NemusSync: synchronizace Google kalendáře

iPhone byl již v době svého uvedení vybaven vynikající podporou pro Gmail (IMAP připojení, podpora štítků, složek na serveru), ale podobně kvalitní podpora pro synchronizaci kalendářů chyběla. Jedinou možností bylo synchronizovat kalelendář v iPhonu se stolním počítačem oproti Outlooku na Windows a iCalu na Macu, ve kterých je možné Google kalendáře odebírat. Řešení je to sice funkční, ale nepříliš efektivní – možnost kdykoliv v “terénu” zadat novou událost a over-the-air aktualizovat je k nezaplacení.

Dnes představená aplikace NemusSync přináší komfortní synchronizaci kalendářů ve formě jednoduché utilitky. Synchronizace je možná přes jakékoliv internetové připojení (EDGE, 3G, Wi-Fi) a nabízí bohaté možnosti nastavení. Aplikace umožňuje přihlášení k neomeznému množství účtů a pod každým účtem je možno odebírat neomezné množství kalendářů, dokonce je možno odebírat i sdílené kalendáře. U každého kalendáře si můžete svolit směr synchronizace z možností: iPhone -> Google, Google -> iPhone, obousměrně a ignorovat.

image001

image0032

Osobně používám Google kalendáře sdílené s kolegy a NemusSync na iPhonu zhruba rok a tato kombinace se ukázala jako velmi schopná. Prvotní synchronizace trvá delší dobu, obzvláště máte-li více objemných kalendářů, ale další “rozdílové” aktualizace jsou v případě kvalitního připojení otázkou několika sekund a ani na EDGE připojení se nijak významně neprodlužují.

Závěrem se sluší říct, že k provozu aplikace potřebujete jailbreaknutý iPhone, vzhledem k omezením daným firmwarovou politikou Apple. Toto omezení by ale mělo přestat platit s uvedením firmwaru 3.0, který dá vývojářům k dispozici API pro práci s mnoha systémovými funkcemi (kalendář nevyjímaje). Nicméně s příchodem firmwaru 3.0 by NemusSync již neměl být potřeba, protože kalendář v iPhonu by měl být provázaný na Google obdobně jako je to nyní u mailu.

A co vy? Používáte NemusSync? Nebo jinou aplikaci na synchronizaci kalendářů? A těšíte se na firmware 3.0? 🙂 Podělte s v diskusi pod článkem.

[ad]

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

The Sims 3: video mluví za vše!

Následující článek

Toobz Free: hra s "potrubím" pro iPhone

Související články

Jelly Invaders: zachraňte planetu před invazí želé

Invaze může mít mnoho podob - v reálném světě ji nejčastěji provádí vojáci, zatímco ve hrách především zombie a jiné zmutované existence. Právě kvůli jisté monotónnosti, do které vývojáři her upadli, se každý hráč zaraduje, jakmile může střílet, ničit a zabíjet něco jiného než zaběhnuté typy nepřátel - v dnešní hře Jelly Invaders tomu tak bude, protože budeme zabíjet něco velice neobvyklého - želé.