Fly Kiwi, Fly!: Návykové létání s nelétavým ptáčkem

Malý roztomilý ptáček má za svůj životní cíl doletět z Nového Zélandu až do USA. Má to ale jeden háček – neumí létat. Od toho jste tu ale vy, abyste mu v tom pomohli v této návykové a povedené hře pro iPhone a iPod Touch.

Malý roztomilý ptáček má za svůj životní cíl doletět z Nového Zélandu až do USA. Má to ale jeden háček – neumí létat. Od toho jste tu ale vy, abyste mu v tom pomohli v této návykové a povedené hře pro iPhone a iPod Touch.

Po zhédnutí úvodního dojemného videa vám už nic nebrání dopřát ptáčkovi jeho sen. Ptáci Kiwi jsou nelétaví, proto aby mohl Kiwi létát, musí si nějak dopomoct alternativními metodami. Samozřejmě to není zadarmo. Začínáte s pouhým rogalem, se kterým moc daleko nedolétnete. Za dráhu vašeho letu získáváte odměnou peníze, stejně tak za různé přemety, sbírání pytlů peněz ve vzduchu, přesnou dráhu letu atd.

Po získání dostatečného prvního obnosu peněz se můžete vydat do krámu pro vychytanější věci pro létání. Nechybí vystřelovací kanón nebo katapult pro efektivní start vašeho letu, dále pomocná raketa nebo trysky, a pokud už dopadnete na zem, mohou vám dát druhý dech tryskové brusle. Dále máte možnost si zvyšovat úrověň vašich dovedností.
Při cestě navštívíte spoustu lokalit jako například Francie, Rusko, Itálie,… V těchto destinacích se dají plnit jednotlivé úkoly typu leť střemhlav dolů z výšky 100 metrů nebo pokoření určité rychlosti. Za splnění těchto úkolů máte bonusy (samozřejmě ve formě peněz).

Technické stránce hry není téměř co vytknout, grafika jak vidíte na screenshotech, je velice povedená, zvuky spolu s hudbou nemají chybu. Kiwiho ovládáte naklápěním iPhonu se snahou co nejdéle vydržet ve vzduchu v ideální poloze letu. Hru sice dohrajete za pár hodin, ale budete se opravdu dobře bavit, protože hra má nápad a skvělé provedení.

Hodnocení: 4,5/5

Fly Kiwi, Fly! – 0,79€ – AppStore link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Twitter na iPhone: oficiální klient je tu a zdarma

Následující článek

Tetris: legenda pro iPhone v 80% slevě pouze dnes!

Související články

Flight Control: dosud nepřekonaná klasika s letadly

Flight Control je herním etalonem pro mnoho dalších her na App Store. Přinesla zajímavý koncept a ještě lepší zpracování, a tak není divu, že se ji spousta tvůrců her snaží napodobit. Originál je však jen jeden. Přečtěte si recenzi jedné z nejúspěšnějších her na AppStore vůbec.