App Store: vánoční updaty se jen hrnou

Zdá se, že Vánoce na App Store propukly o trošku dříve – vývojáři totiž nadělují hromady nového obsahu. Projděte si přehled zajímavých updatů a třeba nám dejte tip na nějaký, o kterém nevíme!

Na opravdové Vánoce si sice budeme muset ještě chvíli počkat, ovšem vypadá to, že na App Store jsou již Vánoce v plném proudu – vývojáři totiž zběsile nadělují nový obsah do všemožných her. Rozhodli jsme se proto, že sepíšeme tento stručný přehled z našeho pohledu zajímavých updatů, abyste si mohli nejen udělat obrázek o tom, o které hry se vývojáři pilně starají a které nechávají napospas bugům a zevšednění, ale také abyste třeba díky updatu objevili hru úplně novou.

Velkou radost nám udělali ve studiu Halfbrick, když svou poslední pecku Jetpack Joyride obohatili o nové mise, achievementy a také nové předměty, mezi které patří například santovský oblek či dva jetpacky, z nichž jeden střílí sníh a jeden vypadá jako vánoční stromeček. Pokud hru neznáte, určitě doporučuje si přečíst její recenzi.

Co se týče hry Whale Trail, která se nám také velice líbila, tak ta se dočkala úplně nového módu. Doposud zde byl pouze jeden, který spočíval v tom, že jste se snažili získat co nejvyšší skóre, ovšem nyní si můžete užít 32 nových levelů a pokusit se v každém z nich získat tři hvězdičky. A to už vůbec nemluvím o devíti nových achievementech, které na vás taktéž.

Pozadu nezůstanou ani kultovní hry Angry Birds (Seasons) a Plants vs. Zombies. Zatímco Angry Birds (a to jak v “obyčejné” verzi, tak i ve verzi s přívlastkem “Seasons”) přidává své obvyklé nové levely, Plants vs. Zombies nabídne ještě o trošku víc. Zombie vás totiž požádaly, abyste jim pomohli a naučili je pořádně dobývat domy, protože jste v tom příliš dobří. Nová verze tak umožní si do jisté míry zahrát hru i z druhé strany, tedy ze strany zombie. K tomu je k dispozici hromada nových miniher, nové žebříčky, achievementy a další. Zajímavé ovšem je, že se tyto novinky (prozatím) týkají pouze verze pro iPhone.

Siege Hero, hra, která se velice podobá Angry Birds, také doplňuje nové levely – konkrétně je jich celých 75 a jsou do posledního koutu prolezlé piráty. Už nyní se však můžete začít těšit na novou kapitolu, která se bude odehrávat na divokém západě. Nové levely, které ovšem nejsou úplně vánoční, přidává i šílená hra Bike Baron.

Pokud jste však fanoušky úplně jiného žánru, konkrétně třeba hry Carcassone, i vám udělám radost, neboť vývojáři hru (konečně) obohatili o dvě nová rozšíření – i když nejde o plnohodnotná rozšíření jako spíše o drobný doplněk v podobě nového typu karet. Zaprvé jde o “The River”, která přidává do hry řeku, a zadruhé o “Inns and Cathedrals”, který do hry přidává jak “dvojitého panáčka”, tak i další karty, jejichž prostřednictvím můžete zvýšit hodnotu měst a cest. První rozšíření vás bude stát 0,79€, druhé 1,59€.

Pro úplnost se zmíním ještě třeba o nových levelech ve hře Tap the Frog, jejíž recenzi sice zde na iPhoneTips nemáme, ovšem to mi vůbec nezabrání v tom vám ji doporučit. Stejně tak drobných novinek doznala i další hra Halfbricku, Fruit Ninja: Puss in Boots, nebo třeba hry Lane Splitter, kterou si můžete představit jako takový Doodle Jump na motorce.

Update 21.12.

Updatovací šílenství pokračuje! Zčásti proto, že iTunes Connect, služba, pomocí které vývojáři spravují své aplikace v iTunes Store, bude mít od 22. do 29. prosince “prázdniny”, zčásti proto, že vývojáři chtějí nadělit pod stromeček co nejvíce updatů.

Novým “Buzz Boxem” se může pyšnit původní hra Cut the Rope (tedy ne “Experiments“), což kromě další várky zábavy znamená jediné – tedy že vývojáři nepřestávají rozvíjet původní hru i přesto, že již vydali další díl, což je opravdu pěkné. Nového ledového světa se dočkala také kultovní hra Doodle Jump.

Kapitolou samou pro sebe je hra Where’s My Water, jejíž vývojáři hrnou nové levely neuvěřitelnou rychlostí – a stále si dokážou udržet perfektní kvalitu. Nová kapitola “Stretched Thin” přidává do hry levely, ve kterých si budete lámat hlavu s novým herním prvkem, který představují nafukovací balónky plné vody. Hra se navíc zmiňuje o nadcházející novince, která bude dostupná prostřednictvím in-app purchase za (pravděpodobně opět symbolickou) cenu a která se bude týkat neustále naštvaného krokodýla Crankyho.

Nesmíme zapomenout ani na nové levely, nové nepřátele a nové zbraně v české akční střílečce Shadowgun či na novou postavu Santa Clause v karetní hře Bang, která má opravdu unikátní schopnosti (podle všeho prozatím pouze ve verzi pro iPad). Tuto novou postavu odemknete pomocí achievementu, takže se dejte do hraní! A pokud toho stále nemáte dost, vyzkoušejte hru Jump Out, která nabízí vánoční update také. V komentářích jste nás navíc upozornili na novinky ve hrách Spy Mouse, Muffin Knight a Zombie Highway, které byste taktéž neměli opomenout.

Zaujala vás některá hra svými novými updaty? Pokud máte tip na další zajímavé updaty u her, o kterých nevíme, určitě se o ně s námi podělte!

3 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

GTA 3: legendární hra dorazila na iOS

Následující článek

Překvapení: iTunes Match už je dostupný i v ČR a na Slovensku

Související články

Velké změny: Apple opouští Scott Forstall a John Browett

Apple včera večer zveřejnil tiskovou zprávu, která k velkému překvapení informuje o odchodu senior víceprezidenta Scotta Forstalla, který do současnosti vedl iOS divizi, a také Johna Browetta, ředitele maloobchodního prodeje. Pracovní úkoly, které tito manageři vykonávali, si rozdělí ostatní členové představenstva Jony Ive, Bob Mansfield, Eddy Cue, Craig Federighi a Tim Cook.