Facebook Chat+: alternativní kecálek pro iPhone (soutěž!)

Dnes se podíváme na zajímavou alternativu k chatování na Facebooku na vašem iPhonu nebo iPadu. Na konci článku nezapomeňte na soutěž!

Dnes se podíváme na zajímavou alternativu k chatování na Facebooku na vašem iPhonu nebo iPadu. Na konci článku nezapomeňte na soutěž!

Většina z nás co má svůj účet na Facebooku používá na svém iPhonu oficiální facebookovskou aplikaci. Ta má pár svých mušek, jedna z nich je právě trochu horší chatovací sekce. Pro ty z vás, kteří by rádi využívali stabilnější a rychlejší alternativu tu máme tip právě na Facebook Chat+.

Po přihlášení k účtu na Facebooku jste již jednoduše online. Nechybí ani volba statusu “away” nebo “offline”. Přímo v aplikaci se dá i změnit váš hlavní status. Samotný chat podporuje vaše seznamy z Facebooku. Pokud však v prohlížeči na vašem Mac/PC se z nějakého nebo ze všech seznamů odpojíte, stejně tak budete mít odpojené seznamy v této aplikaci. Připojovat nebo odpojovat se od seznamů přímo v aplikaci bohužel nejde.
Asi nejlepší vlastností aplikace je podpora multitaskingu a notifikací. Po připojení vám již nebrání otevřít jiné aplikace a pokud vám někdo napíše, uvidíte zprávu jako upozornění v okýnku. Samotné psaní je plynulé a klávesnice se dá skrývat i během psaní pro pohodlnější čtení. Starší zprávy nahrajete pomocí historie v aplikaci. Smajlíci jsou použiti z QIPu. Nechybí ani podpora internetových odkazů ve zprávách.

Dojmy z verze pro iPad od Aleše Krejčího:

Facebook Chat+ mě mile překvapil jednoduchostí. Stačí se připojit a už vidíte své kontakty rozdělené do skupin. Aplikace podporuje natočení do všech 4 stran s již klasickým rozložením. Na šířku seznam kontaktů vlevo a zprávy vedle. Na výšku vše kromě zpráv skryto. Trochu matoucí je označování away a offline stavu, kdy pro away je tečka červená a pro offline šedá. Po chvíli si ale zvyknete.
Co ovšem u jiných aplikací nenajdete, je takto originální řešení pro vkládání smajlíků. Nad klávesnicí je totiž posuvná lišta, kde si můžete vybírat doslova z desítek. Jsou sice z QIPu a animovaní, což nemusí každému vyhovovat, rozhodně je ale toto řešení skvělé.
Díky univerzálnosti aplikace (verze pro iPhone i iPad za 1 cenu) je již nyní podporován multitasking. Aplikace se tedy spustí bez jakéhokoliv načítání a dokonce se ani nijak znovu nepřipojuje. Můžete tedy komunikovat ihned po spuštění.

Závěrem:

Pokud hledáte pro váš iPhone alternativní a o něco stabilnější aplikaci k chatování s podporou notifikací, vyzkoušejte Facebook Chat+. Stabilita není bohužel stoprocentní, ale je lepší než u oficiální aplikace. Pro majitele iPadu je to jedna z nutných alternativ, jelikož Facebook oficiální aplikaci pro iPad netvoří.

Facebook Chat+ – AppStore link – 0,79 €

Soutěž o 8 promo kódů

Pro prvních 8 z vás, kteří jako první na našem Facebooku pod tento článek napíší komentář, máme připravený promo kód této aplikace zdarma (pozor, funkční pouze v US AppStore). Kdo bude nejrychlejší?

13 comments
  1. rekl bych ze to je dobre akorat pres wifi, pres edge moc dobre zkusenosti nemam 🙁

  2. Na Fb chat zatial pouzivam meebo. Snad to bude lepsia appka.

  3. Ja som si nedávno stiahol app Focus for Facebook, ktorá je zadarmo a tiež umožňuje chatovanie.

  4. je to jedna z alternativ k facebook chatu, je spousta dalších, článek je hlavně informativní pro ty, kteří používají pouze oficiální facebookovskou aplikaci

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad: v ČR se ho dočkáme nejspíše již 29. listopadu!

Následující článek

Skvělá figurka Stevea Jobse: Zatrhnuto Applem!

Související články