My Data Manager: hlídejte stažená data a mějte FUP pod kontrolou

Většina z vás pravděpodobně má datový tarif od operátora, bohužel určitě ne s velkým FUP (Fair User Policy). Pro mnohé je důležité si hlídat množství stažených dat a kolik má k dispozici volného prostoru pro brouzdání po internetu. Přesně pro takovou práci je tady aplikace zvaná My Data Manager, která je navíc zdarma!

Většina z vás pravděpodobně má pro iPhone datový tarif od operátora, bohužel často ne s velkým FUP (Fair User Policy). Pro mnohé je důležité si hlídat množství stažených dat a kolik má k dispozici volného prostoru pro brouzdání po internetu. Přesně pro takovou práci je tady aplikace zvaná My Data Manager, která je navíc zdarma!

My Data Manager počítá každý kilobyte, který na internetu ve svém iPhonu prosurfujete. Nastavení je velice jednoduché. Zvolíte si jaký máte tarif, zda měsíční či denní (vícedenní) a pak jen výši vašeho FUP. K dispozici je nastavení i automatického vyprázdnění limitu zase na nulu, nastavíte si, který den se má FUP hlídač obnovit a nemusíte se o nic více starat. Nastavit máte i možnost upozornění, takže vás třeba My Data Manager upozorní třeba v případě vyčerpání poloviny FUP. V nedávné aktualizaci dostala aplikace češtinu, čímž je pro hodně uživatelů ještě jednodušší na ovládání a prvotní nastavení. Další výbornou věcí je nastavení roamingu, proto pokud často cestujete, určitě tuto možnost využijete. Vývojáři nezapomněli ani na prosurfované data přes Wi-Fi síť.

Pokud jste sadomasochistický vyznavač grafů a libujete si ve statistikách, je tato aplikace přesně pro vás. Můžete sledovat denní, týdenní i měsíční graf brouzdání po internetu. Zjistíte třeba, že nejvíce času na internetu na svém smartphone strávíte během oběda.

Graf je poměrně líbivě graficky zpravovaný. Pokud vás statistika vašeho surfování nezajímá, nemusíte My Data Manager prakticky ani zapínat, My Data Manager vás upozorní přesně tak jak jste si to nastavili. Aplikace zaznamenává i vaši aktuální polohu a můžete se tak podívat, kde jste internet využili nejvíce.

My Data Manager je velice jednoduchá, ale obrovský užitečná aplikace. Pokud potřebujete hlídat své přenesené data, jak po mobilních sítích, tak po Wi-Fi, je tato aplikace pro vás jasnou volbou. Nevýhoda je mírné snížení výdrže baterie a to dokonce, i když je aplikace v pasivním (vypnutém) stavu. Myslím, že by výdrž vylepšilo vypnutí polohových služeb, ale vybíjení baterie není nijak dramatické.

My Data Manager je skvělý pomocník pro každého, kdo chce hlídat datový tarif a jeho FUP na svém iPhone pomocí aplikace zdarma! Hodnocení 90%.

My Data Manager – zdarma – AppStore link

25 comments
  1. Mozna to byla nahoda, ale pri pouzivani programu se mi hrozne rychle vybijela baterie. Jinak program dobrej

  2. Souhlasím s Kubym. Program mi naprosto vyhovoval, až do doby, co jsem si všiml, že je to opravdu Datamanager, co mi tahá baterii

  3. Používal jsem My Data Manager na iPhone 4 a nevšiml jsem si menší výdrže. iPhone mi vydržel celý den a večer jsem ho píchl do docku na nabití. Lepší alternativu této aplikace asi neseženete. +1

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Blood & Glory: zdařilý klon Infinity Blade zdarma

Následující článek

AppTips #1: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Související články

Skater Nation: recenze skejťácké hry od Gameloft

Gameloft nabízí v App Store opravdu kvalitní tituly ať už jde o střílečky, sportovní hry nebo jiná témata. Skater Nation je sice také od Gameloftu, nicméně má i nepříjemné vlastnosti, které poměrně znepříjemňují hraní. Ať už ovšem jezdíte v reálu nebo ne, Skater Nation vás může zaujmout.