Fruit Ninja turnaj: vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků turnaje ve hře Fruit Ninja, který se bohužel musel z několika důvodů obejít bez vítěze či vítězky.

Před pár dny jsme vyhlásili soutěž o super sluchátka pro vaše iPhony či iPody. Cílem bylo nahrát v Classic módu hry Fruit Ninja co nejvyšší skóre. Hráčů se přihlásilo opravdu velké množství (až jsme se nestačili divit), nicméně ke konci se objevily okolnosti, které nás bohužel donutily soutěž ukončit bez výherce. Ukázalo se totiž, že výsledky se dají velmi jednoduše zmanipulovat.

První dny se nejvyšší skóre drželo kolem 600 bodů a hráči se na první příčce střídali snad každou hodinu. Ke konci se ale objevili dva hráči, konkrétně k3dt a Deraspoth, kteří se začali střídat na první příčce díky skóre, které zpočátku přesahovalo “pouze” 1000 a ke konci dokonce 4000 bodů. Zdálo se nám to sice neuvěřitelné, ale příliš jsme se nad tím nepozastavovali, protože například nevyšší skóre celého Game Center činí 40 tisíc bodů.

Postupem času se ale ukázaly věci, které soutěž významně ovlivnily. Konkrétně tyto:

  1. Je veliký rozdíl, hrajete-li hru na iPhonu nebo iPadu.
  2. Záleží i na konkrétním modelu i verzi hry – nevěděli jsme totiž, že ve starší verzi byl classic mód o poznání jednodušší.
  3. Pokud k tomu ještě přičtete menší rychlost starého iPhone 3G, máte ihned příznivější podmínky.

Takto svého skóre dosáhl Deraspoth, který měl na konci přes 4000 bodů a později ze soutěže odstoupil, protože nechtěl být spojován s podvody, kterých se, dle jeho slov, nedopustil. Dalším problémem je “hack”, který objevil druhý hráč v pořadí, k3dt. Ten totiž zjistil, že se dá určitým způsobem přímo změnit skóre v Game Center a dokázal to tím, že si skóre nastavil na pěkných 9999. K3dt ale tvrdí, že svého konečného skóre, které bylo přibližně 1700 bodů, dosáhl regulérně a v nejnovější verzi hry.

Tímto v žádném případě nechceme tvrdit, že se některý ze dvou zmíněných hráčů na prvních příčkách dopustil podvodu – a hráčům samozřejmě věříme. Deraspoth sice možná nahrál skóre regulérně, ale přiznejme si, nebylo to také úplně košér vůči ostatním, což sám uznal a sám nam poslal email. Nutno dodat, že podmínka vlastnit nejaktuálnější verzi Fruit Ninja nebyla v pravidlech soutěže nikde zmíněna, za což se omlouváme (samozřejmě by nešlo technicky zajistit, aby všichni zůčastnění měli aktuální verzi). Jakmile však k3dt dokázal, že jde skóre takto lehce změnit, usoudili jsme, že nemůžeme výhru dát žádnému vítězi, protože si nemůžeme být jisti, kdo jím byl.

Ještě jednou se omlouváme všem hráčům, kteří hráli poctivě a fér a doufáme, že si alespoň trošku zasoutěžili, i když to nakonec bez ceny nebylo ono. Nakonec ještě přikládám seznam dvaceti nejlepších hráčů, abyste se mohli alespoň rámcově koukout, jak si stojíte.

1. – 2. Deraspoth a k3dt ?
3. WaM77 – 621
4. sarlej – 556
5. samson010 – 536
6. proky77 – 505
7. vivivajgel – 496
8. thespock – 495
9. dragonek – 494
10. Sobaku – 484
11. Cofil – 479
12. syonius – 477
13. Golasdc – 471
14. DaveCzech – 467
15. Maja0027 – 462
16. L_a_k_y – 460
17. TomasPollak – 448
18. mato682 – 427
19. skumbria – 426
20. HROBAAR – 421

A abych nezapomněl, nebojte se, sluchátka nebudou na svého nového majitele dlouho čekat – co nevidět o ně uspořádáme jinou soutěž.

70 comments
  1. Musím hodně cvičit .. moje fruit – chi ještě není tak silné

  2. Aspoň som sa dostal na 11. miesto super bola to fajn hra a určite sa pridám do tej sútaže o tie slúchadlá.
    A ešte jeden detail pri najbližšej súťaži bude najlepšie keď to bude free hra aby sa mohli pridať všetci hráči.

  3. Alespon ta bramborova. Ale ze to bylo her na takove skore. A kolobouk dolu jestli k3dt vazne nahral pres tisic bodu, to musi bejt dobra honicka.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Android, Windows Phone 7 a iOS na grilu: kdo vydrží nejdéle?

Následující článek

Apple TV: bude moci streamovat Keynote?

Související články