iDroid Mini: prohlížeč se vzhledem Androidu zdarma

Většina uživatelů iPhone používá pro prohlížení internetu základní prohlížeč Safari. Na App Store je však i mnoho alternativních prohlížečů, které se snaží Safari zastoupit. Jedním z takových je iDroid Mini, který je navíc zdarma.

Většina uživatelů iPhone používá pro prohlížení internetu základní prohlížeč Safari. Na App Store je však i mnoho alternativních prohlížečů, které se snaží Safari zastoupit. Jedním z takových je iDroid Mini Browser, který je navíc zdarma.

iDroid umí zobrazit náhled tabu bez jeho otevření.

iDroid Mini Browser vám možná na první pohled připomněl nějaký jiný operační systém pro mobilní telefony a ani se nedivím. Design je totiž velmi podobný Android OS a dokonce je zde zahrnuta i jedna “Android” funkce. Jedná se o vyjíždějící menu, pod kterým jsou skryta tlačítka pro předchozí/další stránku, přidání do záložek a jejich seznam, zavření tabu a hledání na stránce.

Mezi hlavní rozdíly oproti Safari ovšem patří speciální domovská stránka, našeptávač při vyhledávání spojený s adresním řádkem nebo třeba možnost náhledu tabu bez jeho aktivování.

Domovská stránka nahrazuje bílou plochu jakou známe ze Safari tím, že si zde můžete navolit až devět oblíbených stránek. Při otevření nového tabu tak budete mít možnost rychle vybrat jednu z nich.

Adresní řádek je spojen s vyhledáváním tak, jako to již známe z některých “stolních” prohlížečů. Oproti Safari je zde pro vyhledávání zahrnut také našeptávač, který při psaní průběžně nabízí podobné fráze.

Vyjíždějící menu poskytující další možnosti.

Velkou nevýhodou ovšem je nemožnost minimalizovat aplikaci a po nějaké době se opět vrátit k rozdělané práci. To jde pouze u jailbreakovaných zařízení, a to rovnou s velmi povedenými efekty.

Dosti omezující je také možnost otevření pouze 4 tabů a nemožnost otevření odkazu v novém tabu. Navíc vzhledem k nulové systémové integraci je pak tento prohlížeč celkem na nic, jelikož se vám odkazy z ostatní aplikacích budou stále otevírat v Safari. Za to ovšem nemůže vývojář iDroid, ale Apple, který si zkrátka hlídá svůj systém. To jsou tedy hlavní důvody, proč nepřejít na tuto alternativu. Pro mě jsou natolik omezující, že i nadále zůstávám u Safari, které mi poměrně dostačuje. Pokud vás ovšem tento prohlížeč zaujal, tak je zatím na App Store zdarma.

75 comments
  1. Spíše než tyto negativy je potřeba vyzdvihnout jiné, mnohem důležitější. Těmi je vysoká náročnost na paměť, nestabilita a pomalá rychlost renderování.

    1. Potíž je, že právě s těmito problémy jsem se nesetkal, jinak bych je samozřejmě do článku vypsal. A nechci psát o něčem, o čem jsem maximálně četl jinde. 😉

  2. Spíše než tyto negativy je potřeba vyzdvihnout jiné, mnohem důležitější. Těmi je vysoká náročnost na paměť, nestabilita a pomalá rychlost renderování.

    1. Potíž je, že právě s těmito problémy jsem se nesetkal, jinak bych je samozřejmě do článku vypsal. A nechci psát o něčem, o čem jsem maximálně četl jinde. 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Opera Mini pre iPhone: kedy sa jej dočkáme?

Následující článek

BomberDove: strieľačka, ktorá rýchlo omrzí

Související články

Zdarma: iPhone DVD Converter za $29 pro všechny FREE!

Pamatujete na akci firmy iSkySoft, která rozdávala zdarma iPhone Video Converter? Záhy potom, co tato akce skončila, začala nová a opět atraktivní akce na užitečný software pro převádění vašich DVD filmů do iPhone. Tento konverter stojí $29, ale vy ho do 9.8.2010 máte šanci získat zdarma a to jak pro Windows, tak pro Mac!

DVD to iPad Converter: software v hodnotě $30 zdarma ke stažení!

Patříte mezi ty šťastné, kteří vlastní iPad a chcete převést své DVD filmy přímo pro iPad? Máme pro vás skvělou zprávu! Díky omezené nabídce firmy Daniusoft můžete získat software na převádění DVD do iPadu zdarma! Jediné, co musíte udělat pro to, aby jste získali software v hodnotě $29.95, je stát se fanouškem na Facebooku. Slušná nabídka, co říkáte?