Google Earth: verze pro iPhone se povedla

Google Earth, jak ho známe z PC a Maců, je určitě jedna z nejlepších aplikací, které Google vytvořil. “Lítat” po světě a koukat se třeba na taxiky v New Yorku očarovalo spoustu lidí. Možná i proto Google vytvořil aplikaci Earth pro iPhone a iPod.  Rovnou vám prozradím, že faux pas Googlu se nekoná, aplikace je výborná.

Google Earth asi netřeba nijak zvlášť představovat. Aplikace, kterou Google představil v roce 2005 a která přináší detailní satelitní snímky naší planety, se stala opravdu oblíbená. Google to samozřejmě ví a také ví, jaký je v aplikaci potenciál a především jaká je to pro Google reklama. Možná právě proto se na AppStore objevil Google Earth a to samozřejmě zdarma!

Google Earth
Google Earth

Ke Google Earth pro iPhone jsem byl z počátku malinko skeptický. Bál jsem se, aby na připojení “bez wifi” byla aplikace díky nižším datovým tokům vůbec použitelná. Earth je naštěstí zvládnutá tak dobře, že procházet si planetu už při 3G připojení od O2 je naprosto v pohodě a loading obrazovek je v řádů sekund, což je naprosto přijatelné. Na WiFi pak aplikace “jede jako drak”. 🙂

Google Earth - detailní přiblížení
Google Earth - detailní přiblížení

Samotné prohlížení, zoomování a otáčení je naprosto intuitivní a nikomu nebude dělat problém. Původně jsem si myslel, že mapy pro iPhone budou nějak komprimovány, nebo nebudou tak detailní. Opak je ale pravdou a zoom, na který jsme si zvykli u původní aplikace na PC a Mac, je totožný a stejně detailní (viz. obrázek výš). Aplikace navíc dokáže určit vaši polohu (tlačítko vlevo dole).

google-earth-petrin
Google Earth a informace z Places

Google Earth a Wikipedie
Google Earth a Wikipedie

Co mě opravdu potěšilo, je prolinkování na Wikipedii a Places (Places jsou fotky z různých míst na světě, v Earth se zobrazují jako symbol malé fotky). Díky tomu si např. v Praze můžete přečíst něco o Hradčanech, nebo se kouknout na Petřín.

Google Earth - nastavení
Google Earth - nastavení

V nastavení Google Earth si můžete všimnout různých možností zobrazení.

Google Earth - vyhledávání
Google Earth - vyhledávání

Při testování aplikace jsem vyzkoušel jak Earth dokáže vyhledávat. Zkusil jsem zadat zkratku LA a aplikace mi ihned dala na výběr jaké že to chci místo najít. Search funguje výborně.

Co říci závěrem? Snad jediné – aplikaci si do svého iPhone nebo iPod stáhněte určitě, je zdarma a její velikost 8,9 MB vás nijak obtěžovat nebude. Googlu tleskám!

Aktualizace 20.9.2010:

Google Earth v dnešním updatu přidal podporu Retina displeje a možnost prohlížet podmořskou hladinu!

18 comments
 1. A v čem se to liší, od aplikace “Mapy” na iPhone?

  1. především ve funkcích ovládání, natáčení, zoomování, zpracování map… ve všem 😀
   koukni na video nahoře…

 2. A v čem se to liší, od aplikace “Mapy” na iPhone?

  1. především ve funkcích ovládání, natáčení, zoomování, zpracování map… ve všem 😀
   koukni na video nahoře…

 3. Tohle už je na CZ AppStore? Protože já to měl půl roku v iphonu z US storu…

 4. Tohle už je na CZ AppStore? Protože já to měl půl roku v iphonu z US storu…

  1. A je tam někdě napsáno, že je to Novinka ?
   Mně to pomohlo, protože jsem přihlášený na CZ Store a bohužel jsem neměl možnost to stáhnout. Jsem rád, že jsem na to byl upozorněn a teď si tento program užívám.

  1. A je tam někdě napsáno, že je to Novinka ?
   Mně to pomohlo, protože jsem přihlášený na CZ Store a bohužel jsem neměl možnost to stáhnout. Jsem rád, že jsem na to byl upozorněn a teď si tento program užívám.

 5. Správne to chápem, že v slovenskom store to nie je? Aspoň teda mi to teda takto vyhadzuje. Zase ste popredu :))

 6. Správne to chápem, že v slovenskom store to nie je? Aspoň teda mi to teda takto vyhadzuje. Zase ste popredu :))

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Hry: mrkněte na několik novinek na AppStore

Následující článek

Bowman defense: ušmudlejte si displej pro slávu Vašeho hradu!

Související články

Twitter: nový update pro iOS zařízení přináší push notifikace

V dnešních ranních hodinách byla vydána aktualizace oblíbené aplikace Twitter (dostupné zdarma na AppStore) jak pro iPhone, tak i pro iPad. Tento update nese číselné označení 3.2.1 a přináší zejména push notifikace. Kvůli této absenci byly k této aplikaci často směřovány výtky. Aplikace vás nově může upozornit jak na nově příchozí zprávu, tak i odpovědí na váš tweet ve tvaru @jmeno.

Threads: speciální aplikace pro nákup triček na Threadless

Threadless je ojedinělý internetový obchod nabízející oblečení s originálními motivy. Ty si odhlasovávají sami zákazníci, a tak se do prodeje dostane vždy jen to nejlepší. Nyní se na App Store objevila aplikace, která by měla usnadnit nakupování na tomto serveru. Bohužel dělá ale spíše přesný opak. Napadlo mě však další využití - databáze wallpaperů …