SoundHound: Hudební aplikace století

Aplikace SoundHound v sobě skrývá víc možností než si dovedete představit. Od rozpoznávání hudby, až po data koncertů a mnohem více. Slyšíte hezkou píseň, ale nevíte jak se jmenuje? Chcete si přečíst recenzi alba, nebo vás zajímá nejnovější žebříček populární hudby? Na to všechno je tady tato skvělá aplikace.

Aplikace SoundHound v sobě skrývá víc možností než si dovedete představit. Od rozpoznávání hudby, až po data koncertů a mnohem více. Slyšíte hezkou píseň, ale nevíte jak se jmenuje? Chcete si přečíst recenzi alba, nebo vás zajímá nejnovější žebříček populární hudby? Na to všechno je tady tato skvělá aplikace.

Po spuštění vás přivítá úvodní obrazovka, na které je největší tlačítko, určené pro vyhledávání hudby. Jednoduchým kliknutím zjistíte informace o dané písni, která hraje kdekoliv i když je okolo šum nebo hluk. Aplikace opravdu kvalitně rozpozná hudbu i ve velkém rámusu. K zjišťování jakýchkoliv informací samozřejmě potřebujete připojení k internetu, které ale při funkci rozpoznávání hudby nutné není! Program sám uloží do historie vaši nahrávku a po připojení iPhonu k internetu se píseň vyhledá! Nicméně známější písně můžete do SoundHoundu klidně i zpívat, skoro žádný váš popěvek alespoň trochu podobající se originálu mu nedělá problém. Databáze songů je opravdu veliká, najdete zde i některé české hity.

Nad rozpoznáváním hudby najdete buď klávesnicové, nebo hlasové vyhledávání písní a iterpretů, alb, nebo titulků. Na spodní liště se nachází záložka “History”, kde máte historii vyhledávání seřazenou podle data nebo tzv.”Bookmarks” – označenou hudbu. Uprostřed vidíte záložku “What’s Hot”, kde je několik amerických hitparád kliknutím na “Show More” u seznamu “Hottest”. Tlačítko “Now Playing” napravo vás zavede k právě puštěné písni a na “Library” přímo do vaší knihovny.

V žebříčcích si můžete zvolit seznam ze čtyř žánrů, nebo všeho dohromady. Historii a záložky si můžete organizovat a promazávat podle libosti. Na stránce právě hrající písně ji můžete ovládat stejně jako ve vaší klasické knihovně, jediná věc je zde navíc a tou jsou titulky, které se, pokud je to možné, automaticky stáhnou z internetu. Kliknutím na název písně se vám otevře stránka s informacemi na kterou se dostanete například také přes rozpoznávání hudby.

Na stránce písně je hromada možností a informací:
-Obrázek alba s tlačítkem na přehrání ukázky songu z internetu
-Název písně s tlačítkem na její puštění jestliže ji máte ve své knihovně
-Informace o interpretovi a albu na které můžete kliknout a přejít tím na jejich stránku
-Datum vydání alba
-Tlačítko “Download on iTunes” (nefunguje v České Republice).
-Interpreta, album nebo píseň si můžete přidat do záložek jednoduchým kliknutím na “Bookmark”, stejně tak je můžete odebrat.
-Můžete kteroukoliv stránku sdílet e-mailem, na facebooku, twitteru nebo smskou.
-Jednoduše klikněte pro zobrazení titulků
-Jestliže nebudete spokojeni s nekvalitní ukázkou skladby z internetu můžete si ji poslechnout na vestavěném youtube playeru
-Služba “iTunes Ringtones” (bohužel ještě není v Česku dostupná).
-Zjistěte si všechny potřebné informace o koncertech a tour přímo v aplikaci
-Máte interpreta oposlouchaného, ale zajímá vás stejný žánr? Stačí kliknout na “Similar Artists”.
-Pokud posloucháte populární hudbu tak asi víte jak je někdy obtížné zjistit, ze kterého alba vlastně skladba pochází, na to je tu “Song’s Album Appearances”, které vám ukáže, ve kterých albech se všude píseň vyskytovala.
-Vestavěná mapa vám ukáže kde jste naposledy skladbu vyhledávali.
Chcete-li si z alba poslechnout třeba jenom nejpopulárnější píseň, v každém seznamu podle oranžových čárek pod jménem poznáte, které dílo se uchytilo. Čím více, tím populárnější skladba (nebo i album) je. Každou skladbu můžete i ze seznamu pustit jak pokud možno v iPhonu/iPodu tak ukázku z internetu. Ať jdete v aplikaci kamkoli, vždy máte vpravo v rohu žluté tlačítko, kterým se vrátíte na úvodní obrazovku a vlevo tlačítko vracející vás na předchozí stránku.
Po grafické stránce je aplikace naprosto skvěle zpracovaná, po důležitém updatu dne 21.9.10 vypadá opravdu dobře, myslím že se jí ani v tomhle směru nemůže rovnat kterákoli jiná aplikace.

Jediné, co se dá vytknout, jestli to zde vůbec jde, je nekompatibilnost s multitaskingem (aplikace se po každém spuštění načítá znovu). Pokud jde o mě osobně, je to jedna z mých nejpoužívanějších aplikací vůbec.

Aplikace samozřejmě potřebuje připojení k internetu pokud chcete získávat informace o hudbě, nicméně možnost nahrání, uložení a následného vyhledání po připojení k internetu je zkrátka skvělá, takže je aplikace částečně použitelná prakticky kdekoli.

Za všechny možnosti a funkce co s touto aplikací získáte je cena 3,99€ naprosto směšná a tato aplikace se zcela určitě stane vaší oblíbenou.

SoundHound∞ – 3,99€ – AppStore Link

9 comments
  1. ahoj lidi neznate nejaky free program jenom pro rozpoznavani hudby? diky

    1. Shazam je ve verzi Lite, ale je tam omezení. Tuším je to 5 rozpoznání za měsíc.

  2. Vyprdni se na posrané Itunes a přejdi na Android. Mám aplikaci na Samsung Galaxy S II 2 i9100 a šlape jak víno. Bože, jak jsem mohl ztrácet životní energii s podělanou Nokií N97.

  3. nemohu si sice stáhnou alikaci soundhound ,ale vím ,že je skvělá ps:DOPORUČUJI 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Slevy na AppStore: Vybrané hry od Electronic Arts za 0,79€!

Následující článek

Apple: stále číslo 1 v prieskume spokojnosti uživateľov smartphonov

Související články