Apple Card může být uvedena na trh v Indii

Čtyři roky po uvedení na trh v USA se může Apple Card konečně rozšiřovat mezinárodně, počínaje Indií. I když byla Apple Card poprvé exkluzivně uvedena v USA v roce 2019, generální ředitel Tim Cook řekl, že se rozšíří do dalších zemí. “Chceme nabízet karty všude,” řekl německým novinám. Apple Card se ještě nemusí vůbec rozšířit, možná kvůli nákladům a složitosti nastavení. Partner Apple Card Goldman Sachs vykázal za rok 2022 ztrátu 1,2 miliardy dolarů a většinu z toho připsal společnému podniku s Apple.

Apple Card a Indie

Nyní několik zdrojů včetně Engadget a The Federal tvrdí, že Apple jedná o Apple Card s bankami v Indii. Údajně během Cookovy návštěvy na podporu spuštění prvních dvou obchodů Apple v Indii hovořil s vládními úředníky, HDFC Bank a Reserve Bank of India.

Podle místní obchodní publikace The Federal indická vláda sdělila Applu, že jí nebudou poskytnuty žádné zvláštní ohledy. Místo toho se musí řídit běžnými postupy země pro takzvané co-brandové kreditní karty.

Dva blíže nespecifikované zdroje řekly listu The Federal, že Apple je v rané fázi jednání o vydání Apple Card s indickou HDFC Bank. Rozhodnutí o spuštění však ještě nepadlo.

Federal navrhuje, že jedním z důvodů, proč by Apple mohl uvést na trh Apple Card v Indii dříve než jakékoli jiné země mimo USA, jsou současné indické předpisy. Konkrétně od května 2022 bankovní zákony znamenají, že Apple již nebude schopen přijímat platby kartou.

Místo toho musí uživatelé v Indii platit za služby nebo aplikace App Store prostřednictvím UPI Autopay nebo z dobití zůstatku na účtu Apple.

Předchozí článek

iPhone 15 Pro by měl získat tmavší odstín modré

Následující článek

Zloději, který ukradl Apple zařízení za 2 miliony dolarů, hrozí deset let vězení

Související články