Apple odebral z nabídky 21” iMac. Připravuje se snad na příchod nástupce?

Přechod Applu na vlastní procesory řady M trvá sotva rok a už zde máme na výběr pořádnou škálu různých zařízení. Zatím se Apple zaměřil zejména na přenosné MacBooky, ale v prodeji je také Mac Mini a 24” stolní iMac. V předchozích dnech ale potichu zmizelo z nabídky další zařízení s intelem, a sice 21,5” iMac.

21,5” iMac s Intel čipem doplňoval řadu iMaců s 24” displejem (Apple M1 čip) a 27” displejem (Intel i5, i7 nebo i9). Tento model ale byl v předchozích dnech odstraněn a tak se přirozeně čeká na jeho nástupce. Apple pro magazín MacRumors navíc potvrdil, že intelový 21” iMac už neplánuje prodávat v Online Store ani v kamenných prdejnách.

Co bude dál?

Teď se ale nabízí otázka, co bude dál? Před dvěma týdny byly představeny nové MacBooky s M1 Pro a M1 Max procesorem. Na místě je tedy očekávání nástupce též zrušeného iMacu Pro, který nabídne snad ještě vyšší výkon do profesionální sféry. U 21” varianty to ale spíš vypadá buď na úplné zrušení nebo představení zmenšené varianty základního 24” iMacu.

Kdo ale potřebuje stolní iMac, má momentálně na výběr z jarní 24” varianty a ze starší 27” varianty s intel čipem. Možná je ale lepší si zatím počkat, protože nových modelů bychom se mohli dočkat už na jaře.

Zdroj: MacRumors

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Šikovný inženýr vytvořil první iPhone s USB-C a podrobně popsal, jak to udělal.

Následující článek

Hra Harry Potter: Wizards Unite skončí začátkem ledna. Hráči své peníze zpět nedostanou.

Související články

iPad hry: výběr těch nejlepších her pro iPad

V uplynulých dnech je o iPadu hodně slyšet. Nevím, zda je to dokonalým marketingem, parádním designem, fascinujícím interfacem, přijatelnou cenou, nebo třeba skvělým uměním Steva Jobse prezentovat nové výrobky, ale Applu se opět povedlo jejich nový produkt dokonale prodat (více o prodeji iPadu zde). Abych řekl pravdu, já osobně iPadu až tolik nevěřil a jeho koupi jsem neplánoval, ale po shlédnutí videí z hraní her měním názor - tuto dokonalou herní konzoly prostě musím mít!