MetaWatch STRATA: dostupné hodinky pro iPhone a Android

Hodinky se jako rozšíření iPhone používají sice už více než rok, ale o jejich unikátní vlastnosti vyzkoušelo na vlastní kůži jen minimum uživatelů. A proč tomu tak je? Uživatelé jsou již natolik navyklí vytahovat telefon z kapsy, že je pro ně investice do rozšíření zbytečná. Nyní ovšem může nastat zlom, hodinky zlevňují.

Hodinky se jako rozšíření iPhone používají sice už více než rok, ale o jejich unikátní vlastnosti vyzkoušelo na vlastní kůži jen minimum uživatelů. A proč tomu tak je? Uživatelé jsou již natolik navyklí vytahovat telefon z kapsy, že je pro ně investice do rozšíření zbytečná. Nyní ovšem může nastat zlom, hodinky zlevňují.

Většině uživatelů již od začátku vadilo, že se jedná především o rozšíření iPhone a nelze hodinky používat samostatně pro volání, psaní zpráv aj. Trh se ovšem mění každým dnem a jelikož nebyl zájem o tyto hodinky, došlo k jejich výraznému zlevnění a slevy se dočkaly i hodinky MetaWatch STRATA, které si dnes představíme.

Hodinky MetaWatch STRATA nejsou žádnou novinkou, známé jsou povětšinou jen na západním trhu. Jedná se o stylové rozšíření nejen pro iPhony, ale i pro Androidy. Tyto hodinky váží pouhých 60 gramů a lze je využít pro sledování všech novinek a aktualizací, ke kterým dochází v telefonu. Pro uživatele to znamená především tu výhodu, že se stačí jen podívat na zápěstí a vidí, jestli mu někdo nevolal, nepřišla zpráva nebo jestli na něj nemá nějaká aplikace upozornění.

Tělo hodinek je vyrobeno z polykarbonátu a šířka celého displeje je 25×25 mm. Pásek hodinek je z polykarbonátu, je široký 22 mm a dlouhý 270mm. Samotný displej hodinek má rozlišení 96×96 pixelů a je snadno čitelný i za přímého slunce. Hodinky nejsou dotykové, ale po stranách mají celkem 6 tlačítek pro ovládání. Uživatel si může na displeji nastavit vše, co potřebuje sledovat, výběr je tedy individuální, může jít o sledování Facebooku, ale třeba i upozornění o naplánovaných akcích.

Samotná upozornění mohou probíhat zvukovým signálem, ale lze nastavit i vibrace. Velkou výhodu zde představuje i výdrž baterie, hodinky stačí nabít jednu za 5 dní a to prostřednictvím USB konektoru. Stejně tak jako u ostatních iPhone doplňků, tak i zde platí, že pokud chce uživatel nejlepší cenu, tak se musí odpoutat od nabídky českých obchodů a zavítat na mezinárodní aukční portály. Zatímco byl model MetaWatch STRATA zpočátku dostupný za cenu v přepočtu 4000kč (současná cena v českých e-shopech), tak nyní je možné je v zahraničí pořídit za méně než polovinu. Pro uživatele to znamená skvělou zprávu, jelikož se jedná o elegantní doplněk, který je zároveň i skvělým dárkem pro jiné milovníka gadgetů.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Zkuste být DJ, djay 2 pro iPhone je na chvíli zdarma

Následující článek

Apple v pondělí představí řešení pro inteligentní domácnost

Související články

Everlands: natřete to mimozemšťanům v logické hře

Už opravdu dlouho mě žádná hra na mých iOS hračkách nedržela tak, jako tato. Řeč je o hře Everlands od tuzemského studia Hexage. O tom, že českých her je na AppStore jako šafránu myslím nemusím moc mluvit. Pokud ale máte rádi logické hry s líbivou grafikou a parádním zvukem, určitě zkuste právě Everlands.

Pix’n Love Rush: skákačka pro milovníky retro her

V dnešní době graficky nadupaných her, kterých máme plné telefony, se něco jako retro hra zdá poněkud k smíchu - bylo to čtverečkované, pomalé, často to nejelo a vůbec - proč bychom se měli dnes k nějakým takovým hrám vracet? Najít důvod může být složité, ale já mám hned jeden - protože retro hra v moderním provedení je něco více než zajímavého.