Pocket God: mini svět ve vašich rukou

Pocket God patří bezesporu mezi nejznámější aplikace v AppStore. Také by se tato hra dala popsat jako nejlépe utracených 79 centů stejně jako utracených nejhůře. Hra totiž prakticky nenabízí “nic” ale oproti tomu je zábava královská. V čem spočívá to kouzlo?

Pocket God patří bezesporu mezi nejznámější aplikace v AppStore. Také by se tato hra dala popsat jako nejlépe utracených 79 centů, stejně jako utracených nejhůře. Hra totiž prakticky “nic” nenabízí, ale oproti tomu je zábava královská. V čem spočívá to kouzlo?

Úvodní nahrávací obrazovka hry
Úvodní nahrávací obrazovka hry

Po spuštění hry uvidíte tropický ostrov s jedním zvláštním domorodcem. Obyvatelé ostrova se nazývají pygmies, česky prostě pygmíci. A co dělat teď? Žádné mise, žádný briefing, žádné úkoly? Přesně tak! Se svým pygmicem můžete totiž dělat cokoli se vám zlíbí.

Jeden ze dvou ostrovů v Pocket God
Jeden ze dvou ostrovů v Pocket God

Říkám cokoli? Prakticky ano a pokusím se to vysvětlit na obrázku nad tímto odstavcem. Vidíte ohniště? Pygmíci posbírají různě poházené dřevo a to potom nahází do ohniště, které můžete zapálit. Pygmíci se u něj ohřívají a navíc můžete čapnout ptáka a hezky si ho uvařit. Na zemi leží prut, kdo má rád ryby? Jdeme chytat. Až rybu vytáhnete, tak pozor na ptáka Doda, aby vám rybu nesebral. Radši honem uvařit a sníst. Ale pozor, ve vodě plave žralok! Nedejbože pokud podržíte pygmíka nad vodou a nebo žraloka hodíte na pygmíka!

Žralok a rybářský prut v akci.
Žralok a rybářský prut v akci.

Ono se to nezdá, ale možností má hra opravdu hodně. Hlavně díky pravidelným updatům, kterých už vyšlo pro hru do dnes 22. Většinou se updatu dočkáme jednou za dva týdny. S čím si ještě můžete hrát? Ve zkratce: měnit počasí, denní dobu, hrát si s termity, upíři, zažít blesky, hurikán, vybuchnout sopku a třeba spadnout kokos :-). Díky kokosu se dostávám k další věci, které přibývají poslední dobou v hrách, a tou jsou minihry. Kolik bobků dokážete Dodem hodit  na pygmíky, aniž byste minuli? Kolikrát může kokos poskočit pygmíkům na hlavě a nebo jak vysoko dokážete vyskákat po obláčcích ve stylu Doodle Jump? Zábavy je opravdu požehnaně. Že nevíte, co byste ještě mohli provést? K dispozici je rozsáhlá nápověda popisující každou čát hry.

Špatné počasí a hurikán dokážou mnoho věcí.
Špatné počasí a hurikán dokážou mnoho věcí.

Říkal jsem, že hra nemá žádný cíl či úkol? Ne tak docela. K dispozici jsou achievementy, tedy porůznu stanovené cíle. Od “shoďte 6 pygmíků meteoritem do vody” až po “propíchněte 4/5/6 pygmíků ve vodě šípem”.

Pocket God nabízí i podvodní svět.
Pocket God nabízí i podvodní svět.

Jediné co tu chybí je snad už jen gameplay video, abyste viděli hru v akci.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=46r40RKgP8k[/youtube]

Takže stojí hra za to? Zcela určitě. Je to jedna z must-have titulů. Cena je 0,79€, což je parádní.
Stahovat můžete z iTunes nebo z App Store.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Hry: velký výprodej na App Store, vše za 0,79€

Následující článek

iPhone 3GS: oficiální prodejní ceny u T-Mobile

Související články