Asphalt 5: absolutní vrchol či totální propadák?

Když se na App Store kdysi dávno objevila hra s názvem Asphalt 4, jednalo se o absolutní trhák, který jasně ukazoval hardwarové kvality iPhone telefonu. Skvělé automobilové závody, perfektní kreslená grafika, příjemné efekty i ovládání.

Asphalt 5 však takový není. Nenadchne, ale ani neurazí. Jeho jízdné vlastnosti jsou poměrně lepší než má předchůdce, nicméně po grafické stránce nepůsobí Asphalt 5 nijak výrazně, tedy s ohledem na nejnovější závodní pařby typu Real Racing či Need For Speed.photo 4

Asphalt 5 jednoduše zaostává. Nenabídne nic nového, není realistický, a vzhledově se hodí spíše na staré mobilní telefony, kde musí vypadat skvěle.Tak či onak, Asphalt 5 nevyužívá možnosti iPhone, což je obrovská chyba. Možná za to může neschopnost vývojářů, možná naopak ponaučení z šíleného titulu Gangstar: West Coast Hustle. Rozhodně má Gameloft dominantní pozici ve hrách pro iPhone či iPod zařízení, nicméně Asphalt 5 není hra, která by obrovskou konkurenci zastavila.

Možná nás potěší spíše realistická kopie Drivera, možná půjde o další velké zklamání. Pokud však přemýšlíte nad kvalitní hrou, jenž neomrzí a umí nabídnout něco nového, Asphalt 5 tím pravým nebude. Už jen drasticky sekající menu (iPhone 3G) při výběru automobilu musí odradit každého zdravého jedince, a tak vám bohatě postačí demoverze, jenž hovoří za vše.

Asphalt 5 je hra, která neurazí – pokud jste však vlastnili Asphalt 4, ani vás hra nijak neosloví a díky jednoduchosti ani na dlouho nezabaví.photo

Pokud máte rádi nerealistické závodní hry, mírně překreslené prostředí a až mnoho efektů v menu jenž spíše zdržují, bude vás Asphalt 5 pravděpodobně hladit po tváři – pokud cítíte opak, poohlédněte se po Real Racing v Multiplayer módu, nebo vyzkoušejte nový Driver.

Abychom však Asphalt 5 pouze nekritizovali, úvodní intro je skvělé, a možnost hrát i přes Bluetooth je narozdíl od Real Racingu velice příjemná. Využitelnost bluetooth hraní na iPhone telefonu jsem však stále nepostřehl, ale budiž.

Autor článku je devatenáctiletý internetový podnikatel, publicista, webdesignér a fotograf. Jeho články můžete sledovat na internetovém magazínu Real Life, kde najdete dění nejen ze světa Apple.

98 comments
 1. co je na gamestar nepovedenýho? v recenzi jste jsi ho vychvalovaly, a najedou čtu jak u drivera a u apshalta že se gameloft poučuje od svých chyb jako je gangstar….

  1. Gangstar je určitě dobrá hra, ale v dnešní době je už překonána a na AppStore existují lepší alternativy podobných her.

 2. co je na gamestar nepovedenýho? v recenzi jste jsi ho vychvalovaly, a najedou čtu jak u drivera a u apshalta že se gameloft poučuje od svých chyb jako je gangstar….

  1. Gangstar je určitě dobrá hra, ale v dnešní době je už překonána a na AppStore existují lepší alternativy podobných her.

 3. Mazafko, nebylo by od věci přemýšlet nad tím, že na tento web píše více autorů. Co se týče Tvého komentáře, je v něm hned několik nesmyslů – Gameloft není Gamestar, a co se Gameloftu týče, nikde v článku není, že nedělá povedené herní tituly… Naopak, vychvlauji jeho dominantní pozici, kterou si však nepovedený Asphalt neobhájí.

  Příště nejprve doporučuji přečíst článek pořádně, a nad komentářem přemýšlet.

  1. Aj v tvojom prispevku je nezmysel.
   Mazafka nikde nepisal ze Gameloft je Gamestar.. Pisal o hre GanGstar… co je hra vyrobena gameloftom.

   1. Po prvnim precteni bylo tezke poznat, zda Gamestar = Gameloft a nebo Gangstar.

 4. Mazafko, nebylo by od věci přemýšlet nad tím, že na tento web píše více autorů. Co se týče Tvého komentáře, je v něm hned několik nesmyslů – Gameloft není Gamestar, a co se Gameloftu týče, nikde v článku není, že nedělá povedené herní tituly… Naopak, vychvlauji jeho dominantní pozici, kterou si však nepovedený Asphalt neobhájí.

  Příště nejprve doporučuji přečíst článek pořádně, a nad komentářem přemýšlet.

  1. Aj v tvojom prispevku je nezmysel.
   Mazafka nikde nepisal ze Gameloft je Gamestar.. Pisal o hre GanGstar… co je hra vyrobena gameloftom.

   1. Po prvnim precteni bylo tezke poznat, zda Gamestar = Gameloft a nebo Gangstar.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Eliminate Pro: návyková FPS akce zdarma

Následující článek

iPhoneTips: 500 členů oficiální stránky Facebook

Související články