Farm Frenzy 3: zvládněte pět různých farem v jedné hře

Třetí díl známé hry Farm Frenzy je na světě, ovšem úporně se drží zajetých kolejí, do kterých pouze dodává nový obsah. Bude to však stačit?

Série Farm Frenzy, kterou milovníci tohoto typu her už určitě důvěrně znají, se před pár týdny dočkala svého v pořadí již třetího dílu, i když technicky jde kvůli “mezidílu” Farm Frenzy 2: Pizza Party o díl čtvrtý. Co se týče inovace, nepřináší však “trojka” nijak velkou revoluci – úporně se drží zajetých kolejí, do kterých dodává nový obsah. Bude to však stačit?

Pokud tuto sérii doposud neznáte, pokusím se vám ji přiblížit. Jak už název této hry napovídá, odehrávat se bude na farmě, o kterou se budete samozřejmě starat. Bude potřeba pravidelně krmit zvířata, aby neumřela hlady, sbírat suroviny, které vyprodukují, a tyto suroviny poté zpracovat do cenných výrobků, jejíchž prodejem si vyděláte na další rozvoj farmy – tedy nic převratného. Přesto je však ve stylu těchto her něco, co je dělá tak úspěšnými.

Aby toho nebylo málo, občas na vaši farmu zavítají nějací ti predátoři, které bude třeba odchytit dříve, než stačí napáchat škody – tedy třeba vám sežrat slepici. Ne všechny suroviny bude také možné získat přímo na farmě, a tak bude nutné čas od času zajet do města a potřebné suroviny zde pořídit, aby mohla výroba dále vzkvétat.

Tento herní princip se nezměnil prakticky již od prvního dílu, což je na jednu stranu dobře, ale na stranu druhou je poměrně velká škoda, že nebyl ani o nic nového obohacen. Novému dílu také na hodnocení nepřidává stále stejný a ne zrovna povedený styl uživatelského prostředí či grafika, která příliš nejde s dobou.

Nyní ale již k samotnému třetímu dílu. Titulek článku už napovídá, že jeho hlavní novinkou bude fakt, že se odehraje na pěti různých farmách (které mají podle všeho v dalších – zřejmě placených – rozšířeních přibývat). Podíváte se tak třeba do pouště, pralesa či zasněřené krajiny.

V každém z prostředí se setkáte s jinými zvířaty a budete užívat jiných výrobních budov, ovšem princip zůstane stále stejný. Stále zde bude jedno “základní” a jedno “lepší” zvíře a počet surovin, které budete naráz zpracovávat, se bude držet na velice nízké hodnotě.

I když možnosti rozvoje farma v podobě nákupu nových budov či vylepšování těch stávajících vypadá poměrně slibně, tak jde pouze o dojem, neboť vývoj je bohužel dost “nalajnovaný” – po každém levelu je vám ukázáno, co si máte vylepšit, a protože vám hvězdy, které slouží jako vylepšovací měna, vždycky vyjdou skoro přesně, nezbydou už vám na vylepšování toho, co byste chtěli. Často se tak uchýlíte k některých levelů, jen abyste si konečně mohli vylepšit ten sklad.

Hra bohužel obsahuje i docela dost nepříjemných a přinejmenším podivných bugů. Ať už jde o podivný způsob přičítání peněz na konci levelu, což je bug, se kterým jsem se setkal už v předchozím díle (což je o to smutnější), či o fakt, že i když hra podle všeho podoruje Game Center, tak achievemety se prostě nesynchronizují, takže máte smůlu.

Od třetího dílu hry, která si na svých počátcích vybudovala takovou pověst, bych prostě čekal víc, než jen pouhé zkopírování původního dílu, přidání pár nových zvířat, ne příliš pěknou grafiku a hromadu bugů. Jste-li fanouškem této série či farmících her obecně, pravděpodobně vás Farm Frenzy 3 bude bavit, ovšem doporučit ji nemůžu. Moje hodnocení: 50%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.

Farm Frenzy 3 – 2,39€ / lite verzeApp Store link (iPhone)

Farm Frenzy 3 HD – 2,99€ / lite verzeApp Store link (iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 5.1: druhá beta umožňuje mazat fotky z Photo Streamu

Následující článek

GTA 3: legendární hra dorazila na iOS

Související články