Zombie Flick: dokážete přežít zombie apokalypsu? + soutěž!

Recenze hry Zombie Flick, ve které máte za úkol se ubránit valícím se hordám zombií, které vás chtějí sežrat. Vyhrajte 5 promo kódů k této hře!

Představte si, že jdete takhle po ránu pro rohlíky a místo toho, abyste dorazili do místní sámošky, se ocitnete uprostřed zombie apokalypsy – a když myslím uprostřed, tak opravdu uprostřed. Nemyslete si, že se vám něco takového stát nemůže, protože přesně tohle se stalo hrdinovi hry, na kterou se dnes podíváme – tedy, nevím, zda šel zrovna pro rohlíky, ale to ostatní je jisté. A vaším úkolem samozřejmě nebude nic jiného než ho z této prekérní situace dostat ven – a pokud možno živého, zdravého a hlavně vcelku.

Jako hráč se ocitáte uprostřed hromady odpadků, která, jak se později ukáže, vám zachrání život, a ze všech čtyř světových stran na vás útočí hordy zombie. Některé se pomalu šinou, některé běží a ty, kterým byly odepřeny nohy, se plazí. Tento hrozivý pohled ještě doplňuje realističnost jednotlivých zombie – setkáte se totiž s podnikateli v oblecích, maminkami či babičkami (ty obvykle neběhají). Zkrátka, ze všech se nějakým strašlivým způsobem staly zombie a vy je musíte zneškodnit. Jenže jak něco takového provedete?

Jak už jsem zmiňoval, život vám zachrání hromada bordelu, na které stojíte. Jediným způsobem, jak se z toho dostat ven živý, je házet po zombiích různorodé předměty, které najdete válet se po zemi, a doufat, že je tím zneškodníte. Předmětů je opravdu široká paleta, od cihel přes rubikovu kostku a melouny až po květiny a knížky. Všechny předměty ale dávají stejný “damage”, takže se nemáte čeho bát.

Předměty házíte intuitivním pohybem prstu a samozřejmě záleží na vaší schopnosti mířit. Trefíte-li se totiž do hlavy, nejen že sestřelíte zombie na jednu ránu, ale můžete se pokusit hodu dát faleš, čímž sestřelíte velké množství zombie na jednu trefu. To, že je to tak trošku nereálné, zde vůbec neřešíme, hlavní je, že za to jsou body. A je jich opravdu hodně.

Aby to nebylo tak jednoduché, musíte si uvědomit, že zombie přichází ze všech čtyř stran, takže se budete muset často otáčet a po chvíli se vám bude natolik točit hlava, že ani nebudete vědět, kde máte pravou ruku. Nebudete-li ale úplně stíhat, nevadí; od sežrání vašeho hrdiny zombie naštěstí oddálí barikády, jimiž jste obehnáni. Nemůžete na ně samozřejmě spoléhat moc, protože vydrží jen chvíli, ovšem ve volném čase je můžete opravit (garantuji vám ale, že na to čas mít nebudete).

Hra obsahuje dva módy, které se od sebe liší pouze tím, že jeden je časově neomezený a druhý po chvíli skončí. V prvním módu je tedy vaše sežrání nevyhnutelné a záleží na tom, jak dlouho se udržíte a kolik získáte bodů, zatímco v tom druhém můžete přežít a nasednout do helikoptéry, která si pro vás přiletí. Dva módy jsou bohužel všechno, co hra nabízí, což je trošku zklamání.

Abyste měli co pokořovat, nabízí Zombie Flick hned čtyři úrovně obtížnosti a samozřejmě OpenFeint žebříčky a achievementy. Některé z nich jsou pěkně těžké, takže máte o zábavu postaráno. Grafika hry je celá provedena ve 3D a je poměrně pěkná, zvukový doprovod je už o poznání horší, ale to zase tolik nevadí.

Zombie Flick je hrou, která vám přinese napětí a bude vám stát plno nervů, ale bohužel vám příliš dlouho nevydrží. Sice si párkrát zahrajete, ale potom budete stejně jako já netrpělivě čekat na další update, který snad přijde. I tak se ale jedná o zajímavou hru, kterou stojí za to zkusit. Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzovaná ve verzi 1.0.

Pojďte si zasoutěžit!

iPhoneTips vám nabízí možnost vyhrát 5 promo kódů pro tuto hru, tedy vlastně 5 kopií hry zdarma. Všechno, co musíte udělat, abyste mohli tyto kódy vyhrát, je retweetnout tento článek na vašem Twitter profilu přes tlačítko Tweet pod tímto článkem. Soutěž končí dnes o půlnoci, takže můžete retweetovat po celý dnešní den! 5 šťastlivců následně vybereme a ti získají promo kód.

Pro použití promo kódu budete potřebovat US účet, který lze ale zdarma a bez US karty zřídit. Máte-li nějaké dotazy, ptejte se v komentářích.

73 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4 v Číně: Apple zavřel obchod, na místě zasahovala policie

Následující článek

Slovník cizích slov: Občas užitečná maličkost

Související články