iPad: sdílet internet lze i s iPhonem 3GS

Popis postupu, jak sdílet internet do iPadu i ze staršího iPhonu 3GS pomocí Bluetooth.

Pro někoho samozřejmost, pro někoho (třeba mě) docela velká novinka. Majitelé iPhonů 3GS se při koupi iPadu často rozhodovali, zda zvolit 3G nebo Wi-Fi only kvůli tomu, že Wi-Fi Personal Hotspot, tedy možnost sdílet internetové připojení z iPhonu do iPadu přes Wi-Fi je funkční pouze na nejnovějším iPhonu 4. Ukázalo se ale, že i když ne přes Wi-Fi, tak alespoň přes Bluetooth (což nemusí být taková překážka) lze internet sdílet s iPadem i ze staršího iPhonu 3GS. Stačí jen mít iOS 4.3 a vyšší.

V nastavení na iPhonu zapněte Bluetooth a Personal Hotspot, na iPadu zapněte Bluetooth také, počkejte, až se najde váš iPhone, a připojte se. Poprvé bude vyžadováno povolení na obou strojích, aby se mohly spárovat, ale později už to půjde jedním kliknutím. A to je vše. Nyní je připojení z vašeho iPhone sdíleno přes Bluetooth do vašeho iPadu. Otázkou je, kolik přístrojů lze takto k iPhonu připojit, ale mám osobně vyzkoušeno, že to jsou alespoň dva – bez problémů jsem surfoval přes Bluetooth na svém iPadu i MacBooku naráz (viz screenshot).

Věřím, že mnohým to hodně usnadní rozhodování mezi 3G a Wi-Fi only iPadem, protože i když to není tak komfortní, přeci jen těch několik tisíc ušetřených na iPadu a další stovky měsíčně za druhý datový tarif určitě potěší. Ještě bych doplnil, že co se týče sdílení GPS polohy pomocí Wi-Fi hotspotu na iPhonu 4 v případě Bluetooth a iPhonu 3GS bohužel nefunguje.

387 comments
 1. chci se zeptat teda jestli můžu se sveho 3GS pouštet net od o2 přes edge přes BT i do jakehokoliv telefonu co podporuje edge..??? (nebo jen do ipadu)

  1. Nejde o to, aby umělo podporovat druhé zařízení EDGE nebo jiné připojení, ale aby se přes iPhone umělo připojit via Bluetooth na net, což by mohl být problém. Teď jsem to zkoušel s Nokií C3-00 (Symbian S40) a nepodařilo se… Možná, že nějaký “chytrý telefon” by to zvládl. I když ten už má většinou Wi-Fi ve výbavě.

 2. Popravdě musím autorovi článku poděkovat, jelikož jsem si myslel, že 3GS je v tomto směru odepsaný. O bluetooth sdílení jsem sice věděl, ale nikdy jsem ho nezkoušel a ani mě nenapadlo, že bude fungovat na iPadu. Všude jsem totiž četl jen o sdílení Wi-Fi na iPad, tak mě opravdu nenapadlo, že bluetooth funguje taky.. Přemýšlím o koupi iPadu 1 vzhledem k jeho výraznému zlevnění. Kamery snad oželím, výkon má srovnatelný s iP 4, co víc jako majitel 3GS můžu chtít:) Takže opravdu díky!

  1. Byl jsem na tom úplně stejně, taky jsem považoval za samozřejmost, že by to třeba Apple zmínil, kdyby to najednou šlo – ale ono ne 🙂 Je to pro mě poměrně killer funkce, takže jsem taky rád. Je vidět, že i když Apple nemá dobrou pověst, co se týče podpory starších zařízení, občas se objeví nějaký světlý moment 🙂

   1. Tak to máš docela blbý, když má u tebe Apple blbou pověst. To se pak nedá nic dělat.

  1. ano, na 3G jsme to rozjeli s kolegou také bez problémů. Výhoda BT by měla být v tom, že výrazně méně žere…

 3. Mám iPhone 3G (fw 3.1.3) + iPad 1 wifi (fw 4.3.1) a nasdílet internet přes bluetooth se mi podařilo. Pokud byla nutnost fw 4.3 myšlena na iPohone, pak nevím, kde jsem udělal “chybu” 🙂

   1. Ano, je to zprovozněno bez JB. Ten nemám (a nechci) ani na jednom zařízení. Jo a mám operátora Vodafone, třeba to bude mít také vliv.

    1. Operátor by na to právě vliv mít neměl, protože sdílení internetu už podporují všichni tři. Každopádně děkujeme za postřeh 🙂

  1. Než jsem si koupil iPad 2 taky jsem řešil či s 3G nebo ne, až ve frontě jsem se rozhodl pro WIFI + 3G a dneska říkám že to bylo správné rozhodnutí je to dražší ale pohodlné to mi věřte
   (než jít do ipad 1 to si raději došetři a jdi do dvojky je to jako iPhone 3 a iPhone 4)a to je sakra rozdíl

 4. Taky bych se rad zeptal nekoho kdo uz ma odzkouseno. Bez problemu sdilim internet z iPhone 4 na iPad 2, ale vcera poprve jsem se pokusil sdilet GPS na aplikaci Navigon – a nic. GPS jsem proste nerozchodil, takze navigace nefungovala….. Tusi prosim nekdo, jestli v tom je nejaky figl?

 5. Překvapuje mě výrok o sdílení polohy iPhone přes WiFi. Zkoušel jsem na MacBooku v Safari s Google Maps připojeném přes WiFi k iPhone 4 určit svou polohu a nic nebylo zjištěno.

  Za jakých okolností to fungovalo Vám?

 6. neví nekdo proč mi muj iPhone nechce přes bluetooth “najít” muj iPad?..ani obrácene

 7. Dobrý den, mám iPad2, 3g, WIFI, operátor T-mobile, chtěl bych přes něj sdílet internet do notebooku, ale položka sdílení internetu se v nabídce vůbec nenalézá tam, kde ji mám v iPhone4. Běžně sdílím internet přes iPhone4, ale když mi někdo volá, datová síť vypadne, rád bych tedy internet do notebooku sdílel přes iPad2, nevíte někdo jak na to? O.H.

 8. Díky za tento krátký nicméně velmi přínosný příspěvek, i lamě jako jsem já se během pár minut podařilo díky tomuto článku propojit náš iPad s iphonem.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

O2 CZ: funkční tethering je konečně venku!

Následující článek

Megarecenze: vražedné závodění v Death Rally

Související články