Wormholes: průměrná kopie Portal na iOS

Známá hra od Valve, Portal, je sice dostupná pro mnoho platforem, pro iOS však není. Ale jeden její fanoušek se ji pokusil napodobit a udělat věrnou kopii pro App Store.

Známá hra od Valve, Portal, je sice dostupná pro mnoho platforem, pro iOS však není. Ale jeden její fanoušek se ji pokusil napodobit a udělat věrnou kopii pro App Store.

Portal je jedna z nejznámějších logických her na konzole a PC. Není tedy divu, že se objevila na App Store. Přesněji řečeno její klon. Jeremy Slavitz je totiž velký fanoušek a také vývojář Wormholes. Studio Valve požádalo vývojáře o uvolnění hry jako free, vzhledem k její podobnosti s Portalem. Hru už si stáhlo přes 30 000 uživatelů, což není velké číslo. A důvod? Tak za prvné hra není ještě moc známá. A za druhé, je to bohužel hra samotná. Není totiž nijak zvlášť skvělá. Budete se potýkat s průměrnou grafikou, což by až tak nevadilo, kdyby však nebylo strašné i ovládání spolu s neustálými a otravnými bugy (zasekávání v portálech, restarty levelů kvůli různým zaseknutím…).

Herní systém je stejný jako v Portalu, pomocí pistole střílící portály se posouváte do dalších a dalších levelů, které jsou logicky náročnější. A náročnější jsou i požadavky na hardware vašeho iOS zařízení. Hra podporuje pouze iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch 4.gen a iPady všech generacích. To vše však s poznámkou, že na původním iPadu a iPhone 4 je hra pomalejší.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z6x1UDjpjd0[/youtube]

Pokud jste fanoušky Portalu, tak doporučuji dát Wormholes šanci, určitě vás alespoň trochu uchvátí. Jinak však hra patří spíše k průměru a dostat se z něj může jen nějakým updatem s opravou několika neduhů. Aktuální update už nějaké opravuje, stejně však nějaké stále najdete. Na ovládání si časem zvyknete a když budete mít štěstí, hra vás bude bavit, možná i na několik hodin. A samozřejmě k velkému plusu musíme připočíst její cenu, hra je zdarma.

Wormholes – zdarma – App Store Link

57 comments
  1. Wormholes uz znám dlouho, s ovládáním jsem celkem spokojen (iPad). Ale ty bugy jsou vázne hrozne :-/. Ale jeremy udelal obrovsky kus práce od posledního update, grafika je tedka vázne celkem OK.
    S jeremym jsem si poslal par mailu, je to vysokoškolák a tedka je vázne zaneprázdněn, měl update připravené uz asi 3 mesice předem, ale chtěl udělat něco s tema bugama, já mu pak napsal, at to vydá rovnou, protože ta verze předtím byla taky samy bug x) asi den po té to update vydal, a jsem s tím celkem spokojen, je to vázne o dost lepší 😉 tedka cca za mesic by měl vydat update jenom na opravu bugu, ale nic neslibuje, ted vázne nema čas =) pak by asi měl byt přidán i hlas GLaDOS =)

      1. není zač =), ale s temi updaty fakt moc nepocitejte 😉 tenhle update ma asi 3 mesice zpozdení 😀 je vazne jako lidi z Valve, ty taky vsechno vydaji pozdě =D ale tak zase to dela sam a jen ve volném čase, ktereho moc nemá. =)

        1. Tak GLaDOS update asi nebude :-/ jeremy mi poslal toto “I do plan on releasing an update that will fix most of the bugs and then another later which will fix the rest. The problem with impersonating GLADOS is that it will be impossible for the AI to have the same effect on the player if the lines are not copied word for word, which I do not plan on doing. If you can think of some new dialogue, I would be glad to implement the lines into the game.” kdyby vás něco napadlo tak řeknete =) já mu to kdyžtak napíši pod vašim jmenem 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Cargo-Bot: první hra vytvořená pouze pomocí iPadu

Následující článek

Apple oznámil WWDC 2012: odstartuje 11.června

Související články