iPod: revoluční zařízení, které změnilo svět, slaví 10 let

Je to nepředstavitelné, ale revoluční hudební přehrávač, který je svým jménem prakticky synonymem MP3 přehrávačů, slaví 10 let. Přesněji se poprvé první iPod představil veřejnosti 23. října roku 2001 na podzimním music eventu, který se stal prakticky již tradicí.

Je to nepředstavitelné, ale revoluční hudební přehrávač, který je svým jménem prakticky synonymem MP3 přehrávačů, slaví 10 let. Přesněji se poprvé první iPod představil veřejnosti 23. října roku 2001 na podzimním music eventu, který se stal prakticky již tradicí.

V tu dobu samozřejmě iPod ještě nevypadal jako dnes. Byl mnohem větší, měl černobílý displej, fungoval pouze s Macy a místo USB portu se používal Firewire, který v tu dobu byl mnohonásobně rychlejší a tedy i praktičtější.  Už u prvního iPodu jsme se ale setkali s “click wheel”, který se u iPodů používá dodnes a jedná se o jakýsi prvek charakterizující tento přehrávač. Mimochodem, první iPod měl 5GB paměti určené pro hudbu. Na tu dobu to bylo slušné, že?

I samotné balení tohoto přehrávače bylo před deseti lety mnohonásobně větší. Pojďme si trochu zavzpomínat a prohlédnout si rozbalování prvního hudebního přehrávače Apple:

A pokud si chcete připomenout památnou keynote, na které byl tento přehrávač představen, pak doporučujeme spustit následující video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kN0SVBCJqLs[/youtube]

Od prvního a jediného iPodu uběhla slušná doba a jak víme, portfolio se v mnohém rozšířilo. Kromě klasického iPodu tu máme rovněž iPod shuffle, iPod nano či (dnes již nejoblíbenější) iPod touch, který designově vychází z iPhonu. A teď nastává otázka – je mezi našimi čtenáři někdo, kdo používal iPod už od první generace?

Zdroj: Cult of Mac

3 comments
  1. 10 rokov dozadu som IT tak nesledoval.
    iPod bol prvý s HDD, či ako?

    1. Byl 🙂

      Viz prezentace a taky doporucim dokument Revoluční iPod z Discovery.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Televize Apple TV: jeden z posledních Jobsovo plánů

Následující článek

Google: Galaxy Nexus s novou generací Androidu představen

Související články

Tetris: legenda pro iPhone v 80% slevě pouze dnes!

Legendární Tetris určitě všichni znáte. Pokud si chcete tuto "digi-hru" pořídit také na iPhone, vřele vám doporučuji koupit právě Tetris na AppStore pokud možno ještě dnes, 23.5.2010. Electronic Arts slaví neuvěřitelných 100 mil. stažení, což samo o sobě dokazuje kvalitu této hry. Jako dárek na nás čeká exkluzivní sleva o 80% na 1,59€!

iPhone 4: nová televizní reklama vyzdvihuje baterii

Apple vydal novou televizní reklamu na iPhone 4, ve které se dozvíte, že s iPhone 4 můžete déle hrát hry, stahovat data, poslouchat hudbu, nebo třeba sdílet obrázky. Musím potvrdit, že baterie je u iPhone 4 oproti iPhone 3 vydrží déle, na druhou stranu že bych na tom postavil televizní kampaň, to ne. Mám ale takové tušení, že toto není poslední spot, který na iPhone 4 vidíme.