Nahoru

O2 CZ: funkční tethering je konečně venku!

Čekáme prakticky už více než rok, než O2 tuto funkci zprovozní. Před několika měsíci se O2 konečně snažilo něco s tím dělat a dnes přišel ten den, kdy by měl tethering a nově i Personal hotspot normálně fungovat i na sítích českého O2.

Tethering se objevil poprvé v software iPhone OS (později přejmenován na iOS) ve verzi 3.0, kde nebyl zezačátku podporován mnoha operátory, po čase se ale velmi rozšířil a až na O2 se v České republice dal tethering používat bez nějakých dalších hacků (tedy u operátorů Vodafone a T-Mobile). U O2 jsme to štěstí neměli, takže pro tethering bylo třeba jailbreakovat iPhone a nahrávat hacky, které tuto funkci zprovoznily.

Současně s oficiální podporou O2 se také dočkáme podpory Personal hotspotu, kde je O2 také posledním českým operátorem, který ho nepodporoval. Díky této funkci se z vašeho iPhone 4 (jiná jablečná zařízení zatím Personal hotspot nepodporují) stane Wi-Fi router, na který se dále může připojit až přes 5 zařízení skrz Váš mobilní internet. Jedná se o velmi praktickou věc zejména když máte např. iPad s podporou pouze Wi-Fi sítí, protože díky této funkci můžete být na iPadu připojeni, kdy chcete a nemusíte zbytečně používat malý displej iPhone.

O2 povolil tethering (sdílení internetu), najdete ho v Nastavení -> Síť -> Osobní hotspot

Pro podporu těchto dvou nových vlastností je třeba připojit Váš iPhone k iTunes, kde by se měla automaticky stáhnout aktualizace operátorského profilu. Poté by se v Nastavení ve volbě Síť měly objevit objevit tyto nové vlastnosti. Pokud se tak nestane, můžete ještě zkusit restartovat Váš iPhone, což by mělo pomoci.