Naturespace: aplikace pro dokonalý audio-vizuální relax

Každý potřebuje někdy vypustit. Naturespace vás ale tam, kde doopravdy chcete být, s trochou představivosti přenese hned.

Každý potřebuje někdy vypustit. Zapomenout na všechen shon, úkoly, které je třeba udělat, projekty, které je třeba realizovat. Chtěli byste být někde v klidu, třeba na opuštěné pláži, kde vás nic neruší a jediné, co slyšíte, je bití vln. Bohužel, většina z nás je od takového nádherného místa stovky kilometrů daleko. Aplikace Naturespace vás tam ale s trochou představivosti přenese hned.

Naturespace nabízí vysoce kvalitní zvukové skladby s mnoha druhy zvuků přírody, které uvolní vaši přepracovanou hlavu. Základní aplikace je zdarma spolu s 6 přednahranými skladbami. Další skladby můžete zakoupit přímo v aplikaci pomocí vašeho iTunes účtu. Jednotlivé skladby stojí od 0,79 do 1,59 Eur. Samotný obchod je rozdělen do různých kategorií, což vám umožní snadno vyhledat skladby, které vás zajímají. Naneštěstí si je nemůžete před koupí poslechnout. Popisy skladeb by to zachránily, ale bohužel ten je u některých skladeb hodně obecný, takže se budete muset spolehnout pouze na recenze uživatelů. Ty jsou ale dosti nápomocné a kvalitní.

Naturespace od ostatních aplikací nevyčnívá počtem skladeb, nýbrž jejich kvalitou, která je úžasná. Můžete snadno odlišit jednotlivé zvuky okolo vás, a to včetně toho, odkud přichází. Stačí jen zavřít oči a snadno si představit, že tam jste. Vývojáři studia Holographic Audio Theater také aplikaci opatřili kromě standardního přehrávání chytrým algoritmem, který i ze špatných sluchátek typu pecky, jako jsou například ty, dodávané s iPodem, dokáže vyždímat maximum.

Bohužel interface tak perfektní jako zvuky není. Obrázky jsou sice kvalitní a na Retina displeji vypadají dobře, bohužel zbytek je nedobrý. Poté, co si stáhnete další skladby, je jedinou možností, jak je uspořádat, řazení v jediném seznamu pouhým uchycením a přetáhnutím. Nemůžete vytvořit žádné kategorie, složky ani tagy. Na druhou stranu ale Naturespace plně podporuje iOS 4 včetně multitaskingu, včetně podpory ovládání v liště. Není tedy problém například něco číst a skladbu rychle změnit přímo z iBooks. A jestli vás trápí představa, že máte celou noc puštěnou skladbu, můžete si nastavit zabudovaný časovač, který po vámi určené době skladbu vypne.

Naturespace je tedy mezi podobnými aplikacemi králem. Upřednostňuje kvalitu nad kvantitou, zvukové skladby jsou prostě perfektní a nerozeznatelné od skutečnosti. Za perfektní cenu, zdarma, dostanete 6 kvalitních skladeb, a přestože další nejsou nejlevnější, určitě nějakou zkuste. Škoda jen nedotaženého rozhraní a chybějících zvukových ukázek v obchodě. To jsou však maličkosti oproti tomu, co Naturespace nabízí. Určitě aplikaci zkuste.

Naturespace: Relax Meditate Escape Sleep – zdarma, další skladby 0,79 – 1,29 Eur – AppStore link (Universal)

3 comments
  1. Jn stiahol som si to neuveritelný relax 🙂 ,veľmi kvalitný zvuk …často zaspávam so slúchadlami v ušiach,hoci na ich officialnej webke píše, že nemám zaspávať zo slúchadlami,radšej odporučajú reproduktory…ale ked zaspím reproduktory sa samé nevypnú..zbytočne pôjdu celú noc 🙂
    Niečo podobne je aj na pc- Echoes of Nature, maju kopu albumov .. veľmi podobné tomuto

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Microsoft Tellme: konkurence Siri se blíží, koukněte na první video

Následující článek

Neuvěřitelné: 4 miliony prodaných iPhonů 4S za první tři dny

Související články

Opera mini: nový update, který přináší podporu pro iPad

Opera mini byl kdysi jedním z prvních alternativních prohlížečů operujícím na App Store. Je ovšem prvním a stále jediným, které nevyužívá jádro WebKit a místo toho využívá vykreslování stránek pomocí úplně jiné teorie, což přináší mnohem větší rychlost načítání či kompresi přenesených dat (zejména pro uživatele s FUP připojením). Problém Opery mini byl ovšem ve vzhledu stránek, které se několikrát úplně "rozpadly" a samotné pohyby na stránce byly "zasekané" a nebyly plynulé.