přívětivé, jediná střelba ze zbraně se mi moc nelíbí, přesněji system miřeni, ale asi se to jinak nedalo na těchto zarizenich vyresit..

  6. A co ovládání, dá se to nějak rozumně ovládat, nebo to stojí zaprd stejně jako většina takovýchto her na iOS?

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Farm Frenzy 3: zvládněte pět různých farem v jedné hře

Následující článek

App Store: vánoční updaty se jen hrnou

Související články

Cut the Rope: dokonale zpracovaná logická hra

Někdo zvoní, tak jdete otevřít a na zemi leží krabice s nápisem „krmit bonbóny“. Vevnitř je roztomilá zelená příšerka „Om Nom“, a proto se rozhodnete, že se o ni budete starat. Přesně takhle začíná hra pro iPhone i iPad, která vás chytne a nepustí a na App Store je doslova hitem.