Data Wing – Neotřelé futuristické závody kompletně ZDARMA

data wing hlavní obrázek 1

Australan Dan Vogt, zakladatel Halfbrick, která má na svědomí pecky jako Fruit Ninja, Fish Out of Water nebo Radical Rappeling, vypustil do světa svou první sólo záležitost jménem Data Wing. Další minimalistická „nahoru-dolů“ závodní arkáda, říkáte si. Také jsem ji v App Storu při pohledu na screenshoty málem přešel bez povšimnutí, ale byla by to obrovská škoda – Data Wing je špičková ve všech ohledech! Mačkat levou část obrazovky pro zatáčení vlevo, pravou vpravo, obě pro brždění. Jednoduché? Ne tak docela…… Při ovládání Data Wingu se budete muset vypořádat se silnou setrvačností (něco jako ve stařičké arkádě Asteroids) takže bude chvilku trvat, než prolétnete první okruh bez kolize.

data wing 1

Co však dělá ze hry návykovou záležitost je boostování Data Wingu o stěny okruhu. Můžete prásknout lodí o stěnu trati a čekat, jak velký efekt nastane, nebo jemně a cíleně na stěny najíždět a snažit se tak o co nejdelší a nejefektivnější boost.

data wing 2

Čeká na vás prolétání tratí v co nejrychlejším čase skrze silná gravitační pole, která ukončí hru, jakmile se necháte zatáhnout příliš blízko k bariérám, závody s několika dalšími loděmi a další herní módy. Dále stojí za povšimnutí vtipný monolog vypravěče, který vás bude doprovázet všemi 40 levely. Herní zážitek završí špičkový soundtrack. Co je však ten největší bonus: hra je kompletně ZDARMA – žádné reklamy, žádné nákupy v aplikaci, nic. Dan Vogt jednoduše chtěl vytvořit hru, které jde jen o jedno – bavit hráče od začátku do konce. Až by jeden ocenil alespoň tlačítko s nápisem „Podpořit vývojáře“. To však Dan odmítá s tím, že bude raději, když vyjádříte uznání kapele, jenž má na svědomí soundtrack nebo dáte „follow“ na Danově Twitteru. Oboje najdete na About stránce pod malou ikonkou srdíčka.

data wing 3

Shrnutí:

Parádní hudba, unikátní herní mechanika, stylový design, i přes jednoduchost hry – příběh na pozadí plus to vše kompletně zdarma. Abych byl upřímný, jen blázen by ji alespoň nezkusil. S největší pravděpodobností pro vás bude Data Wing stejným překvapením, jako byla pro mne.

Předchozí článek

Swim Out – vodní arkáda, která vás nenechá uplavat

Následující článek

NewYorské policejní jednotky dostaly rozum. Zbavují se Nokií

Související články