O2 CZ: funkční tethering je konečně venku!

Čekáme prakticky už více než rok, než O2 tuto funkci zprovozní. Před několika měsíci se O2 konečně snažilo něco s tím dělat a dnes přišel ten den, kdy by měl tethering a nově i Wi-Fi hotspot normálně fungovat i na sítích českého O2.

Čekáme prakticky už více než rok, než O2 tuto funkci zprovozní. Před několika měsíci se O2 konečně snažilo něco s tím dělat a dnes přišel ten den, kdy by měl tethering a nově i Personal hotspot normálně fungovat i na sítích českého O2.

Tethering se objevil poprvé v software iPhone OS (později přejmenován na iOS) ve verzi 3.0, kde nebyl zezačátku podporován mnoha operátory, po čase se ale velmi rozšířil a až na O2 se v České republice dal tethering používat bez nějakých dalších hacků (tedy u operátorů Vodafone a T-Mobile). U O2 jsme to štěstí neměli, takže pro tethering bylo třeba jailbreakovat iPhone a nahrávat hacky, které tuto funkci zprovoznily.

Současně s oficiální podporou O2 se také dočkáme podpory Personal hotspotu, kde je O2 také posledním českým operátorem, který ho nepodporoval. Díky této funkci se z vašeho iPhone 4 (jiná jablečná zařízení zatím Personal hotspot nepodporují) stane Wi-Fi router, na který se dále může připojit až přes 5 zařízení skrz Váš mobilní internet. Jedná se o velmi praktickou věc zejména když máte např. iPad s podporou pouze Wi-Fi sítí, protože díky této funkci můžete být na iPadu připojeni, kdy chcete a nemusíte zbytečně používat malý displej iPhone.

O2 povolil tethering (sdílení internetu), najdete ho v Nastavení -> Síť -> Osobní hotspot

Pro podporu těchto dvou nových vlastností je třeba připojit Váš iPhone k iTunes, kde by se měla automaticky stáhnout aktualizace operátorského profilu. Poté by se v Nastavení ve volbě Síť měly objevit objevit tyto nové vlastnosti. Pokud se tak nestane, můžete ještě zkusit restartovat Váš iPhone, což by mělo pomoci.

111 comments
  1. nějak se mi to v nastavení furt neobjevuje…
    nevadí když mám JB?

  2. Koupil jsem iPhone 4 u Vodafone, sim je od O2. Tethering nefunguje. Na technicke podpore O2 mi sdelili, ze problem je v tom puvodu u Vodafone. Ze na tom pracuji.

  3. Když tam iPhone píše, že služba může být zpoplatněna, tak se chci zeptat. Je tato služba zdarma?

  4. Když tam iPhone píše, že služba může být zpoplatněna, tak se chci zeptat. Je tato služba zdarma?

  5. Jak se normalne pripojim pres kabel? Staci mi pouze toto co je vyse? Dik za odpoved

  6. Mam iP 3GS firmware 4.3.2 a v nastaveni zadny hotspot nebo tethering nemam, iphone jsem nekolikrat zrestartoval, nic nepomohlo. Nevi nekdo v cem to vezi? (bez JB)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPod touch 5. generace: prohlédněte si údajný prototyp na fotce

Následující článek

iPad: sdílet internet lze i s iPhonem 3GS

Související články