Co má společného další vlna covidu, Talibán a začátek školního roku?
Stres a PUBG Mobile. Pokud se divíte, proč psát teď o hře PLAYERUNKNOWN’ S Battlegrounds vydanou v roce 2018? Protože je to jedna z mála her, která prakticky neomrzí, ani když ji hrajete po tisícáté.
Je to onlinovka typu Battle Royale. Motiv je z dosti “béčkového” stejnojmenného japonského filmu z roku 2000, kde vyhozením 42 studentů na opuštěný ostrov zahajují netradičně školskou reformu povelem „Poslední přežije.” V případě adaptace na hru je to mnohdy až 100 online hráčů, takže o adrenalin je postaráno.
Autoři vytvořili velmi detailní modely 5 ostrovů, vybavené domy, hrady, bunkry, jeskyněmi, lesy… a dokonce i použitelnými vozidly a letadly. Princip je naprosto jednoduchý. Po rozcvičce v lobby, jste naloženi do letadla, z něhož můžete kdekoliv vyskočit nebo jste nakonec vyhozeni. Doslova. A starej se hrdino. To znamená žádné srdceryvné naskriptované příběhy, ale reálné situace s reálnými lidmi respektive jejich avatary.
Kouzlo spočívá v aktuálnosti. Pokud má např. zrovna v kinech premiéru film Godzila vs. Kong, můžete o tyto mazlíky ve hře zakopnout. V tomto případě spíše oni o vás. Elon Musk začal prodávat nový typ Tesly? Není problém se s ním tam projet včetně fungujícího autopilota. Problém se školou kvůli covid-19? Nasaď virtuální roušku a na mapě Erangel navštiv rozsáhlý školní areál včetně tělocvičny. Afgánské reálie najdete pro změnu na ostrově Karakin.
To znamená vše je jen a jen na Vás. Jste-li zavilý militant, popadněte zbraň, jste-li pacifista, pokuste se přežít pomocí taktiky jen v trenýrkách.
Hra existuje i na PC i Macích. Tam je dokonalejší grafika i fyzika, ale už není zadarmo. V Mobile verzi jsou zpoplatněné pouze mikrotransakce za různé skiny oblečků a zbraní, které nemají na hratelnost žádný vliv. Konkurence na mobilní platformě sice nespí (Fornite, Call of Duty Mobile,…), ale podle mě doplácí na moc fantazy provedení nebo nepovedené ovládání nebo přeplácané rozhraní.
Asi jste s textu pochopili, že jsem zastánce používání násilí pouze ve virtuálním prostoru, kdy po absolvování pár turnajů odcházím v roušce zcela vyklidněn do světa reálného, nepomýšleje na nesmyslné demonstrace proti covidovým opatření, uprchlíkům, Babišovi či jiným neblahým symptomům naší civilizace (na to jsou podle mé jiné nástroje, například pouhá trpělivost, selský rozum a volby).