Nahoru

Apple prodal 3 miliony iPadů za 3 dny

Prodeje iPadů jsou již od prvních dnů na vysokých číslech. Proto není divu, že Apple prodal rekordních 3 milionu kusů nových iPadů.

Apple oznámil, že společnost prodala za první tři dny prodejů celkem 3 miliony iPadů. To je dvojnásobek z minulých prodejů, kdy byl novinkou iPad 3. generace s retina displejem. Těch se prodalo „jen“ 1,5 milionu kusů za první tři dny prodeje. Tato čísla jsou pouze prodeje Wi-Fi verzí, ale Cellular (3G/LTE) verze mají přijít v následujících týdnech. I když jsou čísla vysoká, nesmíme zapomínat na fakt, že se jedná o prodeje iPadů 4. generace současně s iPady mini. Generální ředitel Apple, Tim Cook, také sdělil, že iPady mini jsou prakticky vyprodané. Dále poznamenal, že společnost tvrdě pracuje, aby stihla co nejrychleji uspokojit obrovský zájem a s ním i spojené další předobjednávky.

„Zákazníci po celém světě milují nový iPad mini a čtvrtou generaci iPadu“, řekl Tim Cook, generální ředitel Apple. „Udělali jsme nový rekord v prodejích a vyprodali iPady mini. Tvrdě pracujeme na dalších iPadech, abysme uspokojili všechny naše zákazníky.“

Apple také sdělil, že mnoho předobjednávek iPadů mini je už na cestě k zákazníkům, ale některé jsou naplánovány na odeslání až ke konci tohoto měsíce. Z tiskové zprávy se bohužel nedozvíme, kolik se kterých iPadů prodalo. Osobně bych řekl, že větší čísla budou na straně iPadů mini, protože je to nové a očekávanější zařízení. Co myslíte vy?

Apple.com – Oficiální tisková zpráva

  • http://twitter.com/jirka_22_ Jiří Zahorčák 

    Jsem přesvědčen, že větší číslo bude na straně iPadu mini. Důvod je jednoduchý, mobilita tohoto zařízení. Moc se těším, až bude mým společníkem :-) Autorovi článku gratuluji ke skvělému výběru :-) #iPadmini

    • http://twitter.com/hynecheck Hynek Hampl

      Taky bych řekl, že to budou špíše iPady mini. A díky :)

  • Pingback: todd

  • Pingback: max