Facebook Chat+: alternativní kecálek pro iPhone (soutěž!)

Dnes se podíváme na zajímavou alternativu k chatování na Facebooku na vašem iPhonu nebo iPadu. Na konci článku nezapomeňte na soutěž!

Dnes se podíváme na zajímavou alternativu k chatování na Facebooku na vašem iPhonu nebo iPadu. Na konci článku nezapomeňte na soutěž!

Většina z nás co má svůj účet na Facebooku používá na svém iPhonu oficiální facebookovskou aplikaci. Ta má pár svých mušek, jedna z nich je právě trochu horší chatovací sekce. Pro ty z vás, kteří by rádi využívali stabilnější a rychlejší alternativu tu máme tip právě na Facebook Chat+.

Po přihlášení k účtu na Facebooku jste již jednoduše online. Nechybí ani volba statusu “away” nebo “offline”. Přímo v aplikaci se dá i změnit váš hlavní status. Samotný chat podporuje vaše seznamy z Facebooku. Pokud však v prohlížeči na vašem Mac/PC se z nějakého nebo ze všech seznamů odpojíte, stejně tak budete mít odpojené seznamy v této aplikaci. Připojovat nebo odpojovat se od seznamů přímo v aplikaci bohužel nejde.
Asi nejlepší vlastností aplikace je podpora multitaskingu a notifikací. Po připojení vám již nebrání otevřít jiné aplikace a pokud vám někdo napíše, uvidíte zprávu jako upozornění v okýnku. Samotné psaní je plynulé a klávesnice se dá skrývat i během psaní pro pohodlnější čtení. Starší zprávy nahrajete pomocí historie v aplikaci. Smajlíci jsou použiti z QIPu. Nechybí ani podpora internetových odkazů ve zprávách.

Dojmy z verze pro iPad od Aleše Krejčího:

Facebook Chat+ mě mile překvapil jednoduchostí. Stačí se připojit a už vidíte své kontakty rozdělené do skupin. Aplikace podporuje natočení do všech 4 stran s již klasickým rozložením. Na šířku seznam kontaktů vlevo a zprávy vedle. Na výšku vše kromě zpráv skryto. Trochu matoucí je označování away a offline stavu, kdy pro away je tečka červená a pro offline šedá. Po chvíli si ale zvyknete.
Co ovšem u jiných aplikací nenajdete, je takto originální řešení pro vkládání smajlíků. Nad klávesnicí je totiž posuvná lišta, kde si můžete vybírat doslova z desítek. Jsou sice z QIPu a animovaní, což nemusí každému vyhovovat, rozhodně je ale toto řešení skvělé.
Díky univerzálnosti aplikace (verze pro iPhone i iPad za 1 cenu) je již nyní podporován multitasking. Aplikace se tedy spustí bez jakéhokoliv načítání a dokonce se ani nijak znovu nepřipojuje. Můžete tedy komunikovat ihned po spuštění.

Závěrem:

Pokud hledáte pro váš iPhone alternativní a o něco stabilnější aplikaci k chatování s podporou notifikací, vyzkoušejte Facebook Chat+. Stabilita není bohužel stoprocentní, ale je lepší než u oficiální aplikace. Pro majitele iPadu je to jedna z nutných alternativ, jelikož Facebook oficiální aplikaci pro iPad netvoří.

Facebook Chat+ – AppStore link – 0,79 €

Soutěž o 8 promo kódů

Pro prvních 8 z vás, kteří jako první na našem Facebooku pod tento článek napíší komentář, máme připravený promo kód této aplikace zdarma (pozor, funkční pouze v US AppStore). Kdo bude nejrychlejší?

13 comments
  1. rekl bych ze to je dobre akorat pres wifi, pres edge moc dobre zkusenosti nemam 🙁

  2. Na Fb chat zatial pouzivam meebo. Snad to bude lepsia appka.

  3. Ja som si nedávno stiahol app Focus for Facebook, ktorá je zadarmo a tiež umožňuje chatovanie.

  4. je to jedna z alternativ k facebook chatu, je spousta dalších, článek je hlavně informativní pro ty, kteří používají pouze oficiální facebookovskou aplikaci

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPad: v ČR se ho dočkáme nejspíše již 29. listopadu!

Následující článek

Skvělá figurka Stevea Jobse: Zatrhnuto Applem!

Související články

Ultra-Case: neboj se být jedinečný

Moderní mobilní telefony, smartphony či iPhony leckdy stojí skoro stejně jako notebook. Přesto mnoho uživatelů podceňuje využití ochranných obalů, se kterými při přenášení notebooků neváhá. Důvodem je dosti často skutečnost, že designově vymazlený přístroj je v obalu skryt a je tak potlačena jeho jedinečnost. Pojďme se spolu podívat na možnost, která naopak ještě více zvýrazní jeho osobitost.