Urban Rivals: tak trochu neobvyklá karetní hra zdarma

Pamatujete si světoznámou karetní hru Magic the Gathering popřípadě její online verzi? Nyní máte možnost zahrát si jednu z jejích napodobenin i na iPhone.

Pamatujete si světoznámou karetní hru Magic the Gathering popřípadě její online verzi? Nyní máte možnost zahrát si jednu z jejích napodobenin i na iPhone.

Jak jsem již naznačil, tak Urban Rivals je karetní hra podobná hrám typu Magic the Gathering (MTG), alespoň ve zjednodušené podobě. Hra je již na trhu nějaký ten pátek a v zahraničí je i poměrně známá, přesto u nás není její existence až v takovém povědomí.

Podobně jako v MTG sbíráte karty a sestavujete si svůj vlastní balíček, který obsahuje až osm karet, z nichž se čtyři z nich náhodně účastní boje, a snažíte se vhodnou strategií porazit ostatní protihráče z celého světa.

Po pár úvodních tutoriálech hrách se dostanete k samotnému střetu s jinými „živými“ protihráči.

Úplně samotnou hru můžete ovlivnit pouze částečně a to vhodným výběrem karet do decku před samotným bojem a dále pak v přímo v boji výběrem karty která bude blokovat kartu protihráčovu, či vhodným výběrem karty, která bude útočit. Ve hře se navíc vyskytují tzv. „Pilz“ kterých máte omezené množství a vylepšují jednorázově v boji vaše karty. Je třeba si rozmyslet kolik a na kterou kartu je využít.

Ve hře operujete se čtyřmi atributy: agilita, bonus, damage a power. Abilitu má každá karta svou unikátní a bonus se odvíjí od klanu, ke kterému karta patří, pokud se v boji objeví alespoň dvě karty ze stejného klanu, je bonus aktivní. Power je jakási síla karty, která rozhoduje o tom, zda jste prazili kartu protihráčovu a damage rozhoduje o tom, kolik životů oponentovi uberete.

Existuje několik možností, jak získat nové, lepší karty a dále je kombinovat. V samotné hře dostáváte za každou výhru (něco málo i za prohru/remízu) takzvané „clintz“ což jsou jakési herní peníze, za které si můžete na stránkách Urban Rivals kupovat jednotlivé karty v aukci. Mnohem více „clintz“ ovšem získáte, pokud budete hrát nějaký z denních turnajů či dlouhodobějších lig a umístíte se na vyšších pozicích. Navíc ve hře postupem času (zvyšováním svého levelu) otvíráte různé achievementy, za které jste také odměňováni a to nejen “clintz”, ale také novými kartami. Ve hře se také vyskytují všemožné events vytvořené nejen tvůrci hry, ale i samotnými hráči. Poslední varianta je kupovat si balíčky s omezeným počtem a náhodným výběrem karet za reálné peníze.

Urban Rivals není zdaleka tak variabilní jako MTG či jiné podobné karetní hry, ale je v podstatě zdarma, potěší i krásná komiksová grafika, možnost združování hráčů v gildách, neustálé vylepšování balíku a možnost bitev v několika typech turnajů s reálnými hráči.

Za mínus hry se dá pak považovat menší možnost ovlivnění samotného boje a časem se stává hra i lehce stereotypní.

Přesto nejen pro fanoušky podobných karetních her nelze jinak než Urban Rivals doporučit, na nějakou dobu určitě zabaví. Navíc se momentálně jedná o nejlepší online hru tohoto typu na iPhone.

Urban Rivals – Zdarma – AppStore link

Předchozí článek

MacBook Air 2010: Apple vyrobil dokonalý netbook, bude to hit!

Následující článek

Vyhlášení soutěže o iPhone 4: už známe výherce!

Související články

Z1TV live: první český online TV přenos pro iPhone!

Rádio na iPhone již bylo, ale co online televizní přenos? Televize se českým uživatelům mobilů dosud vyhýbala jako čert kříži, nyní je tu ale ojedinělá aplikace od televizního kanálu Z1, která umožňuje sledovat přímý přenos plnohodnotného televizního vysílání online přímo ve vašem iPhone!

Google Mobile App: Hlasové vyhledávání v češtině!

Málokdy se stane, že bych při nainstalování nějaké aplikace z AppStore zůstal několik desítek minut v údivu. Naposledy mě mile šokovalo demo Unreal Enginu v aplikaci Epic Citadel se svou dechberoucí grafikou. Dnes vám představím ještě větší pecku - vyhledávání na Google pomocí hlasu. Pokud se vám to nezdá dostatečně "wow", tak čtěte dál.