iPhone 13 Satelity

Bez signálu? Žádný problém! iPhone 13 se bude umět připojit i na satelity.

Zatímco jsme si mysleli, že o chystaném iPhonu 13 víme již vše, dostaly se na internet nové a velmi zajímavé informace. Analytik Mi-Chi Kuo se domnívá, že nová řada iPhonů se bude moci připojit mimo mobilní sítě i na satelity.

V praxi by to mohlo znamenat, že s novými iPhony byste si zavolali i z míst, kde právě není k dispozici 4G nebo 5G mobilní signál. Kuo svou předpověď staví zejména na přítomnosti modemu Qualcomm X60 v iPhonech 13. Právě tento modem zajišťuje podporu připojení i na satelity nízké oběžné dráhy (LEO), konkrétně v pásmu n53.

Právě v tomto pásmu operují například satelity Starlink od SpaceX. Mnohem více se ale v souvislosti s iPhony mluví o satelitech společnosti Globalstar. Právě s touto společností by mohly navázat spolupráce poskytovatelé mobilních služeb a satelitní připojení se tak mohlo stát součástí speciálních balíčků.

Kuo dále uvádí, že Apple tuto konektivitu nehodlá omezit jen na iPhony, ale v budoucnu ji rozšířit i na další zařízení internetu věcí. Řeč je například o autonomních vozidlech či headsetech na rozšířenou realitu.

Zdroj: MacRumors

Předchozí článek

Z Applu odchází stále více důležitých zaměstnanců

Následující článek

Tip na hru - Důkaz 111

Související články

Kompletní informace: Prezentace Apple o problémech iPhone 4!

Na včerejší tiskové konferenci Apple konečně rozluštil hádanku o problémech s anténou v novém iPhone 4. Fakta, které Steve Jobs odprezentoval, dávají jasně najevo, že se problém nebude až tak "horký" a že se týkal pouze několika málo uživatelů. Přečtěte si o výjmečné prezentaci, na které mimo jiné Apple prozradil, že ke všem iPhone 4 dá svůj Bumper kryt zdarma!

Spekulace: dotykový iPod Nano a dálkové ovládání nové iTV

S tím, jak se Apple Media Event přibližuje (je naplánována na 1. září), se začínají více a více rojit zůzné zvěsti a domněnky, co přesně Steve Jobs ve středu představí. Podrobněji se podíváme na dvě z nich - na dotykový displej, který se má objevit v nové generaci iPodu nano, a také na fámy okolo dálkového ovládání nové iTV, která má být poháněna iOS, tedy stejným systémem, který běží na našich iPhonech.