Apple odebral z nabídky 21” iMac. Připravuje se snad na příchod nástupce?

Přechod Applu na vlastní procesory řady M trvá sotva rok a už zde máme na výběr pořádnou škálu různých zařízení. Zatím se Apple zaměřil zejména na přenosné MacBooky, ale v prodeji je také Mac Mini a 24” stolní iMac. V předchozích dnech ale potichu zmizelo z nabídky další zařízení s intelem, a sice 21,5” iMac.

21,5” iMac s Intel čipem doplňoval řadu iMaců s 24” displejem (Apple M1 čip) a 27” displejem (Intel i5, i7 nebo i9). Tento model ale byl v předchozích dnech odstraněn a tak se přirozeně čeká na jeho nástupce. Apple pro magazín MacRumors navíc potvrdil, že intelový 21” iMac už neplánuje prodávat v Online Store ani v kamenných prdejnách.

Co bude dál?

Teď se ale nabízí otázka, co bude dál? Před dvěma týdny byly představeny nové MacBooky s M1 Pro a M1 Max procesorem. Na místě je tedy očekávání nástupce též zrušeného iMacu Pro, který nabídne snad ještě vyšší výkon do profesionální sféry. U 21” varianty to ale spíš vypadá buď na úplné zrušení nebo představení zmenšené varianty základního 24” iMacu.

Kdo ale potřebuje stolní iMac, má momentálně na výběr z jarní 24” varianty a ze starší 27” varianty s intel čipem. Možná je ale lepší si zatím počkat, protože nových modelů bychom se mohli dočkat už na jaře.

Zdroj: MacRumors

Předchozí článek

Šikovný inženýr vytvořil první iPhone s USB-C a podrobně popsal, jak to udělal.

Následující článek

Hra Harry Potter: Wizards Unite skončí začátkem ledna. Hráči své peníze zpět nedostanou.

Související články

Spekulace: Apple koupí ARM a změní tak budoucnost?

V posledních dnech zazněli spekulace o koupi AMD, mnohem zajímavější informaci ale přinesly americké servery dnes v noci, které mluví o zájmu Apple koupit společnost ARM, která vyrábí procesory pro iPhone, iPod, iPad, Blackberry, Nokia, HTC, PSP, NintendoDS a mnoho dalších zařízení. Pokud by Apple skutečně ARM koupil, znamenalo by to revoluci v technologické budoucnosti. Více informací v článku.

O2: zákazníci s Apple iPhone budou moct využívat tethering

Operátor O2 není u majitelů nakouslých jablíček zrovna dvakrát populární a to především proto, že operátor doposud odmítal umožnit tethering (sdílení internetu) s výmluvou, že o této funkci usilovně jedná s Apple. Jak to podle dnešní tiskové zprávy vypadá, O2 se s Apple konečně "dohodlo" a tethering umožní svým klientům plně využít již toto léto.