Cargo-Bot: první hra vytvořená pouze pomocí iPadu

Apple iPad už dávno není jen na konzumování obsahu a díky novým a novým aplikacím na něm můžete obsah i tvořit. Ale vytvořit na něm celou iOS hru? Nic není nemožné.

Apple iPad už dávno není jen na konzumování obsahu a díky novým a novým aplikacím na něm můžete obsah i tvořit. Ale vytvořit na něm celou iOS hru? Nic není nemožné.

Studio Two Lives Left vydalo na App Store svoji první hru pro iPad s názvem Cargo-Bot. Jak se liší od ostatních tisíců her v App Store? Jako první hra byla vytvořena kompletně na iPadu. Tým použil aplikaci na programování pro iPad, kterou předtím kvůli Cargo-Bot, a jeho tvoření na obrazovce iPadu, vytvořili.

Aplikace se jmenuje Codea a je na App Store k dispozici za 7,99€, což je cca 200Kč. Codea vám umožní programovat aplikace v programovacím jazyku Lua a následně je spouštět v Codea prostředí. Dokonce obsahuje i hudební knihovnu, která byla taktéž použita při vývoji hry. Aby bylo možné aplikaci odeslat do App Store, museli vývojáři přijít i s nástrojem pro export – Codea Runtime Library. Až bude nástroj dostupný, vývojáři budou moci aplikace exportovat a použít na App Store.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mPWWDOjtO9s&feature=youtu.be[/youtube]

Samotná hra Cargo-Bot ničím neoslní a pravděpodobně nebude jednou z nejprodávanějších, ale na hru vytvořenou na iPadu je to pěkný kousek. Retina grafika, pěkná hratelnost a hezká hudba, to jsou věci, které si ve všech (zatím) 36 levelech opravdu užijete. Úkolem v každém levelu bude vymyslet instrukce pro robota, který bude následně skládat krabice ve správném pořadí. Jako bonus je hra na App Store zcela zdarma.

Cargo-Bot – zdarma – App Store Link

134 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Pašování 216 kusů iPhone přes hranice uvnitř lahví od piva

Následující článek

Wormholes: průměrná kopie Portal na iOS

Související články

iPhone: odemknuté přístroje se v USA stávají realitou

Je to skoro až k neuvěření, že až do dnešní doby nebylo možné zakoupit v USA neblokovaný iPhone. Dá se říci, že jsou tomu neskutečné 4 roky, co Američané byli odkázáni prakticky jen na operátora AT&T a nově od začátku tohoto roku také na Verizon. Dneškem ale prodej iPhone 4 začíná i jako odblokovaný přístroj a stává se tak zajímavou volbou i pro zahraniční zájemce (včetně Čechů), co chtějí ušetřit a mají naplánovanou cestu do USA.