Nahoru

Wormholes: průměrná kopie Portal na iOS

Známá hra od Valve, Portal, je sice dostupná pro mnoho platforem, pro iOS však není. Ale jeden její fanoušek se ji pokusil napodobit a udělat věrnou kopii pro App Store.

Portal je jedna z nejznámějších logických her na konzole a PC. Není tedy divu, že se objevila na App Store. Přesněji řečeno její klon. Jeremy Slavitz je totiž velký fanoušek a také vývojář Wormholes. Studio Valve požádalo vývojáře o uvolnění hry jako free, vzhledem k její podobnosti s Portalem. Hru už si stáhlo přes 30 000 uživatelů, což není velké číslo. A důvod? Tak za prvné hra není ještě moc známá. A za druhé, je to bohužel hra samotná. Není totiž nijak zvlášť skvělá. Budete se potýkat s průměrnou grafikou, což by až tak nevadilo, kdyby však nebylo strašné i ovládání spolu s neustálými a otravnými bugy (zasekávání v portálech, restarty levelů kvůli různým zaseknutím…).

Herní systém je stejný jako v Portalu, pomocí pistole střílící portály se posouváte do dalších a dalších levelů, které jsou logicky náročnější. A náročnější jsou i požadavky na hardware vašeho iOS zařízení. Hra podporuje pouze iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch 4.gen a iPady všech generacích. To vše však s poznámkou, že na původním iPadu a iPhone 4 je hra pomalejší.

Pokud jste fanoušky Portalu, tak doporučuji dát Wormholes šanci, určitě vás alespoň trochu uchvátí. Jinak však hra patří spíše k průměru a dostat se z něj může jen nějakým updatem s opravou několika neduhů. Aktuální update už nějaké opravuje, stejně však nějaké stále najdete. Na ovládání si časem zvyknete a když budete mít štěstí, hra vás bude bavit, možná i na několik hodin. A samozřejmě k velkému plusu musíme připočíst její cenu, hra je zdarma.

Wormholes – zdarma – App Store Link