Bumps: osvoboďte přátele z mimozemského zajetí + soutěž!

Recenze hry Bumps, ve které máte za úkol osvobodit přátele z mimozemského zajetí v sérii logicko-fyzikálních levelů. V recenzi najdete soutěž o 5 promo kódů!

Představte si následující scénář: poklidně si žijete se svými přáteli na své kulaté planetě obydlené kulatými tvory, když vtom zničehonic přiletí nepřátelští mimozemšťané s jediným cílem – aby váš všechny pochytali, uzamčeli v klecích a nechali vás čekat, dokud vás jednoho dne nesní k obědu. Naštěstí ale nejsou únosci nijak chytří, neboť nechali všude povalovat klíče od těchto klecí – a protože se jim nepovedlo zajmout celou vaši kulatou populaci, ti, kteří vyvázli, se v sérii logicko-fyzikálních úkolů vydají zachránit zbytek svých přátel.

Nebudete to mít ale vůbec jednoduché, protože mimozemšťané nechali klíče povalovat se často ve velmi složitých formacích a vy jakožto velitel zachánců musíte vymyslet, jak vaše bojovníky rozestavět tak, aby dokázali pochytat všechny klíče. A aby to bylo složitější, klíče mají různé barvy a musíte je samozřejmě sebrat “bumpem” stejné barvy.

Na začátku každého levelu tedy “bumpy” rozestavíte a jakmile jste hotovi (dobře si to rozmyslete), “zapnete” gravitaci a jak kuličky padají, sbírají po cestě klíče. Cestou narážejí do různých překážek, do sebe samotných a někdy můžou potkat i nějakou trampolínu nebo například “obraceč gravitace”, který způsobí, že dotyčná kulička najednou začne padat nahoru, což ještě více zapojí vaše mozkové závity při vymýšlení strategie, jak kuličky nastražit.

V každé levelu máte prakticky neomezený počet pokusů (někdy jich budete potřebovat opravdu hodně), ovšem za každé další pokusy se vám snižuje hodnota medaile, kterou dostanete – a samozřejmě žádného hráče nic nepotěší víc, než když se podívá na přehled levelů a uvidí tam samé zlaté skvosty. Dobré ale je, že to můžete zkoušet pořád dokola.

Levely jsou rozděleny do “světů”, z nichž každý obsahuje celkem devět levelů v jiném prostředí než svět před ním. Světů je ve hře celkem 8 (7 v základu, jeden nový přibyl v updatu 1.1), takže si můžete udělat představu, jak dlouho vám hra asi vydrží. A aby toho nebylo málo, hra obsahuje i poměrně velké množstvý “miniher” pro zpestření, které stejně jako světy postupně odemykáte. Prozatím jich zde najdete pět – můžete si tak zahrát například “air hockey” (dosáhnete-li určitého skóre, odemče se vám i multiplayer mód), “bump” pinball, sestřelit pár mimozemšťanů nebo si zalyžovat. Od vývojáře hry mám potvrzené, že update 1.2 je již na cestě, a tak se můžeme těšit na další svět a spoustu nových levelů! Můžete si být jisti, že vývoj této hry bude pokračovat ještě dlouho.

Hra je opravdu nádherně barevná a má pěknou grafiku doplněnou o skvělou hudbu, ale bohužel jí chybí nějaký systém skóre – pokud by hra byla napojena na Game Center nebo OpenFeint, bylo by to skvělé, mohl by se měřit dosažený čas či počet pokusů. Nějaké ty achievementy by také nebyly k zahození. Kdoví, třeba se dočkáme v příštím nebo nějakém dalším updatu.

Bumps je skvělou logickou hrou, která vás svou chytlavostí zabaví na dlouhé hodiny – a pokud by vás snad přestalo bavit zachraňovat přátele z mimozemských spárů, vždycky se můžete pohroužit do některé z miniher, kterých je ve hře poměrně hodně. A vezmu-li v potaz frekvenci nových updatů, nemůžu uvěřit, že tuto hru ještě nemáte ve svém iPhonu. Moje hodncení: 85%. Hra byla recenzována ve verzi 1.1.

Bumps0,79€ / lite verzeApp Store link

Soutěž o 5 promo kódů!

Společně s vývojářem této skvělé hry jsme pro vás připravili soutěž o celkem 5 promo kódů, díky kterým si můžete Bumps užít úplně zadarmo! Vše, co musíte udělat, je podělit se s námi o váš názor v komentářích zde na webu (nikoliv na Facebooku) – prvních 5 komentářů vyhrává! Pochopitelně přidávat více než jeden komentář je zakázáno!

Promo (redeem) kódy lze použít pouze v US AppStore!

173 comments
  1. Vypadá to zajímavě, hlavně ta grafika taková ta dětinská, takové oddychovky můžu.

  2. vyzera to zaujimavo mam rad hry s takouto grafikou 🙂 … dufam ze si ju budem moct aj vyskusat

  3. Použil jsi jako jediný Twitter přihlášení, ale protože náš Twitter nesleduješ, nemůžeme ti napsat zprávu. Napiš nám sem svůj email, ať ti můžeme promo kód odeslat.

  4. Určitě to bude super hra! Pěkná grafika i ovládání chtěl bych vyzkoušet!

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Vyhlášení soutěže: 3 vouchery na opravu rozbitého iPhone!

Následující článek

Ping: navzdory problémům dosáhl milionu uživatelů za 48 hodin

Související články