iPod: revoluční zařízení, které změnilo svět, slaví 10 let

Je to nepředstavitelné, ale revoluční hudební přehrávač, který je svým jménem prakticky synonymem MP3 přehrávačů, slaví 10 let. Přesněji se poprvé první iPod představil veřejnosti 23. října roku 2001 na podzimním music eventu, který se stal prakticky již tradicí.

Je to nepředstavitelné, ale revoluční hudební přehrávač, který je svým jménem prakticky synonymem MP3 přehrávačů, slaví 10 let. Přesněji se poprvé první iPod představil veřejnosti 23. října roku 2001 na podzimním music eventu, který se stal prakticky již tradicí.

V tu dobu samozřejmě iPod ještě nevypadal jako dnes. Byl mnohem větší, měl černobílý displej, fungoval pouze s Macy a místo USB portu se používal Firewire, který v tu dobu byl mnohonásobně rychlejší a tedy i praktičtější.  Už u prvního iPodu jsme se ale setkali s “click wheel”, který se u iPodů používá dodnes a jedná se o jakýsi prvek charakterizující tento přehrávač. Mimochodem, první iPod měl 5GB paměti určené pro hudbu. Na tu dobu to bylo slušné, že?

I samotné balení tohoto přehrávače bylo před deseti lety mnohonásobně větší. Pojďme si trochu zavzpomínat a prohlédnout si rozbalování prvního hudebního přehrávače Apple:

A pokud si chcete připomenout památnou keynote, na které byl tento přehrávač představen, pak doporučujeme spustit následující video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kN0SVBCJqLs[/youtube]

Od prvního a jediného iPodu uběhla slušná doba a jak víme, portfolio se v mnohém rozšířilo. Kromě klasického iPodu tu máme rovněž iPod shuffle, iPod nano či (dnes již nejoblíbenější) iPod touch, který designově vychází z iPhonu. A teď nastává otázka – je mezi našimi čtenáři někdo, kdo používal iPod už od první generace?

Zdroj: Cult of Mac

3 comments
  1. 10 rokov dozadu som IT tak nesledoval.
    iPod bol prvý s HDD, či ako?

    1. Byl 🙂

      Viz prezentace a taky doporucim dokument Revoluční iPod z Discovery.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Televize Apple TV: jeden z posledních Jobsovo plánů

Následující článek

Google: Galaxy Nexus s novou generací Androidu představen

Související články

WWDC 2011 Online: podívejte se na video záznam důležité keynote

Tento příspěvek by mohl nést nadpis "Apple a jeho fanoušci důstojně oslavili svátek". Který svátek? Dnes od 19:00 proběhla konference Worldwide Developers Conference (WWDC) 2011, ve které nejen Steve Jobs představil zásadní novinky, na které se od Apple můžeme těšit. Podívejte se na dnešní konferenci online v záznamu přímo od Apple a v originálním znění!

iPad 2 potvrzený: už 2. března se dočkáme jeho představení!

Po mnoha odkladech to vypadá, že je to konečně tady. Apple teprve před několika málo minutami rozeslal informační e-mail pro všechny novináře, které zve na novou keynote, která, jak už je z obrázku poznat, se bude týkat iPadu. Apple se pravděpodobně také snažil určit datum, které by souhlasilo s číslovkou tabletu - 2. březen totiž koresponduje i s očíslováním iPadu - iPad 2.