Z Applu odchází stále více důležitých zaměstnanců

Když odejde pár zaměstnanců, není to nic neobvyklého. Apple však opouští stále více důležitých lidí. Nelíbí se jim snad postup společnosti, její plány nebo je v tom něco jiného? Jde zejména o týmy Applu pracující na iCloudu , AI a Zdraví. Podle zprávy je očividně vidí více zaměstnanců opouštějících společnost, s nedostatkem optimismu a strategie Apple back-to-office zmiňovala důvody zmenšování počtu zaměstnanců.

Odcházejí i známá jména

Tři týmy Applu zaznamenaly v poslední době pokles počtu zaměstnanců, přičemž došlo k nárůstu počtu lidí, kteří opouštěli Apple ve prospěch jiných společností. Seznamy odcházejících lidí obsahují několik vysoce známých jmen z týmů Health a iCloud, což by mohlo potenciálně poškodit vývoj v každé skupině.

Podle zpravodaje Bloomberg „Power On“ Mark Gurman uvádí, že vedoucí výzkumu AI pro zdraví Emily Fox opouští Apple na pozici na univerzitě později v roce 2021. Mezitím bývalý inženýr platformy Netflix Ruslan Meshenberg zjevně opustil svou roli vedoucího týmu Apple pracujícího na cloudové infrastruktuře ve prospěch společnosti Google.

Gurman nabízí řadu důvodů pro odchody, včetně toho, jak je pravděpodobné, že po nástupu „atypicky vysokého počtu inženýrů“ lze očekávat zvýšenou míru opouštění zaměstnanců.

Rovněž se domnívá, že dalším důvodem odchodů by mohl být tlak společnosti Apple na návrat zaměstnanců v říjnu. Vedení společnosti Apple se zejména snaží přivést zpět zaměstnance do kanceláří, a to navzdory žádostem zaměstnanců požadujících flexibilnější uspořádání.

„Věříme, že osobní spolupráce je pro naši kulturu a naši budoucnost zásadní,“ řekl v červnu Apple SVP pro maloobchod a lidi Deirdre O’Brien. „Pokud se na chvíli zamyslíme nad naším neuvěřitelným uvedením produktů na trh v minulém roce, byly tyto produkty a uvedení na trh postaveny na základě let práce, kterou jsme odvedli, když jsme byli všichni společně osobně.“

Třetím důvodem odchodů může být to, že zaměstnanci jsou „méně optimističtí ohledně své práce“. Patří sem tým Apple Health, který se zjevně „potýkal s vlastními interními problémy“, zatímco uživatelé touží po nových senzorech Apple Watch , jako je monitorování krevního cukru.

Nedostatek optimismu dříve vznesl Gurman, který oznámil, že týmy pracující na Apple TV jsou ohledně strategie společnosti pesimistické.

Předchozí článek

Klávesové zkratky

Následující článek
iPhone 13 Satelity

Bez signálu? Žádný problém! iPhone 13 se bude umět připojit i na satelity.

Související články