iDroid Mini: prohlížeč se vzhledem Androidu zdarma

Většina uživatelů iPhone používá pro prohlížení internetu základní prohlížeč Safari. Na App Store je však i mnoho alternativních prohlížečů, které se snaží Safari zastoupit. Jedním z takových je iDroid Mini, který je navíc zdarma.

Většina uživatelů iPhone používá pro prohlížení internetu základní prohlížeč Safari. Na App Store je však i mnoho alternativních prohlížečů, které se snaží Safari zastoupit. Jedním z takových je iDroid Mini Browser, který je navíc zdarma.

iDroid umí zobrazit náhled tabu bez jeho otevření.

iDroid Mini Browser vám možná na první pohled připomněl nějaký jiný operační systém pro mobilní telefony a ani se nedivím. Design je totiž velmi podobný Android OS a dokonce je zde zahrnuta i jedna “Android” funkce. Jedná se o vyjíždějící menu, pod kterým jsou skryta tlačítka pro předchozí/další stránku, přidání do záložek a jejich seznam, zavření tabu a hledání na stránce.

Mezi hlavní rozdíly oproti Safari ovšem patří speciální domovská stránka, našeptávač při vyhledávání spojený s adresním řádkem nebo třeba možnost náhledu tabu bez jeho aktivování.

Domovská stránka nahrazuje bílou plochu jakou známe ze Safari tím, že si zde můžete navolit až devět oblíbených stránek. Při otevření nového tabu tak budete mít možnost rychle vybrat jednu z nich.

Adresní řádek je spojen s vyhledáváním tak, jako to již známe z některých “stolních” prohlížečů. Oproti Safari je zde pro vyhledávání zahrnut také našeptávač, který při psaní průběžně nabízí podobné fráze.

Vyjíždějící menu poskytující další možnosti.

Velkou nevýhodou ovšem je nemožnost minimalizovat aplikaci a po nějaké době se opět vrátit k rozdělané práci. To jde pouze u jailbreakovaných zařízení, a to rovnou s velmi povedenými efekty.

Dosti omezující je také možnost otevření pouze 4 tabů a nemožnost otevření odkazu v novém tabu. Navíc vzhledem k nulové systémové integraci je pak tento prohlížeč celkem na nic, jelikož se vám odkazy z ostatní aplikacích budou stále otevírat v Safari. Za to ovšem nemůže vývojář iDroid, ale Apple, který si zkrátka hlídá svůj systém. To jsou tedy hlavní důvody, proč nepřejít na tuto alternativu. Pro mě jsou natolik omezující, že i nadále zůstávám u Safari, které mi poměrně dostačuje. Pokud vás ovšem tento prohlížeč zaujal, tak je zatím na App Store zdarma.

75 comments
  1. Spíše než tyto negativy je potřeba vyzdvihnout jiné, mnohem důležitější. Těmi je vysoká náročnost na paměť, nestabilita a pomalá rychlost renderování.

    1. Potíž je, že právě s těmito problémy jsem se nesetkal, jinak bych je samozřejmě do článku vypsal. A nechci psát o něčem, o čem jsem maximálně četl jinde. 😉

  2. Spíše než tyto negativy je potřeba vyzdvihnout jiné, mnohem důležitější. Těmi je vysoká náročnost na paměť, nestabilita a pomalá rychlost renderování.

    1. Potíž je, že právě s těmito problémy jsem se nesetkal, jinak bych je samozřejmě do článku vypsal. A nechci psát o něčem, o čem jsem maximálně četl jinde. 😉

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Opera Mini pre iPhone: kedy sa jej dočkáme?

Následující článek

BomberDove: strieľačka, ktorá rýchlo omrzí

Související články

AppTips #9: velikonoční speciál

AppTips je seriál, ve kterém vám magazín iPhoneTips pravidelně servíruje ty nejzajímavější tipy na aplikace a hry z AppStore aktuálně zdarma nebo ve slevě! Majitelé všech iOS zařízení se tak mohou těšit na pravidelný přísun tipů pro svůj iPhone, iPad a iPod touch!