Nahoru

iDroid Mini: prohlížeč se vzhledem Androidu zdarma

Většina uživatelů iPhone používá pro prohlížení internetu základní prohlížeč Safari. Na App Store je však i mnoho alternativních prohlížečů, které se snaží Safari zastoupit. Jedním z takových je iDroid Mini Browser, který je navíc zdarma.

iDroid umí zobrazit náhled tabu bez jeho otevření.

iDroid Mini Browser vám možná na první pohled připomněl nějaký jiný operační systém pro mobilní telefony a ani se nedivím. Design je totiž velmi podobný Android OS a dokonce je zde zahrnuta i jedna „Android“ funkce. Jedná se o vyjíždějící menu, pod kterým jsou skryta tlačítka pro předchozí/další stránku, přidání do záložek a jejich seznam, zavření tabu a hledání na stránce.

Mezi hlavní rozdíly oproti Safari ovšem patří speciální domovská stránka, našeptávač při vyhledávání spojený s adresním řádkem nebo třeba možnost náhledu tabu bez jeho aktivování.

Domovská stránka nahrazuje bílou plochu jakou známe ze Safari tím, že si zde můžete navolit až devět oblíbených stránek. Při otevření nového tabu tak budete mít možnost rychle vybrat jednu z nich.

Adresní řádek je spojen s vyhledáváním tak, jako to již známe z některých „stolních“ prohlížečů. Oproti Safari je zde pro vyhledávání zahrnut také našeptávač, který při psaní průběžně nabízí podobné fráze.

Vyjíždějící menu poskytující další možnosti.

Velkou nevýhodou ovšem je nemožnost minimalizovat aplikaci a po nějaké době se opět vrátit k rozdělané práci. To jde pouze u jailbreakovaných zařízení, a to rovnou s velmi povedenými efekty.

Dosti omezující je také možnost otevření pouze 4 tabů a nemožnost otevření odkazu v novém tabu. Navíc vzhledem k nulové systémové integraci je pak tento prohlížeč celkem na nic, jelikož se vám odkazy z ostatní aplikacích budou stále otevírat v Safari. Za to ovšem nemůže vývojář iDroid, ale Apple, který si zkrátka hlídá svůj systém. To jsou tedy hlavní důvody, proč nepřejít na tuto alternativu. Pro mě jsou natolik omezující, že i nadále zůstávám u Safari, které mi poměrně dostačuje. Pokud vás ovšem tento prohlížeč zaujal, tak je zatím na App Store zdarma.