World of Goo HD: známá klasika se dostala na iPad

Kdo by neznal World of Goo? Hra sbírající nejvyšší hodnocení, která se objevila na Windows, Mac, Linux i Wii nyní dobývá i iOS!

Kdo by neznal World of Goo? Hra sbírající nejvyšší hodnocení, která se objevila na Windows, Mac, Linux i Wii nyní dobývá i iOS!

Pokud se vám dosud World of Goo vyhýbal, ve stručnosti představím. Ve většině úrovní jde o postavení pevné konstrukce, po níž přelezou kuličky až k ústí potrubí, které je nasaje. Zní to jednoduše? Nebojte! Zatímco ze začátku vám v tom budou bránit jen drobné překážky, v dalších úrovních se přidají i záludnější výzvy, v jejichž překonávání vám pomůžou postupně přibývající další druhy kuliček s odlišnými vlastnostmi, hbité prsty a mnohdy i značná trpělivost.

Hře se samozřejmě nevyhnul ani příběh, budete-li však chtít, klidně ho můžete ignorovat. Samotné úrovně jsou totiž natolik zábavné, že se možná ani nebude chtít s nějakým příběhem zdržovat. I s přeskakováním příběhových vsuvek však bude herní doba na dnešní poměry na App Store nadstandardní, vždyť některé úrovně zaberou klidně i dvacet minut!

Hra sice postrádá multiplayer, i tak ale můžete své síly poměřovat s ostatními. Z nasbíraných kuliček máte možnost stavit věž, u které nezáleží na ničem jiném, než výšce. Když už nic jiného, alespoň tedy můžete světu ukázat, jak se staví pořádný mrakodrap …

Pár předělávek známých titulů jsme již měli šanci vyzkoušet, avšak mnohdy je táhlo ke dnu hlavně ovládání, které je přeci jen nutno přizpůsobit pro „patlání prsty po displeji“. Tomuto portu se naštěstí tento neduh vyvaroval, ba právě naopak, ovládání posouvá hru ještě o něco více k naprosté dokonalosti a vypadá to, že plný potenciál mohla hra ukázat až nyní. Díky možnosti využít multitouch je dokonce možné stavět na více místech najednou, což je v celé “sérii” vůbec poprvé.

Ale nic není dokonalé, a tak i World of Goo má na iPadu jednu chybičku. Není možné roztáhnout pohled na celou plochu, což by vzhledem k velikosti displeje nebylo vůbec na škodu. Místo toho si ušoupete prsty při neustálém přesouvání, přičemž tato vada na kráse hraje svou roli hlavně v úrovních, ve kterých je nutno reagovat opravdu rychle.

Hra World of Goo sice není žádnou novinkou, avšak zábavná je stále. Pokud ji již máte na jiné platformě a stále vás hraní neomrzelo, koupě iPadí verze určitě nebude na škodu. Jedná se totiž o dokonalý port, kterému dává dotykové ovládání doslova nový rozměr. Slyšeli-li jste o World of Goo poprvé, zkuste si třeba demo na počítači a věřte, že s dotykovým ovládáním je hra ještě lepší. Nemáte-li iPad, nezoufejte, možná již tento měsíc se má na App Store objevit i verze pro iPhone, doufejme, že jí menší displej nebude příliš velkou překážkou.

World of Goo HD – App Store – 3,99€

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iMac: nové verze stolních počítačů již za 4-6 týdnů?

Následující článek

MobileMe: nová pravidla možná již v dubnu, napovídá sám Apple

Související články