Nahoru

Epic Citadel: Budoucnost her na iPhone a iPad je tu už dnes!

Jedním slovem – úžasná. Ale pekně postupně. Šéf Epic Games, firmy, která kromě jiného vyvíjí například sérii Unreal Tournament, včera na keynote ukázal, jak bude vypadat jejich první hra pro iOS platformu a zároveň tak v podstatě naznačil budoucnost iOS her. Demoverze této hry je už dostupná na App Store pro iPhone 4, 3GS a iPad. Přinášíme první dojmy z této 3D akce – jsou více než skvělé!

Epic Citadel má být 3D akcí v kombinaci s prvky s RPG se silným příběhem a propracovaným stylem boje. Ovládání je velice podobné většině 3D akcí na iPhonu, například hry N.O.V.A., ovšem myslím si, že právě tento aspekt hry ještě potřebuje chvíli vývoje – občas budete mít problém s otáčením a pohybem obecně (o to ale v této demoverzi vůbec nejde).

Cílem demoverze, která je samozřejmě zdarma, je ukázat úžasný 3D svět, ve kterém se budete pohybovat. Jakmile hru spustíte, budete si, stejně jako Steve Jobs, říkat, jak je něco takového možného spustit na mobilním telefonu. Grafika je nádherná a vyhlazená a ani na starším iPhonu 3GS nemá problém – vše je pěkně plynulé a pokud nebude, stačí povypínat některé spuštěné aplikace. Detaily jsou dokonce tak daleko, že můžete vidět pohybující se vlajky ve větru a odlesk a odraz světla na podlaze.
Kompletní hra, která se prozatím jmenuje “Project Sword” a její oficiální jméno není prozatím známo, má vyjít na konci roku. Podporovat bude také Game Center a multiplayer hry – recenzi tohoto high-score systému můžete na iPhoneTips čekat v brzké době.

A protože si myslíme, že obrázek či video má často hodnotu tisíce slov (a zrovna v tomto případě to platí dvojnásob), zde je jich pěkná nálož. Užijte si to – a samozřejmě stahujte!

Epic Citadel si užijí také majitelé Apple iPad! Tady je důkaz:

Poznámka šéfredaktora:

Jen doplním, že na Retina displeji je grafika samozřejmě ještě o moc dál, než u 3GS. Nic lepšího jsem na svém iPhone 4 zatím neviděl a zřejmě ještě chvíli neuvidím! Přikládám 2 obrázky pořízené na iPhone 4 v rozlišení Retina displeje, tedy 960 x 640 bodů!

Pro plnou velikost klikněte na obrázek

Pro plnou velikost klikněte na obrázek