Urban Rivals: tak trochu neobvyklá karetní hra zdarma

Pamatujete si světoznámou karetní hru Magic the Gathering popřípadě její online verzi? Nyní máte možnost zahrát si jednu z jejích napodobenin i na iPhone.

Pamatujete si světoznámou karetní hru Magic the Gathering popřípadě její online verzi? Nyní máte možnost zahrát si jednu z jejích napodobenin i na iPhone.

Jak jsem již naznačil, tak Urban Rivals je karetní hra podobná hrám typu Magic the Gathering (MTG), alespoň ve zjednodušené podobě. Hra je již na trhu nějaký ten pátek a v zahraničí je i poměrně známá, přesto u nás není její existence až v takovém povědomí.

Podobně jako v MTG sbíráte karty a sestavujete si svůj vlastní balíček, který obsahuje až osm karet, z nichž se čtyři z nich náhodně účastní boje, a snažíte se vhodnou strategií porazit ostatní protihráče z celého světa.

Po pár úvodních tutoriálech hrách se dostanete k samotnému střetu s jinými „živými“ protihráči.

Úplně samotnou hru můžete ovlivnit pouze částečně a to vhodným výběrem karet do decku před samotným bojem a dále pak v přímo v boji výběrem karty která bude blokovat kartu protihráčovu, či vhodným výběrem karty, která bude útočit. Ve hře se navíc vyskytují tzv. „Pilz“ kterých máte omezené množství a vylepšují jednorázově v boji vaše karty. Je třeba si rozmyslet kolik a na kterou kartu je využít.

Ve hře operujete se čtyřmi atributy: agilita, bonus, damage a power. Abilitu má každá karta svou unikátní a bonus se odvíjí od klanu, ke kterému karta patří, pokud se v boji objeví alespoň dvě karty ze stejného klanu, je bonus aktivní. Power je jakási síla karty, která rozhoduje o tom, zda jste prazili kartu protihráčovu a damage rozhoduje o tom, kolik životů oponentovi uberete.

Existuje několik možností, jak získat nové, lepší karty a dále je kombinovat. V samotné hře dostáváte za každou výhru (něco málo i za prohru/remízu) takzvané „clintz“ což jsou jakési herní peníze, za které si můžete na stránkách Urban Rivals kupovat jednotlivé karty v aukci. Mnohem více „clintz“ ovšem získáte, pokud budete hrát nějaký z denních turnajů či dlouhodobějších lig a umístíte se na vyšších pozicích. Navíc ve hře postupem času (zvyšováním svého levelu) otvíráte různé achievementy, za které jste také odměňováni a to nejen “clintz”, ale také novými kartami. Ve hře se také vyskytují všemožné events vytvořené nejen tvůrci hry, ale i samotnými hráči. Poslední varianta je kupovat si balíčky s omezeným počtem a náhodným výběrem karet za reálné peníze.

Urban Rivals není zdaleka tak variabilní jako MTG či jiné podobné karetní hry, ale je v podstatě zdarma, potěší i krásná komiksová grafika, možnost združování hráčů v gildách, neustálé vylepšování balíku a možnost bitev v několika typech turnajů s reálnými hráči.

Za mínus hry se dá pak považovat menší možnost ovlivnění samotného boje a časem se stává hra i lehce stereotypní.

Přesto nejen pro fanoušky podobných karetních her nelze jinak než Urban Rivals doporučit, na nějakou dobu určitě zabaví. Navíc se momentálně jedná o nejlepší online hru tohoto typu na iPhone.

Urban Rivals – Zdarma – AppStore link

Předchozí článek

MacBook Air 2010: Apple vyrobil dokonalý netbook, bude to hit!

Následující článek

Vyhlášení soutěže o iPhone 4: už známe výherce!

Související články

Google Goggles: Nové vyhledávání pomocí fotoaparátu v iPhone!

Aplikace Google Mobile, která dokáže rozpoznat české hlasové povely ve vyhledávání Google (recenze), dostala zcela nový rozměr. Poslední update této aplikace pro iPhone 3GS a 4 přináší novou funkci Google Goggles, která promění fotoaparát v iPhone v další možnost jak vyhledávat na Google. Nevíte co si pod tím představit? Koukněte na videoprezentaci nové killer funkce Google Goggles!