Nahoru

IZIP: Elektronická zdravotní knížka pro iPhone

Společnost IZIP ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR představila na App Store mobilní verzi služby Elektronické zdravotní knížky pro iOS zařízení. Aplikace nabízí přehled záznamů o vašich aktuálních zdravotních informacích, nebo vašich blízkých. O této užitečné aplikaci si povíme v dnešní recenzi.

Po stažení aplikace máte dva možné způsoby přihlášení. Pokud vlastníte Elektronickou zdravotní knížku, zadejte do přihlašovacího formuláře své identifikační číslo klienta a osobní heslo. V případě, že Elektronickou zdravotní knížku nemáte a jste klientem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), můžete se zaregistrovat online zde. Dobrá zpráva je, že aplikace i registrace do Elektronické zdravotní knížky je zdarma.

Graficky přehlednou hlavní obrazovku tvoří 6 dobře čitelných ikon, která značí jednotlivé funkce aplikace. První jsou Zdravotní záznamy, což jsou hlavní informace o provedených zdravotních vyšetřeních, které váš lékař provedl. Důležité je upozornit, že lékař musí spolupracovat s IZIP, což platí také pro druhou položku Zdraví, které zobrazuje informace o posledním očkování proti tetanu, ostatních očkováních, alergiích, rizikových faktorech, krevní skupině a chronických onemocněních. Pokud váš lékař IZIP nepoužívá, tyto dva přehledy nebudou obsahovat data. Počet lékařů je zatím bohužel poměrně nízký, protože účast v programu IZIP je pro klienty i lékaře zcela dobrovolná, nicméně volně dostupné funkce pro všechny klienty v této aplikaci samozřejmě najdete.

Na druhém řádku zleva najdete ikonu Léky, která obsahuje užitečný přehled všech léků a to včetně příbalového letáku, což může být pro mnohé zajímavá funkce. V ikoně Lékaři najdete seznam lékařů, kteří vám zapisují do Elektronické zdravotní knížky.

Ve spodním řádku nejdou informace ti, kteří mají rádi ekonomický přehled o svém pojištění. Pod ikonou Stav pojištění naleznete přehled o platnosti vašeho pojištění, stavu účtu a druhu pojištění. Ve Vyúčtování pak najdete kompletní přehled dle let, které obsahují konkrétní cifry.

Pokud jste zaregistrováni v systému IZIP a máte například iPhone, tak je pro vás aplikace velkou výhodou. Velmi oceňuji možnost přidat do aplikace i další účty registrované v systému Elektronické zdravotní knížky, což jistě využije řada rodičů. Vývojáři mysleli také na bezpečnost vašich dat. Vstup do účtu vždy probíhá pomocí přihlašovacích údajů. V případě, že zadáte 3x neplatný pokud aplikace se na 24 hodin zablokuje. Aplikace navíc informuje mailem každý neplatný pokus o přihlášení.

Celkový dojem z aplikace je velmi pozitivní. Pokud sníte o možnosti mít neustále dostupná data o svém zdravotním stavu ve vašem telefonu, máte nyní dokonalou příležitost. Navíc zdarma!

IZIP – Elektronická zdravotní knížka – Zdarma – App Store link

Stáhněte si video prezentaci aplikace IZIP (41,9 MB)