Cargo-Bot: první hra vytvořená pouze pomocí iPadu

Apple iPad už dávno není jen na konzumování obsahu a díky novým a novým aplikacím na něm můžete obsah i tvořit. Ale vytvořit na něm celou iOS hru? Nic není nemožné.

Apple iPad už dávno není jen na konzumování obsahu a díky novým a novým aplikacím na něm můžete obsah i tvořit. Ale vytvořit na něm celou iOS hru? Nic není nemožné.

Studio Two Lives Left vydalo na App Store svoji první hru pro iPad s názvem Cargo-Bot. Jak se liší od ostatních tisíců her v App Store? Jako první hra byla vytvořena kompletně na iPadu. Tým použil aplikaci na programování pro iPad, kterou předtím kvůli Cargo-Bot, a jeho tvoření na obrazovce iPadu, vytvořili.

Aplikace se jmenuje Codea a je na App Store k dispozici za 7,99€, což je cca 200Kč. Codea vám umožní programovat aplikace v programovacím jazyku Lua a následně je spouštět v Codea prostředí. Dokonce obsahuje i hudební knihovnu, která byla taktéž použita při vývoji hry. Aby bylo možné aplikaci odeslat do App Store, museli vývojáři přijít i s nástrojem pro export – Codea Runtime Library. Až bude nástroj dostupný, vývojáři budou moci aplikace exportovat a použít na App Store.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mPWWDOjtO9s&feature=youtu.be[/youtube]

Samotná hra Cargo-Bot ničím neoslní a pravděpodobně nebude jednou z nejprodávanějších, ale na hru vytvořenou na iPadu je to pěkný kousek. Retina grafika, pěkná hratelnost a hezká hudba, to jsou věci, které si ve všech (zatím) 36 levelech opravdu užijete. Úkolem v každém levelu bude vymyslet instrukce pro robota, který bude následně skládat krabice ve správném pořadí. Jako bonus je hra na App Store zcela zdarma.

Cargo-Bot – zdarma – App Store Link

134 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Pašování 216 kusů iPhone přes hranice uvnitř lahví od piva

Následující článek

Wormholes: průměrná kopie Portal na iOS

Související články

Nová funkce App Store: Darujte aplikaci!

Chtěli byste známému, kamarádovi, nebo třeba členu rodiny darovat aplikaci, ale dávat mu na ní dárkovou iTunes kartu vám nepřijde vhodné? Je tu nová možnost, nyní můžete darovat jakoukoliv aplikaci z AppStore (v iTunes "Gift this App"). Obdarovaný tak získá vámi vybranou aplikaci zdarma. Zajímavé, co říkáte?