Cargo-Bot: první hra vytvořená pouze pomocí iPadu

Apple iPad už dávno není jen na konzumování obsahu a díky novým a novým aplikacím na něm můžete obsah i tvořit. Ale vytvořit na něm celou iOS hru? Nic není nemožné.

Apple iPad už dávno není jen na konzumování obsahu a díky novým a novým aplikacím na něm můžete obsah i tvořit. Ale vytvořit na něm celou iOS hru? Nic není nemožné.

Studio Two Lives Left vydalo na App Store svoji první hru pro iPad s názvem Cargo-Bot. Jak se liší od ostatních tisíců her v App Store? Jako první hra byla vytvořena kompletně na iPadu. Tým použil aplikaci na programování pro iPad, kterou předtím kvůli Cargo-Bot, a jeho tvoření na obrazovce iPadu, vytvořili.

Aplikace se jmenuje Codea a je na App Store k dispozici za 7,99€, což je cca 200Kč. Codea vám umožní programovat aplikace v programovacím jazyku Lua a následně je spouštět v Codea prostředí. Dokonce obsahuje i hudební knihovnu, která byla taktéž použita při vývoji hry. Aby bylo možné aplikaci odeslat do App Store, museli vývojáři přijít i s nástrojem pro export – Codea Runtime Library. Až bude nástroj dostupný, vývojáři budou moci aplikace exportovat a použít na App Store.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mPWWDOjtO9s&feature=youtu.be[/youtube]

Samotná hra Cargo-Bot ničím neoslní a pravděpodobně nebude jednou z nejprodávanějších, ale na hru vytvořenou na iPadu je to pěkný kousek. Retina grafika, pěkná hratelnost a hezká hudba, to jsou věci, které si ve všech (zatím) 36 levelech opravdu užijete. Úkolem v každém levelu bude vymyslet instrukce pro robota, který bude následně skládat krabice ve správném pořadí. Jako bonus je hra na App Store zcela zdarma.

Cargo-Bot – zdarma – App Store Link

134 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Pašování 216 kusů iPhone přes hranice uvnitř lahví od piva

Následující článek

Wormholes: průměrná kopie Portal na iOS

Související články

iOS 4.3: nová verze iOS již příští týden a rekapitulace novinek

Steve Jobs kromě včerejšího představení iPadu 2 nezapomněl ani na jeho software, lépe řečeno aktualizaci softwaru. Tou je právě iOS 4.3 a přináší několik podstatných novinek, které se ještě částečně od první bety změnily. Update je samozřejmě pro většinu iOS zařízení (jejich vymezení se dozvíte až na konci), ale můžu rovnou říci, že poslední generace iPhonu, iPadu a iPodu touch mezi ně patří.