Mad Skills BMX: šílené závody na kolech

Zábavná 2D plošinovka s BMX koly, která moc nestojí, přitom však pobaví a i nervy potrápí.

Zábavná 2D plošinovka s BMX koly, která moc nestojí, přitom však pobaví a i nervy potrápí.

Mad Skills už nějakou dobu známe jako 2D sérii pro iOS a Mac. Existují verze Motocross a Motocross Blitz. Nyní přicházejí vývojáři s novou verzí BMX.

Už z názvu je patrné, že se hra přesouvá ze závodů motorek na závody kol. Oproti minulým hrám je zde vidět jak pokrok grafické stránky hry, tak i pokrok fyziky. Motorky byly od obrazovky trochu vzdálenější, u BMX jsou kola a závodníci pěkně blízko, takže si s nimi mohli grafici více pohrát. A je to znát, jsou propracovanější a hlavně jich máte několik na výběr. Několik závodníků je zdarma, bonusové už jsou za In-App nákup od 20 do 60 korun. Koupit můžete třeba jezdce lebkouna.

Cíl hry je jasný, v každém závodu dojet do cíle před soupeřem. Jako první vás základním ovládáním provede tutoriál a pak začnete jezdit. Jak jednoduché se mohou první levely zdát, tak těžké je porazit soupeře v těch dalších a dalších. Ovládání je dotykové. V levé části obrazovky držíte prst a tím jezdec šlape. Všechno ostatní se dělá gesty, naštestí jen jedním prstem. Skákání švihem nahoru, sjíždění kopců švihem a přdržením prstu dolu. Pokud se ve vzduchu otočíte o 360° a přistanete opět na kola, získáte 4 vetřiny adrenalinu a jezdec šlape do pedálů trochu rychleji. Můžete částečně využít i akcelerometr.

Mad Skills BMX má jeden herní mód a v něm několik obtížností (divizí): nováček, pokročilý, expert a profesionál. Až dohrajete několik levelů z nováčkovské divize, odemkne se vám pokročilá a tak dále. 32 levelů je tedy celkem malé množství, ale musíme brát v potaz, že je hra na App Store jen několik dní. Přitom však už teď počítá s dalsími tratěmi. V menu je možnost vyzkoušet další tratě, která informuje, že brzy budou nové ke stažení.

Hra bohužel postrádá podporu Game Centeru. Nepomůže ani fakt, že se můžete propojit s facebook přáteli a závodit proti svým a jejich časům. Achievementy a žebříčky Game Centeru se jen tak nahradit nedají. Při hře na iPadu jsem si všiml, že pokud spustíte nějaký level a chcete otočit obrazovku, neotočí se.

Na hře se mi však líbí hratelnost a zvyšující se obtížnost. Za 20 minut ji rozhodně nedohrajete. A co se mi líbilo ještě víc, je soundtrack. Při hraní doprovází rychlé a pěkné písničky od kapely Strung Out, které se do hry prostě hodí. Jako bonus je hra iOS universal a stojí pouze 20Kč. Pokud máte rádi podobné závodní hry, určitě dejte Mad Skills BMX šanci.

Cover Art

Mad Skills BMX

Turborilla

Category: Games

Updated: 09 Aug 2012

0,79€

93 comments
  1. vypadá dobře 🙂 Kdepak mám ten Installous 😀 
    né sranda 🙂 

  2. musim rict, ze tato hra nema s BMX skoro nic spolecneho. Jestli chce nekdo okusit jake je BMX tak mohu doporucit hru Pumped: BMX, ktera byla vytvorena jednim z jedcu.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nike+ Running: motivujte se k lepším výsledkům

Následující článek

Návod: jak změnit velikost fontu v mobilním Safari

Související články